لطفا تایپ کنید و سپس دکمه اینتر را بزنید

021-88851080-09107636327

درباره استونی

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (7 votes, average: 4,71 out of 5)
Loading...

درباره استونی

درباره استونی

از جمله تور اروپا پرطرفدار امروزی، سفر به کشورهای ارزان منطقه ی بالتیک در قسمت شمالی قاره ی سبز است. تور استونی یکی از این تورهای جذاب و مقرون به صرفه می باشد. بهتر است قبل از انتخاب تور استونی اندکی با این کشور زیبا و تقریباً کوچک و کم جمعیت اروپایی آشنا شوید. در واقع در این مقاله آنچه درباره استونی لازم است بدانید را خواهید یافت. اطلاعاتی شامل سوابق تاریخی و جغرافیایی استونی، زبان، فرهنگ و آداب و رسوم مردم استونی، جاذبه های گردشگری استونی، آب و هوای استونی، بهترین زمان سفر به استونی،‌ چگونگی انتخاب بهترین تور استونی و … در این مقاله آمده است.

آشنایی با تاریخچه ی کشور استونی

درباره استونی و تاریخ آن باید گفت تاریخ کشور استونی را می توان به دو دوره ی مجزا تقسیم بندی کرد. معمولاً مسافران تور استونی با بقایای تاریخی بازمانده از دوران کهن این سرزمین و آثاری که مربوط به عصر معاصر است، آشنایی پیدا می کنند. به لحاظ تاریخی در کتب قدیمی نوشته اند که اولین بار مردمانی که به قوم آئستی یا به لاتین Aesti مشهور بوده اند برای اولین بار در این سرزمین ساکن شده اند و نام کنونی کشور استونی نیز برگرفته از همین قوم است. در دوره ای نیز وایکینگ ها در این منطقه حضور داشته اند. در اوایل قرن سیزده میلادی گروهی مذهبی که خود را برادران شمشیر می نامیدند با حمله به این سرزمین با زور شمشیر تمامی ساکنان را مسیحی کردند. در همان دوره و اندکی بعد قسمت جنوبی استونی تحت سلطه ی پادشاهی از دانمارک بوده است و آثار این دوره از جذابیت های تور استونی است. شهر تالین که امروزه پایتخت کشور استونی است و گاهی در کنار تور استونی می توان تور تالین را مشاهده کرد، از شهرهای همان دوره می باشد که با نام رِوال ساخته شده بود. در دوران معاصر نیز کمونیست هایی که جزء کشور شوروی سابق یا روسیه ی کنونی می باشند، به دلیل هم مرزی این منطقه با کشور بزرگ اروپای شرقی بخشی از این منطقه را تسخیر کردند. ولی در زمان جنگ جهانی و بعد آن استونی کنونی به عنوان یک کشور مستقل از حکومت تزارها جدا شد.

آشنایی با تاریخچه ی کشور استونی

آشنایی با تاریخچه ی کشور استونی

موقعیت جغرافیایی کشور زیبای استونی

در طی سفر با به استونی، گردشگران به کوچکترین کشور منطقه ی بالتیک که در شمال قاره ی سبز یعنی اروپا قرار دارد سفر می کنند. تور استونی در واقع سفر به کشوری است که بصورت مجموعه جزایر در کنار هم تشکیل شده است. مرز ثبت شده ی کشور استونی حدود ۵۶۱ کیلومتر است و از شرق با کشور روسیه همسایه می باشد. قسمت دیگر مرز شرقی استونی دریاچه ای به نام دریاچه پیپوس می باشد. مرز شمال کشور نیز رودخانه ی ناروا است. کشور لیتوانی نیز در جنوب این کشور زیبا قرار دارد. باید اشاره کرد که در غرب و قسمت شمالی این منطقه ی زیبا اما کوچک، چندین و چند جزیره ی زیبا و بزرگ و کوچک وجود دارد که اکثراً خالی از سکنه می باشد.

موقعیت جغرافیایی کشور زیبای استونی

موقعیت جغرافیایی کشور زیبای استونی

آشنایی با اوضاع سیاسی و اقتصادی استونی

در حال حاضر کشور استونی با نظام پارلمانی اداره می گردد و به عنوان کوچکترین عضو کشورهای حوزه ی اتحادیه ی اروپا در اکثر منابع معرفی می گردد. در واقع با انتخاب تور استونی به کشوری که جزء اتحادیه ی اروپا با امکانات منحصر به فرد است سفر می کنید. کسانی که اقامت استونی دارند به راحتی و بدون ویزا می توانند به کشور ایالت متحده ی امریکا سفر کنند. درباره استونی جالب است بدانید که به دلیل نزدیکی و هم مرزی کشور استونی با دریای بالتیک و خلیج فنلاند از لحاظ بحث توریستی و فعالیت های اقتصادی، این کشور یکی از فعالان اروپایی است. در واقع تور استونی به قصد انجام فعالیت های اقتصادی به شدت در دنیا معروف است. بحث آزادی بیان، کسب آموزش و راحتی انجام فعالیت های اقتصادی و سرانه ی بالای تولید ناخالص داخلی از شاخص های کشور استونی می باشد.

آشنایی با اوضاع سیاسی و اقتصادی استونی

آشنایی با اوضاع سیاسی و اقتصادی استونی

چه مردمانی در کشور استونی زندگی می کنند؟

درباره استونی و جمعیت آن باید بدانید جمعیت کنونی استونی حدود یک میلیون و چهارصد هزار نفر تخمین زده می شود و در طی سفر به استونی می توان با این مردمان آشنایی بیشتری پیدا کرد. زبان رسمی کشور استونی با نام استونیایی شناخته می شود که بسیار نزدیک به زبان فنلاندی است و ریشه ی آن نیز هند و اروپایی می باشد. همانگونه که قبلاً بیان شده، نژاد اصلی مردمان این منطقه به قوم باستانی آئستی برمی گردد که در طی چند سال های گذشته با نژادهای دیگر ادغام شده است. در کتاب راهنمای تور استونی و سفر به این منطقه از قاره ی سبز به این موضوع اشاره شده است که حدود هفتاد و پنج درصد مردمان این منطقه استونیایی اصل می باشند و الباقی مردمان کشور استونی نیز نژاد روسی دارند. اقلیت هایی که نژاد آنها به آلمان ها، مردمان لیتوانی، فنلاندی ها، یهودیان، مردمان از نژاد لهستانی ها و … نیز در این کشور ساکن اند. بالا بودن تعداد زنان در کشور استونی نسبت به جمعیت مردان یک از نکات جالب در بحث مردم شناسی آنجاست به طوری که استونی را کشوری زنانه می شناسند.

چه مردمانی در کشور استونی زندگی می کنند؟

چه مردمانی در کشور استونی زندگی می کنند؟

آشنایی با دین و فرهنگ مردم کشور استونی

از نکات جالبی که در راهنمای درباره استونی به آن اشاره شده است، وضعیت دین و فرهنگ مردم استونی است. مردم در استونی اکثراً بی دین می باشند و طبق آمار رسمی جمعیتی نزدیک به شانزده درصد فقط به وجود خدا و یک دین مشخص اعتقاد دارند. از طرفی دیگر وجود دویست و چهل و پنج موزه ی رسمی در کشور استونی که از جمله جاذبه های تور استونی نیز می باشد، نشان از فرهنگ غنی بومی در این منطقه دارد. فرهنگستان هنر استونی به عنوان نمادی از بحث شعر و شاعری برجسته در کشور استونی می باشد. به طور کلی فرهنگ مردمان این منطقه بیشتر تحت تأثیر حاکمان گذشته ای است که به این سرزمین حکومت کرده اند و همچنین فرهنگ آنجا وابسته به کشورهای همسایه همانند روس ها نیز می باشد.

آشنایی با دین و فرهنگ مردم کشور استونی

آشنایی با دین و فرهنگ مردم کشور استونی

آشنایی با شهرهای مطرح کشور پرجاذبه ی استونی

در اینجای مقاله درباره استونی وجود دارد که به معرفی شهرهای مهم کشور استونی می پردازیم. قبل از معرفی شهرها باید به این نکته اشاره کرد که اطلاعات دقیق جمعیتی، مساحتی، امکانات و … هر یک از این شهرها در راهنمای تور استونی به صورت مفصل بیان شده است. کشور استونی کلاً پانزده استان دارد و پایتخت آن تالین است. از جمله دیگر شهرهای مهم این کشور و مناسب جهت سفر به استونی و همراهی با تور استونی و تور اروپا می توان به تارتو، ناروا، پارنو، کوتلا-یاروه، ماردو، ویلیاندی و … اشاره کرد.

آشنایی با شهرهای مطرح کشور پرجاذبه ی استونی

آشنایی با شهرهای مطرح کشور پرجاذبه ی استونی

آب و هوای استونی و بهترین زمان انتخاب تور استونی

به دلیل واقع شدن کشور استونی در شمال قاره ی اروپا و احاطه شدن توسط دریاهای بسیار و همچنین توجه به این موضوع که کشوری متشکل از جزیره های فراوان است، مهمترین مساله درباره استونی آب و هوای آن است، آب و هوای استونی معمولاً در ایام گرم سال بصورت اقیانوسیه ای و در فصول سر سال نیز سرد است. با این حال این کشور جهت سفر به مناطق جذاب ساحلی گزینه ای مناسب در تابستان می باشد و در واقع می توان گفت تور استونی در ایام تابستان بسیار پر رونق است. نکته ی جالب دیگر در مورد آب و هوای استونی، شرایط متغیر این منطقه در جزیره های دور افتاده و خالی از سکنه ی آن است که از لحاظ جهانگردی گزینه ی مناسب جهت سفرهای اکتشافی است. چراکه پدیده های خارق العاده ای از لحاظ آب و هوایی در آن مکان های کشور استونی قابل روئیت می باشد.

آب و هوای استونی و بهترین زمان انتخاب تور استونی

آب و هوای استونی و بهترین زمان انتخاب تور استونی

چرا استونی جهت سفر گزینه ی مناسبی می باشد؟

از هر جنبه به موضوع سفر به استونی نگاه کنیم، دلایل محکم و خوبی جهت انتخاب تور استونی و تور اروپا می توان برشمرد. با این حال یکی از دلایل اصلی انتخاب تور استونی ارزانی سفر به استونی و قیمت بسیار مناسب اقامت در استونی، مصرف غذا در استونی و بلیط اماکن تفریحی و توریستی این کشور است. از طرفی جهت سفر به استونی، سختی خاصی وجود ندارد و به راحتی می توان به یک کشور حوزه ی اتحادیه ی اروپا سفر کرد. به عبارت دیگر امکانات ویزای شینگن استونی باعث شده است روند رو به رشد انتخاب تور کشور استونی به شدت بالا باشد.

چرا استونی جهت سفر گزینه ی مناسبی می باشد؟

چرا استونی جهت سفر گزینه ی مناسبی می باشد؟

معرفی جاذبه های گردشگری و توریستی کشور استونی

یکی از دلایل اصلی انتخاب استونی بدون شک جاذبه های گردشگری استونی است. در اینجا جهت راهنمایی مسافران استونی درباره استونی به معرفی چند جاذبه ی توریستی استونی می پردازیم. افسانه های تالین در واقع یک موزه ی جذاب و بسیار قشنگ در قلب پایتخت استونی است. موزه مشاغل، کلیسای مطرح و قدیمی شهر تالین یعنی Oleviste، صومعه ی قدیمی و تاریخی با قبور خاص و منحصر به فرد Pirita Klooster، مراکز خرید Viru Keskus، Solaris، Balti Jaam Market و … همچنین فستیوال های مشهور و بزرگ موزیک و فیلم از مهمترین جاذبه های این کشور است. از طرفی دیگر علاقه مندان به صنایع دیجیتال نیز می توانند در طی بازدید از کشور استونی با یکی از دیجیتالی ترین کشورهای دنیا و پیشرو در این زمینه آشنایی یابند.

معرفی جاذبه های گردشگری و توریستی کشور استونی

معرفی جاذبه های گردشگری و توریستی کشور استونی

چگونه به کشور استونی سفر کنیم

 به عبارت دیگر جهت سفر به این کشور عضو اتحادیه ی اروپا می توانید با جست و جوی عبارت سفر به استونی، بهترین سایت های ارائه دهنده ی این خدمات را بیابید و با مطالعه ی شرایط سفر به استونی انتخاب بهینه ی خود را انجام دهید. به طور مثال آژانس ارائه دهنده ی خدمات در زمینه ی سفر به استونی، می تواند در اولویت باشد که سفر مستقیم هوایی به استونی را در برنامه ی کاری خود داشته باشد.

آژانس سفری دیگرمجری مستقیم و بی واسطه وقت سفارت استونی، ویزای استونی، تور استونی و تور اروپا ۸۸۸۵۱۰۸۰-۰۲۱٫

مطالب مرتبط

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

نظر دهید