لطفا تایپ کنید و سپس دکمه اینتر را بزنید

021-88851080-09107636327

درباره سوئد

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (7 votes, average: 4,71 out of 5)
Loading...

درباره سوئد

درباره سوئد

جهان هستی پر از شهرها و کشورهای زیباست که هرکدام، از مزیت های زیادی برخوردار هستند. سوئد یکی از زیباترین و متمدن ترین کشورهای اروپایی است که علاوه بر ویژگی های معمولی که یک کشور می تواند داشته باشد، ویژگی های خاص دیگری هم دارد. این کشور زیبا که یکی از کشورهای اسکاندیناوی در شمال اروپا است، غنی از گونه های گیاهی و جانوری بومی خود است که به طور کلی، چهره زیبایی به این کشور بخشیده اند. در این مقاله همه چیز درباره سوئد را خواهید خواند.

درباره سوئد

درباره سوئد

سوئد در نگرش های مختلف

سوئد از نظر جغرافیایی، یکی از کشورهای زیبا، سرسبز و آب خیز است. به طوری که بیش از نیمی از مساحت این کشور را، پوشش سبز تشکیل داده است. همچنین از نظر دریاها و آب ها نیز غنی است و حدود ۱۰ درصد از مساحت این کشور را نیز آب ها و دریاچه ها فرا گرفته اند.

از دید جامعه شناسانه، سوئد به پایتختی استکهلم و با جمعیت ۱۰ میلیون نفر، یکی از ۴ کشور پرجمعیت اروپا است. کشور سوئد از دین مسیحیت پیروی می کند و به نوعی کشوری بی طرف است. بی طرفی در جنگ نیز از القاب سوئد است به گونه ای که حدود ۲۰۶ سال است که مرزهای این کشور بدون دخالت در هیچ جنگی، تغییر نکرده اند. جهت کسب اطلاعات کافی درباره سوئد با ما همراه باشید.

از دید فرهنگی، کشور سوئد یکی از کشورهای متمدن اروپایی به حساب می آید که زبان بومی خود را حفظ کرده است. زبان شیرین سوئدی نحوه تکلم مردم این کشور با یکدیگر را می سازد و تمدن خاصی را در اذهان، طنین انداز می کند. واحد پول کرون سوئد می تواند این تمدن را دو چندان کند و استقلال سوئد را بیشتر جلوه دهد. سفر به سوئد قطعا یکی از بهترین های تور اروپا محسوب میگردد.

استکهلم پایتخت سوئد

همانطور که گفته شد، استکهلم یکی از شهرهای پرجمعیت و زیبای این کشور است که علاوه بر اینکه تقریباً تمام ویژگی های سوئد را دارد، ویژگی های منحصر به فردی را نیز در خود جای داده است. استکهلم در کنار ۱۴ جزیره زیبا و طبیعی قرار گرفته است که این موضوع عمده ترین دلیل شناخته شدن آن به یکی از زیباترین شهرهای جهان است. رفت و آمد ساده و کم هزینه در کنار خانه های رنگی و شیروانی استکهلم می تواند شگفت انگیز باشد.

درباره سوئد

درباره سوئد

آب های زلال و زیبایی که این شهر را احاطه کرده اند، چهره بسیار زیبایی به نمای خارجی استکهلم بخشیده اند که در هیچ شهری یافت نمی شود. همچنین وجود قایق های سفید برای سفر دریایی به این شهر، تصاویر رنگی خانه ها و قایق ها روی آب های زلال استکهلم بسیار دیدنی خواهد بود.

جاذبه های گردشگری سوئد

همانطور که گفته شد، این کشور از لحاظ پوشش گیاهی یکی از بهترین و غنی ترین هاست و این موضوع سبب شده است تا جاذبه های دیدنی زیادی در کشور سوئد به چشم بخورد. زیبایی های بی نظیری که در کمتر کشوری یافت می شود، در زیر ارائه شده اند:

“که واستن” و “فریت فال”

“که واستن” به زبان سوئدی معنای جاروی جادوگر را می دهد. در واقع “که واستن” ها در این کشور به گونه ای ساخته شده اند که احساس سوار بودن روی جاروی جادوگر را تداعی کند. این وسیله بازی که در اغلب شهربازی های این کشور وجود دارد محبوبیت جهانی پیدا کرده و افراد زیادی از سرتاسر جهان، برای تجربه این حالت شگفت انگیز به سوئد سفر می کنند. نیاز است تا قبل از سفر به کشور فنلاند درباره سوئد اطلاعات جامعی کسب نمایید. از دیگر جاذبه های کشور سوئد در ادامه نام برده شده است:

همچنین در میان راهی که برای این بازی برنامه ریزی شده است، منطقه ای با شکل و شمایل ترسناک ساخته شده است که به طور کلی، سوار بودن روی جاروی جادوگر را تداعی کند. همچنین چرخ و فلک بزرگی که برای این بازی تعبیه شده است، اوج هیجان را ایجاد می کند. به تعبیری، از این وسایل بازی در سوئد به عنوان بازی با مرگ یاد شده است که خود می تواند اثباتی بر هیجانی بودن آن باشد.

وسیله بازی دیگری که در شهربازی های سوئد چشم هر بیننده ای را مجذوب خود می کند، “فریت فال” یا سقوط آزاد است. البته سقوط آزاد شهربازی های این کشور با بقیه شهربازی ها فرق دارد و با سرعت ۱۱۰ کیلومتر بر ساعت انجام می شود. ۸۰ متر ارتفاعی که برای این وسیله بازی در نظر گرفته شده است و سرعت بالای ۱۱۰ کیلومتر بر ساعت آن اوج هیجان را در افراد زنده می کند و تجربه جدیدی را رقم می زند. این وسیله نیز شهرت جهانی یافته و افراد زیادی برای تجربه آن، به سوئد سفر می کنند.

درباره سوئد

درباره سوئد

پارک زیبای گرونا لوند

اگر از علاقه مندان به بازی و تفریح و شهربازی هستید، علاوه بر “که واستن” و “فریت فال” می توانید به پارک گرونا لوند کشور سوئد سر بزنید. این پارک در کمال زیبایی در کنار آب واقع شده است و در آن، وسایل بازی عظیم و پیشرفته ای قرار دارد که با هدف ایجاد هیجان ساخته شده اند. همه روزه کنسرت های شاد و مفرحی در این پارک برگزار می شود که شما می توانید علاوه بر گردش و تفریح، به آهنگ خوانی نیز بپردازید. تجربه ای که این پارک برایتان رقم خواهد زد، هیچ جایی از دنیا یافتنی نیست. بدون تور سوئد از بهترین های تور اروپا بشمار میاید.

درباره سوئد

درباره سوئد

سالن سینمایی کازمونوا

سالن سینمایی کزمونوا به عنوان ماه تابان شهر استکهلم در دیدگاه جهانی می درخشد و تقریباً ۹۰ درصد مسافران به استکهلم از این سالن سینمایی بازدید می کنند. در واقع این سالن سینمایی، بزرگ ترین و پهن ترین تصویر را در جهان به نمایش می کشد و قادر است عظیم ترین اندازه از تصویر و فیلم را روی پرده خود نمایش دهد. تصویر بزرگی که در سالن سینمایی کازمونوا می بینید با هیچکدام از سینماهای جهان قابل قیاس نیست.

این تصویر آنقدر واقعی و گسترده است که می تواند شما را به اعماق اقیانوس ها در نقش یک کوسه ماهی، به اعماق فضا در نقش یک فضانورد، به اعماق آسمان ها در نقش یک عقاب و به اعماق جهان در نقش یک سلول می برد. تجربه دیدن فیلم های جذاب در بزرگ ترین قاب سینمایی جهان در کنار سفر خارجی لذت بخش به استکهلم می تواند لذت بخش باشد. همچنین در این سالن سینمایی صندلی ها به طرزی شگفت انگیز چیده شده اند که دریچه هرگونه ماجراجویی را به روی شما باز خواهند کرد.

بزرگ ترین ساختمان کروی جهان

گلوبن نام ساختمانی زیبا و کروی شکل در استکهلم است که به عنوان بزرگ ترین ساختمان کروی جهان شناخته می شود. این ساختمان آنقدر بزرگ است که حتی از دور افتاده ترین نقاط استکهلم قابل روئیت است. قدمت این ساختمان به سالیان درازی بر می گردد که خود نشانه ای از تمدن بزرگ این کشور است. برگزاری کنسرت ها و مراسم بزرگ جهان در این ساختمان می تواند از نمونه های پیوند فرهنگ تاریخ باشد. چراغ ها و لامپ های به کار رفته در داخل و خارج این ساختمان سبب شده تا علاقه مندان به هنر، بیشتر جذب گلوبن شوند. نیاز است تا قبل از سفر به سوئد اطلاعات کاملی درباره سوئد کسب نمایید.

درباره سوئد

درباره سوئد

تالار استکهلم

این تالار نیز به عنوان مظهری برای شهر استکهلم شناخته می شود که در آن جایزه نوبل جهانی اهدا می شود. در واقع مرکز اهدای بزرگ ترین جایزه افتخاری جهان، این تالار است که در سالن های آبی و طلایی آن، همه ساله در ماه دسامبر شاهد اهدای این جایزه بزرگ هستیم. شاید بیش از نیمی از سفرکنندگان به سوئد، از این تالار زیبا دیدن می کنند.

شاید حسی عجیب و زیبا تمام جهانگردان را به این تالار زیبا می کشاند. در واقع هر کسی با ورود به این تالار، وارد مکانی می شود که در آن لحظات شیرین دریافت جایزه نوبل انسان های بزرگ رقم خورده است. به همین دلیل است که محبوبیت این تالار نزد مردم بومی استکهلم و سوئد، بیش از سایر مکان ها و جاذبه های آن است. قبل از سفر به کشور فنلاند حتما درباره سوئد اطلاعات جامعی کسب نمایید.

موزه – رستوران vasa

این مکان یکی از بهترین جاذبه های گردشگری سوئد است که در آن تنها کشتی باقی مانده از قرن ۱۷ هجری قرار دارد. تقریباً همه افراد نام کشتی واسا را شنیده اند و این کشتی به طرز هنری و عجیبی، به صورت یک مجسمه واقعی از قطعات خود کشتی، در موزه – رستوران واسا قرار گرفته است. علاقه مندان به هنر و تاریخ می توانند به راحتی علایق خود را در این مکان شکوفا کنند.

این کشتی یکی از قدیمی ترین و زیباترین اثرات هنری در جهان را رقم زده است که سالیانه افراد زیادی تنها برای دیدن این اثر هنری به سوئد سفر می کنند. شایان ذکر است غذاهای دلپذیر و خوشمزه ای که در این رستوران طبخ می شوند، خالی از لطف نیست و می تواند تجربه جدیدی را رقم بزند.

خطوط ساحلی متعدد

آن چیزی که بیشتر از همه در سفر به سوئد اهمیت دارد، خطوط ساحلی متعدد و زیبایی است که این کشور را احاطه کرده اند. در این خطوط ساحلی انواع امکانات دریایی وجود دارد که می تواند یک سفر توریستی تمام عیار را برای شما معنا کند.

همچنین وجود گونه های جانوری دریایی متنوع در این سواحل، زیبایی خاصی به جاذبه های گردشگری سوئد بخشیده است. پارک ملی kosterhavet یکی از زیباترین جاذبه های دیدنی سوئد است که در امتداد این سواحل ایجاد شده است و در آن می توانید انواع گونه های جانوری آب زی و دو زیست را ببینید. اگر به این کشور زیبا سفر کردید، حتماً به سواحل آن به خصوص به پارک ملی سوئد سر بزنید.

آزانس سفری دیگر مجری مستقیم در خصوص ویزای سوئد ، وقت سفارت سوئد ، تور سوئد و تور اروپا میباشد. با مشاورین ما در تماس باشید ۸۸۸۵۱۰۸۰-۰۲۱

مطالب مرتبط

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

نظر دهید