لطفا تایپ کنید و سپس دکمه اینتر را بزنید

021-88851080-09107636327

درباره نروژ

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (6 votes, average: 4,83 out of 5)
Loading...

درباره نروژ

درباره نروژ

کشور نروژ، كشورى با رتبه و ركوردشكنى در زمينه گردشگرى و جذب توريست است. اين كشور منحصر به فرد در شمال قاره ى زيباى اروپا واقع شده است و يكى از اعضا و بنيان گذاران سازمان ملل متحد و اتحاديه ى اروپا محسوب مى شود. كشور نروژ با فرهنگ كهن و اصيل خود در كنار جاذبه هاى طبيعى و ديدنى بي شمارش، به يكى از كشور هاى مشهور و معروف اروپا تبديل شده است. همراه ما باشيد تا در ادامه درباره نروژ اطلاعات جامعی در اختیارتان بگذاریم.

درباره نروژ

درباره نروژ

 

معرفى كشور نروژ

قبل از سفر به نروژ نیاز است تا حتما درباره نروژ اطلاعاتی بدست آورید. نروژ كشورى داراى جمعيت حدودى پنج میلیون و ١٠٩ هزار نفر است. اين كشور از شرق با كشور سوئد، از شمال شرق با كشور فنلاند و روسيه و از جنوب با تنگه اسكارژاك همسايه مى باشد. به سبب اينكه مرز های این کشور با دریای بارنتز و اقیانوس اطلس همسايه هستند، سواحل شنى و درياى نيلگون فوق العاده اى را در كشور نروژ ايجاد كرده است. همچنين جزایر بي نظيرى در كشور زيباى نروژ وجود دارد از اين جزاير ميتوان به جزایر بووه و جزایر پتر يكم در قطب جنوب اشاره كرد.

تاریخچه كشور نروژ

در گذشته و تاریخ اين كشور سرزمينى پوشيده از يخ در ١٨ هزار سال پيش ديده مي شود و با افزايش دما و آب شدن يخ ها پوشش جنگلي اين منطقه را پوشانده و انسان ها پا به اين منطقه گذاشتند و به كشاورزى و پرورش دام پرداختند. در سال ۷۹۳ میلادی مردم نروژ به صومعه ‌های موجود در جزیره لیندیس‌ فارنه واقع در شرق سواحل انگلستان، حمله کردند و نقش مهمی در تاریخ اروپا داشتند. در حال حاضر،‌ درباره نروژ نیاز است بدانید که، نروژ کشورى با نظام پادشاهی مستقل و متمرکز است و قلمروی اين كشور . بخش هاى غربی شبه‌ جزیره اسکاندیناوی، یان ماین و مجمع‌الجزایر سوالبارد در قطب شمال مي باشند.

جغرافيا و آب و هواى كشور نروژ

كشور نروژ داراى مساحت در حدود ۳۸۵۲۵۲ کیلومتر مربع مى باشد. كشور زيباى نروژ در عرض جغرافیایی مشابه با عرض هاي جغرافيايى سیبری، گرینلند و آلاسکا قرار گرفته است، اما به سبب تاثیرات گلف استریم داراى آب و هواي ملايم و مطبوعى است. به طور كلى كشور نروژ داراى آب و هواى معتدل است و داراى پنج ناحيه ى آب و هوايى است.

بهترين زمان سفر به كشور نروژ

كشور نروژ در آغاز سال بدون نور و سرد است؛ در واقع اگر قصد تماشاى شفق هاي قطبى يا بازي زمستانه اسكي را داريد در ماه‌های ژانویه و فوریه به این کشور سفر کنید. بهترين زمان سفر به اين كشور زيبا در ماه مارس است، در اين ماه روز طولاني تر است و مي توانيد از ورزش هاى زمستانى لذت ببريد. ژوئن، جولای و آگوست نيز از ماه هاي شلوغ و پر از گردشگر اين كشور است و هزينه هاي سفر در اين ماه ها بيشتر از ماه هاي ديگر مى باشد؛ اما اگر به دنبال پرداخت هزينه هاى كمتر در سفر به نروژ هستيد، از اواسط سپتامبر و اکتبر، قیمت‌ هاى سفر به اين كشور کاهش می‌یابند. برگزیدن تور سوئد را که از بهترین های تور اروپا بحساب میاید به شما پیشنهاد میکنیم.

مذهب و زبان مردم كشور نروژ

در حدود ٨٣ درصد جمعیت اين كشور مسیحی مى باشند و البته گروه های کوچکى از پروتستان، یهودی و مسلمان نیز در اين كشور مشاهده مى شود و زبان اکثر مردم نروژ زبان نروژي است و همچنين زبان سامو در شمال و جنوب اين كشور نيز مشاهده مى گردد.

درباره نروژ

درباره نروژ

 

جاذبه هاى گردشگرى و طبيعى كشور نروژ 

با ما همراه باشید تا در این مقاله درباره نروژ اطلاعات مفیدی کسب نمایید. نروژ كشورى با جاذبه هاى تاريخى و باستانى بسيارى است و نشان دهنده تاريخ و فرهنگ متمدن و غنى اين كشور است. آبدره هاى زيباى كشور نورژ، پارک ملي، شهر برگن، شهر اسلو، قصر سلطنتي، شفق هاي قطبي و… تنها بخشى از جاذبه هاى خيره كننده كشور نروژ است. همچنين در طبیعت كشور نروژ مکانهای دیدنی و سرسبز بسيارى موجود است از زیباترین مناطق نروژ به شفق هاى قطبى ترومسو ميتوان اشاره كرد. در ادامه به معرفى معروف ترين ديدنى هاى كشور نروژ مى پردازيم:

قصر سلطنتى نروژ

يكى از اماكن معروف كشور نروژ قصري باشكوه متعلق به قرن ۱۹ میلادی است. معمارى منحصر به فرد، اشياء تاريخى و نقوش زيباى اين كاخ سبب جذب گردشگران بسيارى به اين مكان مي شود.  همچنين رژه هاي نظامي جذاب و تشريفات خاص اين كاخ از ديدني هاي اين قصر زيباى سلطنتي است. 

 

شفق هاى قطبى ترومسو

يكى از جاذبه هاى شگفت انگيز اين كشور شفق قطبی بى نظيرى است. اين پديده ى زيبا یکی از پدیده‌های جوی کره زمین است كه با پديد آمدن نور هاى رنگى و درخشانى در آسمان شب همراه است. این پدیده معمولا در دو قطب زمین پديد آمده و شهر ترومسو در كشور نروژ بهترين نقطه براي مشاهده اين پديده است. اگر از علاقمندان به عكاسي از صحنه هاي طبيعى خارق العاده هستيد، اين نقطه كشور نروژ را فراموش نكنيد و در دل آسمان پر از ستاره شاهد يكي از زيباترين صحنه ها باشيد. 

شهر تروندهايم نروژ

نیاز است تا قبل از سفر به نروژ اطلاعات کاملی درباره نروژ کسب نمایید. تروندهایم شهرى قديمى، كوهستانى و فوق العاده زيبا در كشور خارق العاده نروژ است. اين شهر به عنوان سومین شهر بزرگ جهان نيز معروف است. اگر به كوهنوردى و اسكى در كوهستان هاى پر از برف علاقه مند هستيد، اين نقطه از كشور نروژ را فراموش نكنيد. همچنين پارك هاى بزرگ جنگلى مانند باينارك در اين شهر وجود دارد و جاذبه هاى بسيارى در اين پارك ديده مي شود. در شهر تروندهايم، آبدره هايى نيز وجود دارد كه بر زيبايى اين شهر افزوده است. 

آبدره هاى نروژ

يكى از جاذبه هاى كشور نروژ آبدَره هاى اين كشور است. فیورد يا آبدره ها شاخ ‌آبه هاى باریکى از دريا مى باشند كه در خشکی پیش مي روند و سبب ايجاد يكي از جاذبه هاي طبيعي و عجيب مي شوند. آبدره ها مكان مناسبي براي لذت بردن از طبيعت نروژ است، مي توانيد در اين مكان عكس هاي بسيار زيبايي نيز بگيريد. 

درباره نروژ

درباره نروژ

شهر برگن

شهر برگن یکی از بنادر زيبا و معروف شمال قاره ى اروپا است. مناظر منحصر به فرد، فرهنگ و تمدن غني و خانه هاي رنگي تنها بخشى از جاذبه هاى اين شهر زيبا است. اين شهر يكى از پايتخت هاي فرهنگى اروپا نيز مي باشد و به عنوان پايتخت زيباى كشور نروژ نيز محسوب مي شود. اين شهر زيبا در صدور ماهي نيز نقش مهمى دارد.

پارك ملى نروژ

پارك هاى طبيعى بسيار زيباى نروژ سالانه ميزبان گردشگران بسيارى از سراسر دنيا است. انواع جاذبه هاى طبيعى از جمله آبشار ها، يخچال هاى طبيعى، كوه ها و جنگل هاى متنوع در پارك ملي نروژ ديده مي شود. همچنين پارك هاى طبيعى اين كشور كنام گونه هاي متنوعى از جانوران و گياهان مي باشد. 

درباره نروژ

درباره نروژ

 

شهر اسلو نروژ

شهر اسلو، شهرى بسيار زيبا، بزرگ و پر هزينه كشور نروژ است. موزه هاى هنري، معمارى خاص، ابنياء قديمي و خيابان ها و كوچه هاي تاريخي بخشي از زيبايي اين شهر قديمي و درعين حال مدرن است. انواعي از كافه و رستوران هاى فوق العاده نيز در اين شهر وجود دارد؛ پس اگر از علاقمندان غذاهاي لوكس هستيد، رستوران هاي اسلو نروژ را از دست ندهيد. تور سوئد از بهترین های تور اروپا بشمار میاید.

فستيوال و جشنواره هاى نروژ

درباره نروژ نیاز است بدانید که هر ساله، فستيوال هاى جذاب ورزشهاى زمستانى مانند اسكى در اين كشور برگزار مي شود و از جاذبه هاى لذت بخش نروژ است كه سبب جذب گردشگران بسيارى به اين نقطه از جهان مى شود. همچنين فستيوال موسيقى جاز نيز هر ساله در شهر استارانگر برگزار مي شود و اين جشنواره يك هفته اى ميزبان برترين و معروف ترين هنرمندان موسيقى جاز دنيا است و از فستيوال هاى معروف اروپا محسوب مي شود.

غذاهای كشور نروژ

در کشور نروژ بيش از هر چيز ماهى و غذا هاى دريايى در رژيم غذايي استفاده مى گردد. تركيب ماهى دودي به همراه سبزيجات در غذاهاى نروژ به چشم ميخورد. آشپزی مدرن اين كشور تركيبى از غذاهاى مدرن سراسر دنيا مانند پيتزا، پاستا و… است. در حالي كه غذاهاي بومى اين كشور بر پايه ى گوشت و ماهى در كنار سبزيجات تازه است. دسر و شيرينى هاى بى نظيرى و خوش طعمى در كشور نروژ وجود دارد كه با ميوه هاى وحشى جنگل هاى اين كشور طبخ و سرو مي شود.

درباره نروژ

درباره نروژ

 

نكات ضرورى در سفر به نروژ

اگر به دنبال سفرى اقتصادى به كشور نروژ هستيد، راهكارهاى بسيارى براى كاهش هزينه موجود است که باید درباره نروژ بدانید. شما مي توانيد با استفاده از تور هاى مسافرتى به كشور نروژ سفر كنيد و بسياري از هزينه هاى سر سام آور سفر خود را كاهش دهيد؛ يكى از روش ها براى كم كردن هزينه هاى سفر به نروژ، بهتر است كه به جاى رستوران هاى لوكس و پر هزينه سرى به دكه هاى غذاهاى محلى اين كشور بزنيد و يا غذاى خانگي درست كنيد. همچنين براى بازديد از اماكن ديدنى از كارت هاى گردشگرى بين المللي كشور نروژ را خريدارى كنيد و سبب كم كردن قيمت هاى خود شويد. از وسايل نقليه ى عمومى استفاده كنيد و به جاى اقامت در هتل هاي مدرن اين كشور، در هتل آپارتمان هاى معمولى موجود در نروژ اقامت داشته باشيد.

آزانس سفری دیگر مجری مستقیم در خصوص ویزای نروژ ، وقت سفارت نروژ ، تور نروژ و تور اروپا میباشد. با مشاورین ما در تماس باشید ۸۸۸۵۱۰۸۰-۰۲۱

مطالب مرتبط

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

نظر دهید