لطفا تایپ کنید و سپس دکمه اینتر را بزنید

021-88851080-09107636327

درباره لتونی

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (6 votes, average: 4,83 out of 5)
Loading...

درباره لتونی

درباره لتونی

کشور لتونی یکی از کشورهای شمالی اروپا است و دارای جاذبه های تاریخی و طبیعی بسیاری می باشد. زبان رسمی لتونی، لتونیایی می باشد و سالانه هزاران گردشگر را در دل خود جای می دهد. در این مقاله قصد داریم درباره لتونی و جاذبه های آن صحبت کنیم.

کشور لتونی

کشور لتونی یکی از کشورهای شمال قاره اروپا می باشد. این کشور با کشورهای استونی در شمال و لیتوانی در جنوب و و با روسیه و بلاروس در شرق همسایه بوده و از غرب نیز به دلیل وجود دریای بالتیک از کشور سوئد جدا شده است. این کشور در سال ۲۰۰۴ عضو کشور اتحادیه اروپا گشت به همین دلیل تور اروپا فرصت خوبی برای سفر به این کشور محسوب می شود . در این کشور تمام مسئولیت ها بر عهده نخست وزیر می باشد و رئیس جمهور تسلط زیادی بر امور کشور ندارد؛ و نقش مهم را نخست وزیر اجرا می کند. این کشور مساحت کمی دارد و جمعیت کمی نیز در این کشور زندگی می کنند. به همین دلیل رفاه در این کشور به بهترین شکل برقرار می باشد و مردم این کشور در آسایش کامل زندگی می کنند. افراد کمی در این کشور پیدا می شود که شغل ندارند و بی کار هستند. هم چنین مردم این کشور آدم های مهربان، مهمان نواز و خوش منشی بوده و بسیار خونگرم می باشند. پایتخت این کشور شهر ریگا است.

کشور لتونی

کشور لتونی

آب و هوای کشور لتونی

درباره لتونی و آب و هوای آن باید بدانید که آب و هوای لتونی بسیار خوب است. در برخی نقاط این کشور آب و هوا مرطوب و در برخی نقاط دیگر اقیانوسی می باشد. این کشور در فصل بهار و تابستان هوای خنکی دارد و در زمستان نیز معتدل می باشد. بارش شدید برف و باران در این کشور به ندرت دیده می شود. این کشور دارای خاک حاصل خیزی است و بیشتر مساحت آن را جنگل های با درختان کاج تشکیل می دهد؛ و از پنجمین کشورهای اروپایی به شمار می آید که دارای جنگل های بسیاری است. این کشور در فصل تابستان بسیار دیدنی می باشد و مسافران بسیاری در این فصل برای گذراندن اوقات فراغت خود این کشور را برای سفر انتخاب می کنند. درختان سرسبز و چشمه های خروشان و هوای خنک در فصل تابستان بهترین لحظات را برای مسافران و گردشگران ایجاد می کند.

آب و هوای کشور لتونی

آب و هوای کشور لتونی

جمعیت کشور لتونی

درباره لتونی و جمعیت آن همان طور که در بخش قبلی اشاره شد، دارای جمعیت کمی بوده و حدود دو میلیون و ۲۵۹ هزار و ۸۱۰ نفر در این کشور زندگی می کنند. بیشتر مردم این کشور مسیحی می باشند اما به دلیل این که قوم های مختلفی در این کشور زندگی می کنند، مذهب و دین های مختلفی نیز در این کشور وجود دارد. در این کشور رشد جمعیت مثبت نیست و به همین دلیل این کشور در افزایش جمعیت نتوانسته است پیشرفت خوبی از خود نشان دهد. به همین دلیل در این کشور مسئولین تعهد داده اند که مسئولیت بزرگ کردن کودکان را در تا یک حدود سنی به عهده می گیرند تا مردم کشور نیز در افزایش جمعیت کشور، سهم بزرگی را بر عهده بگیرند. به همین دلیل هر کودکی که در این کشور به دنیا می آید زندگی بسیار خوب و سرشار از آسایش در انتظارش می باشد.

جمعیت کشور لتونی

جمعیت کشور لتونی

زبان کشور لتونی

درباره لتونی و زبان مردم آن باید بدانید به دلیل مهاجرت قوم های مختلفی در زمان های باستان به کشور لتونی، مردم این کشور به زبان های مختلفی تکلم می کنند. از زبان های این کشور می توان به زبان بالتیک و لتونیایی و لاتگالی اشاره کرد. این کشور در طول سالیان سال با کشورهای روسیه و آلمان و روسیه و لهستان برخوردهای شدید و پیوندهای پرآشوبی داشته است و به همین دلیل در این کشور فرهنگ های بسیاری تشکیل یافته است. در کشور لتونی در سال ۱۹۹۱ بعد از استقلال، آموزش زبان لتونیایی مطرح شد و اولین هدف این موضوع، آموزش زبان قوم ها و اقلیت ها در نظام دو زبانه بوده است. در سال ۱۹۴۰، روس ها به دنبال اشغال کشور لتونی می خواستند زبان روسی را در این کشور رایج کنند و به عنوان زبان اصلی این کشور مطرح کنند اما در سال ۲۰۱۲ مردم این کشور مخالفت خود را در این مورد که زبان روسی را نمی خواهند، به شدت نشان دادند.

زبان کشور لتونی

زبان کشور لتونی

جاذبه های دیدنی کشور لتونی

از جاذبه های زیبای این کشور می توان به پارک کرونوالدا، اپرای ملی لتونی، بنای یادبود آزادی، موزه عکاسی فضای باز لتونی، موزه هنری ریگا و موزه خورشید اشاره کرد. سالیانه گردشگران بسیاری از این اماکن زیبا و هنری دیدن می کنند. همه ساله گردشگران زیادی با استفاده از تور اروپا و تور لتونی به این کشور و تماشای جاذبه های آن سفر می کنند.

جاذبه های دیدنی کشور لتونی

جاذبه های دیدنی کشور لتونی

اماکن تاریخی کشور لتونی

بدلیل اینکه کشور لتونی یک کشور باستانی با قدمت هزار ساله می باشد، دارای اماکن تاریخی بسیاری است. قصر و موزه راندیل از قصرهای بسیار زیبا و باشکوه لتونی است که طراحی و معماری این قصر، بسیار زیبا و خاص می باشد در موزه این قصر مجوعه آثار قدیمی و دست نوشته های تاریخی نگهداری می شود. این قصر در شهر راندیل واقع می باشد. شهر قدیم سسیس با بیش از ۸۰۰ سال قدمتی که دارد هنوز سالم مانده است. در این شهر کلیساهای تاریخی بسیاری را می توانید مشاهده کنید.

اماکن تاریخی کشور لتونی

اماکن تاریخی کشور لتونی

شهرهای مهم کشور لتونی

کشور لتونی از کم جمعیت ترین کشورهای قاره اروپا به شمار می آید؛ که از ۷۷ شهر این کشور، حدود یک چهارم آن دارای جمعیت بسیاری می باشد. درباره لتونی و شهرهای آن بدانید ریگا یکی از شهرهای بزرگ و پرجمعیت این کشور است و از نظر مرکز تجاری، اقتصادی، فرهنگی و مالی از مهم ترین شهرهای کشور لتونی می باشد. در این شهر حدود ۷۰۶۴۱۳ نفر جمعیت زندگی می کند و هم چنین مساحت این شهر ۳۰۷۱۷ کیلومتر مربع می باشد. یکی دیگر از شهرهای پرجمعیت و بزرگ این کشور می توان به دائوگاوپیلس اشاره کرد. این شهر در نزدیکی شهر بلاروس واقع است و حدود ۱۰۰۰۰۰ نفر جمعیت دارد و بعد از ریگا دومین شهر بزرگ کشور لتونی می باشد. لیه پایا با ۶۲۸۰۰ نفر جمعیت، سومین شهر مهم کشور لتونی می باشد. این شهر زیبایی های بسیاری را در خود جای داده است. یورمالا و رزکنه و کولدیگا از شهرهای مهم دیگر کشور لتونی است.

شهرهای مهم کشور لتونی

شهرهای مهم کشور لتونی

ویزای شنگن کشور لتونی

کشور لتونی جزء کشورهای عضو اتحادیه اروپا می باشد. به همین دلیل از ویزای شنگن بهره مند بوده و افرادی که می خواهند به این کشور سفر کنند اگر ویزای شنگن داشته باشند می توانند بدون هیچ مشکلی به لتونی سفر کنند و دیگر نیاز به گرفتن ویزای لتونی نمی باشد و یا می توانند با استفاده از تور اروپا به راحتی به این کشور سفر کنند. ویزای شنگن ۴ نوع دارد و در صورتی که هر کدام یک از این ۴ نوع را داشته باشید، باید قوانین و مقررات مربوط به آن ویزا را بدانید و رعایت نمایید. ویزای نوع اول، ویزای ترانزیت می باشد. در این نوع ویزا افراد حق خروج از فرودگاه را ندارند و باید تا زمان پرواز بعدی خود در فرودگاه باشند. ویزای نوع دوم ویزای عبور می باشد در این نوع ویزا افراد می توانند از فرودگاه خارج شوند و با استفاده از راه زمینی کشور را ترک کنند. ویزای نوع سوم ویزای توریستی می باشد که ایرانیان بیشتر این نوع ویزا را اخذ می کنند؛ و در آخر ویزای طولانی مدت است که بیشتر مد نظر تاجران و سرمایه گذاران می باشد که قصد دارند به مدت زیادی در این کشور اقامت داشته باشند.

ویژای شنگن کشور لتونی

ویژای شنگن کشور لتونی

اقتصاد کشور لتونی

کشور لتونی یکی از کشورهایی می باشد که دارای منابع طبیعی و غیر طبیعی بسیاری است و برای سرمایه گذاری بسیار خوب می باشد. درباره لتونی و اقتصاد ان باید گفت که اقتصاد کشور لتونی در حال پیشرفت و توسعه می باشد و به دلیل این که جمعیت کمی را دارد، مکان بسیار خوبی برای شروع یک تجارت و سرمایه گذاری برای تاجران است. این کشور موقعیت جغرافیایی بسیار عالی دارد و حمل و نقل، کشاورزی، ساخت ماشین آلات، محصولات غذایی و موارد بسیار زیادی در این کشور روز به روز در حال توسعه می باشد. در این کشور اقتصاد باز رایج است و هم چنین عضو سازمان تجارت جهانی شده است. افرادی که می خواهند در این کشور سرمایه گذاری کنند هیچ گونه ترس و نگرانی آن ها را تهدید نمی کند و بی شک در کار خود موفق خواهند شد.

اقتصاد کشور لتونی

اقتصاد کشور لتونی

صادرات و واردات کشور لتونی

کشور لتونی همان طور که اشاره شد در اقتصاد بسیار پیشرفت خوبی از خود نشان داده است؛ و بخش عظیم درآمد کشور از صادرات تأمین می شود. بانک جهانی این کشور از بالاترین درآمد برخوردار می باشد. میزان صادرات سالانه در این کشور به ۱۲/۷ میلیارد دلار رسیده است و میزان واردات آن نیز ۱/۱۷ میلیاد دلار می باشد. کشور ایران نیز از این کشور محصولات بسیار زیادی را وارد می کند و هر سال درصد واردات از این کشور افزایش می یابد. از مهم ترین و اصلی ترین محصولات صادراتی کشور لتونی می توان به فلزات و مواد غذایی آبزیان و اتومبیل و مبلمان و تجهیزات هواپیمایی و خشکبار اشاره کرد و از مهم ترین محصولات وارداتی می توان سوخت و وسایل نقلیه را نام برد. کشورهای بریتانیا و روسیه و دانمارک و سوئد و لیتوانی و آلمان و لهستان و بلاروس از کشورهایی می باشند که با این کشور در حال داد و ستد هستند.

آژانس سفری دیگرمجری مستقیم و بی واسطه وقت سفارت لتونی، ویزای لتونی، تور لتونی و تور اروپا ۸۸۸۵۱۰۸۰-۰۲۱٫

مطالب مرتبط

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

نظر دهید