لطفا تایپ کنید و سپس دکمه اینتر را بزنید

021-88851080-09107636327

روادید اسلواکی

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5٫00 out of 5)
Loading...

روادید اسلواکی

روادید اسلواکی

روادید اسلواکی یا ویزای اسلواکی دارای انواع مختلفی بوده که با توجه به مقاصد گردشگری زیبا و دیدنی در این کشور بسیاری از افراد بیشتر به دنبال اخذ ویزای توریستی اسلواکی می باشند. در ادامه انواع روادید اسلواکی را برای شما بیان خواهیم کرد و مدارک لازم جهت اخذ این روادید را ذکر می کنیم.

اسلواکی

احتمالاً برای کسانی که قصد اخذ روادید اسلواکی را دارند، شناختن موقعیت این کشور و همچنین آب و هوای آن می‌تواند بسیار حائز اهمیت باشد. کشور اسلواکی در اروپای مرکزی واقع شده و مهمترین همسایه های آن جمهوری چک، اتریش، لهستان، اوکراین و مجارستان می باشند. اسلواکی حدود پنج میلیون نفر جمعیت دارد. پایتخت کشور اسلواکی شهر براتیسلاوا است. بیشتر سطح کشور اسلواکی با کوهستان ها پوشیده شده و مهم ترین رشته کوه های آن بسکید و کاریان می باشد و همین مورد باعث آب و هوای سرد در این کشور شده است. مهمترین دین مردم اسلواکی، مسیحی کاتولیک است که البته تعدادی از آن ها نیز یهودی می باشند. اگر بخواهیم در مورد فرهنگ غذایی مردم اسلواکی صحبت کنیم باید بگوییم که آشپزهای این کشور عمدتاً از گوشت خوک، مرغ، اردک، غاز و بوقلمون در کنار آرد، سیب زمینی، کلم و فرآورده های لبنی استفاده می کنند. می توان گفت تقریباً عادت های غذایی مردم اسلواکی و لهستان شبیه به هم بوده و غذاهای بسیار مشابهی در این دو کشور طبخ می‌شود. مسافرین زیادی با استفاده از تور اروپا به این کشور سفر میکنند و این موضوع در کاهش هزینه های سفر تاثیر چشمگیری میگذارد.

روادید اسلواکی

روادید اسلواکی

انواع روادید اسلواکی

با توجه به اینکه هدف سفر هر فرد بسته به مقاصدی که دارد متفاوت می باشد، به طور کلی روادید اسلواکی نیز دارای انواع مختلفی است که مهم ترین آن ها عبارتند از:

  • ویزای تحصیلی اسلواکی: با توجه به دانشگاه های خوب موجود در کشور اسلواکی و هزینه ی نسبتاً پایین تحصیل در این کشور، یکی از انواع روادید اسلواکی، روادید تحصیلی می باشد که افراد زیادی نسبت به اخذ آن و تحصیل در دانشگاه های این کشور اقدام می کنند. با توجه به این که تدریس برای دانشجویان خارجی به زبان انگلیسی صورت می گیرد، دانستن زبان انگلیسی برای اخذ روادید تحصیلی اسلواکی الزامیست.
  • ویزای پزشکی اسلواکی: با توجه به شرایط عالی دانشگاه های پزشکی کشور اسلواکی و هزینه ی مناسب درمان نسبت به دیگر کشورهای اروپایی، افراد زیادی سالانه اقدام به اخذ ویزای پزشکی این کشور می کنند.
  • ویزای کار اسلواکی: از دیگر انواع روادید اسلواکی که برای افراد حائز اهمیت است، ویزای کاری می باشد. زیرا از آنجایی که این کشور جزء کشورهای مرفه اروپایی به شمار می رود همواره افراد زیادی تقاضای ویزای کار برای این کشور را دارند.
  • ویزای توریستی اسلواکی: یکی از روادیدهای کوتاه مدت اسلواکی، ویزای توریستی بوده که جهت دیدار اقوام و گردش در این کشور اخذ می شود زیرا این کشور جزء مقاصد گردشگری بسیاری از افراد می باشد.
  • ویزای ازدواج اسلواکی: اخذ ویزای ازدواج اسلواکی یکی از روش های مهاجرت به این کشور می باشد که برای این منظور باید اتباع خارجی همسری اسلواکی بگیرند.
  • ویزای سرمایه گذاری: یکی از روش های مهاجرت به اسلواکی کمک گرفتن از ویزای سرمایه گذاری در این کشور می باشد. سرمایه گذاران خارجی می توانند برای مهاجرت به این کشور و ایجاد کسب و کار اقدام به گرفتن ویزای سرمایه گذاری کنند.

مدارک لازم جهت اخذ روادید اسلواکی

همانطور که می دانید برای سفر و مهاجرت به هر کشوری ابتدا باید روادید و ویزای آن را دریافت کرد که مهم ترین مدارک برای اخذ روادید اسلواکی شامل فرم درخواست ویزای اسلواکی، دو عدد عکس با فرمت عکس پاسپورت، کپی از بلیط رزرو شده رفت و برگشت، گذرنامه و کپی ویزاهای قبلی که از مدت اعتبار آن حداقل ۳ ماه مانده باشد، برنامه و دلایل سفر به اسلواکی، بیمه سفر که حداقل ۳۰ هزار یورو در اسلواکی داشته باشد، اثبات امکانات مالی لازم برای مدت اقامت در اسلواکی و مدارک اثبات محل اقامت مانند هتل، می شود. البته مدارک به طور کلی بیان شده است و برای اخذ بعضی از ویزاها مدارک مرتبط دیگری نیز نیاز می باشد.

روادید اسلواکی

روادید اسلواکی

هزینه اخذ روادید اسلواکی

همانطور که گفته شد، روادید اسلواکی دارای انواع متعددی می باشد از این رو قیمت های متفاوتی نیز برای هر کدام از آن ها وجود دارد. نکته قابل توجه در مورد هزینه اخذ ویزای اسلواکی، این است که کودکان زیر ۶ سال نیاز به پرداخت هزینه و اخذ روادید اسلواکی ندارند و همچنین هزینه ی اخذ روادید اسلواکی برای کودکان شش تا دوازده سال نیز نصف هزینه ی اخذ ویزای اسلواکی برای بزرگسالان می باشد.

روادید اسلواکی

روادید اسلواکی

مراحل اخذ روادید اسلواکی

برای اخذ روادید اسلواکی در مرحله ی اول لازم است که وقت سفارت اسلواکی را از طریق آژانس های مسافرتی معتبر رزرو نمایید و پس از آن مدارک لازم که در بالا اشاره شد را جمع آوری کرده و در زمان مشخص شده جهت مصاحبه و تحویل مدارک اقدام نمایید. توجه داشته باشید که بسیاری از افراد از اهمیت بالای انجام مصاحبه جهت اخذ ویزای اسلواکی، غافل می شوند اما بدانید این مرحله در دریافت ویزای اسلواکی و روادید بسیار مهم و حائز اهمیت می باشد. از این رو در روز تعیین شده از طرف سفارت باید با ظاهری رسمی و آرامش کامل اقدام به مصاحبه کنید. توجه داشته باشید که یکی از ساده ترین و سریع ترین روش ها برای اخذ روادید اسلواکی اقدام از طریق آژانس های مسافرتی می باشد این روش برای افرادی که مشغله کاری زیادی دارند بسیار مناسب است.

روادید اسلواکی

روادید اسلواکی

دلایل ریجکت شدن روادید اسلواکی

یکی از مهم ترین نگرانی های افراد در مورد اخذ روادید اسلواکی و دیگر کشورها ریجکت شدن ویزا می باشد. مهم ترین دلایل اصلی ریجکتی ویزا شامل ارائه مدارک جعلی و قلابی، گذرنامه نا معتبر، نا معتبر بودن گواهی تولد یا ازدواج، گذرنامه آسیب دیده، داشتن سابقه اعتیاد یا جنایت، عنوان نکردن دلیل و هدف مشخص از سفر به اسلواکی، نداشتن منبع مالی کافی برای پرداخت هزینه های سفر به اسلواکی، ماندن بیشتر از اعتبار ویزا، نداشتن بیمه مسافرتی معتبر، معلوم نبودن هدف و مقصد شما از سفر، مطمئن نبودن سفارت از برگشت به کشور محل سکونت، شناختن شما به عنوان تهدید علیه بهداشت و سلامت عمومی، نظم اجتماعی و امنیت ملی و ارائه ندادن مدرکی جهت رزرو هتل در اسلواکی، می باشد.

رفع ریجکت روادید اسلواکی

با توجه به موارد بالا احتمال اینکه افراد به دنبال رفع ریجکتی روادید اسلواکی باشند، زیاد است. بنابراین به هر دلیلی که شما از سفارت اسلواکی رد شدید می توانید به دو گونه عمل کنید. اول اینکه درخواست اعتراض به ریجکتی ویزای شنگین داده و گزینه ی دوم اینکه می‌توانید مجدداً درخواست ویزای اسلواکی را با مدارک کامل تر ارائه دهید. در صورت اعتراض به ریجکتی روادید اسلواکی، توجه داشته باشید که می توانید نامه ی اعتراض خود را به دست مقامات مسئول برسانید. این پروسه ممکن است حدود سه ماه طول بکشد پس عجله نکنید. مهمترین نکته در اعتراض به ریجکتی ویزای اسلواکی این است که نباید به هیچ عنوان در زمانی که ویزای شما در دست بررسی است مجدداً برای اخذ روادید اسلواکی اقدام فرمایید زیرا این عمل باعث توقف پروسه خواهد شد. افراد می‌توانند برای پیگیری راحت تر، رفع ریجکتی روادید اسلواکی از طریق آژانس های مطمئن و با تجربه اقدام نمایند زیرا مشاورین این آژانس ها تجربه ی کافی در زمینه ی رفع ریجکتی روادید را دارند.

روادید اسلواکی

روادید اسلواکی

وقت سفارت اسلواکی

مهمترین مرحله در اخذ روادید اسلواکی رزرو وقت از سفارت کشور اسلواکی می باشد که باید به آژانس های مسافرتی معتبر رجوع نمایید و با کمک مشاورین و متخصصین وقت سفارت اسلواکی را رزرو نمایید. پس از تعیین وقت سفارت اسلواکی باید جهت انجام مصاحبه و ارائه ی مدارک در تاریخ و ساعت مشخص شده در سفارت حضور یابید توجه داشته باشید که حضور به موقع یکی از مهمترین نکات در مورد قبولی شما در مصاحبه می باشد. بهتر است بدانید که پس از تعیین وقت سفارت اسلواکی در زمان مراجعه به سفارت این کشور لازم است که افراد خارجی اسناد دیگری از جمله گواهی اشتغال به کار را نیز تحویل سفارت بدهند. شخص متقاضی باید در زمان تعیین شده از سوی سفارت به محل مورد نظر مراجعه کرده و اثر انگشت خود را ثبت کنند.

آدرس سفارت اسلواکی

آدرس سفارت اسلواکی در تهران: خیابان با هنر (نیاوران)، خیابان مقدسی، پلاک۷۲

تمدید روادید اسلواکی

همانطور که می دانید معمولاً ویزای کوتاه مدت اسلواکی از جمله ویزای گردشگری توریستی حدود ۹۰ تا ۱۸۰ روز اعتبار دارد. اگر فردی بعد از اتمام این مدت زمان احساس کرد که هنوز هم نیاز به ماندن بیشتر در این کشور دارد، باید قبل از تمام شدن اعتبار روادید اسلواکی اقدام به تمدید آن کند زیرا در غیر این صورت علاوه بر اینکه جریمه ی نقدی می شوید، شرایط اخذ ویزای اسلواکی در دفعات بعدی مشکلات زیادی برای شما به وجود خواهد آورد. تمدید روادید اسلواکی به گونه ایست که باید سریال مدارک خود را به اداره ی مهاجرت این کشور تحویل داده تا از طریق قانون اقدام به تمدید روادید شما شود.

در صورت نیاز به مشاوره و راهنمایی برای سفر به اروپا با شماره همراه ۰۹۱۰۷۶۳۶۳۲۷ تماس بگیرید.

آژانس سفری دیگر مجری مستقیم و بی واسطه در خصوص وقت سفارت اسلواکی، ویزای اسلواکی، تور اسلواکی میباشد. ۸۸۸۵۱۰۸۰-۰۲۱

مطالب مرتبط

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

نظر دهید