لطفا تایپ کنید و سپس دکمه اینتر را بزنید

021-88851080-09107636327

روادید هلند

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

روادید هلند

روادید هلند

هلند یکی از کشورهای منطقه شینگن می باشد که با گرفتن روادید هلند، می توانید علاوه بر این کشور به ۲۶ کشور دیگه این منطقه نیز سفر کنید. ویزای هلند دارای انواع متفاوتی است که با توجه به اهداف افراد باید نوع مشخص شده از آن اخذ شود.

کشور هلند

در ابتدای مبحث روادید هلند، بهتر است قبل از شناخت انواع روادید آن کمی با کشور هلند آشنا شویم. این کشور یکی از کشورهای شمال غربی اروپا بوده که حدود ۱۶ و نیم میلیون جمعیت دارد و پایتخت آن آمستردام است اما بسیاری از وزارتخانه ها و سفارتخانه های این کشور در شهر لاهه مستقر شده است. بیشتر ساکنین هلند دین مسیحی پروتستان دارند و حدود یک میلیون نفر از جمعیت این کشور مسلمان می باشند که این امر می تواند برای مسلمانانی که قصد اخذ روادید هلند را دارند، خوشایند باشد. کشورهای همسایه هلند کشور آلمان، بلژیک و از غرب کشور بریتانیا است. کشور هلند جزو کشورهای هموار و کم ارتفاع جهان به شمار می رود که بیش از ۲۱ درصد جمعیت این کشور در زمین هایی زیر دریاهای آزاد زندگی می کنند. احتمالاً شما هم کشور هلند را با تجارت و پرورش گل می شناسید زیرا این کشور در امر تجارت گل مقام اول جهان را کسب کرده است. بعد از این امر، دامداری و کشاورزی هلند پایه های اقتصادی آن محسوب می‌شود.

روادید هلند

روادید هلند

انواع روادید هلند

زیبایی های بی حد و حصر کشور هلند موجب شده است که خرید بلیط هواپیما و سفر به آن در ذهن بسیاری از افراد جا بگیرد؛ که برای رفتن به این کشور حتما باید روادید هلند را اخذ کنید. مهمترین ویزای این کشور عبارت است از:

 • ویزای توریستی: یکی از مهمترین و پرکاربردترین روادید هلند، روادید توریستی این کشور می باشد؛ که صرفا برای خوشگذرانی و گردشگری در این کشور اخذ می‌شود. اعتبار این ویزا حدود ۹۰ روز است.
 • ویزای تجاری: اگر فردی بخواهد برای مقاصد تجاری به کشور هلند برود حتما باید روادید تجاری این کشور را اخذ کرده و با استفاده از آن در اجلاس ها، جلسه های کاری شرکت ها، سرمایه گذاری، ملاقات تجاری و….شرکت کند.
 • ویزای ملاقات خانواده: این نوع ویزای هلند، مختص افرادی است که قصد ملاقات با بستگان و آشنایان خود در این کشور را دارند. مهمترین مدرک مورد نیاز برای اخذ این ویزا داشتن دعوتنامه از هلند می باشد.
 • ویزای ترانزیت فرودگاهی: این ویزا تنها اجازه تعویض پرواز را به افراد می‌دهد و شخص اجازه خروج از فرودگاه و وارد شدن به کشور هلند را ندارد.
 • ویزای ملی هلند: یکی از  ویزاهای بلند مدت کشور هلند، ویزای ملی می باشد که برای امور تحصیلی و امور کاری مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع روادید هلند برای اقامت بلند مدت مورد استفاده قرار می گیرد.
 • ویزای پزشکی: این ویزا جزو روادید فوری هلند می باشد که با توجه به بیمارستان های فوق پیشرفته و پزشکان مطرح در بیمارستانهای کشور هلند هر ساله بیماران زیادی از سراسر جهان برای معالجه و درمان این نوع روادید هلند را اخذ می کنند.
 • ویزای ازدواج: این نوع روادید هلند برای گرفتن تابعیت این کشور می باشد که اگر فردی همسری از اتباع هلندی بگیرد می‌تواند نسبت به اخذ آن اقدام نماید. داشتن عقدنامه به امضا رسیده هر دو نفر، اثبات صداقت ازدواج، پاسپورت، رسیدن به سن ۲۱ سال و برخورداری از اوضاع مالی خوب مهمترین مدارک جهت اخذ ویزای ازدواج می باشد.
روادید هلند

روادید هلند

مدارک لازم برای اخذ روادید هلند

 • کپی بلیط رفت و برگشت
 • فرم درخواست روادید هلند
 • سه قطعه عکس زمینه سفید ۶ ماه اخیر
 • تعیین محل اقامت در طول سفر در این کشور
 •  داشتن بیمه مسافرتی معتبر در کشور هلند جهت مراقبت های ویژه و هزینه های بیمارستانی اضطراری
 •  مشخصات کامل شخص شامل وضعیت تاهل، مرگ همسر، شناسنامه فرزندان
 • ارائه گواهی تمکن مالی (برای دانشجویان: مدرک اثبات اشتغال به تحصیل، بازنشستگان: ارائه اسناد حقوقی شش ماه گذشته، مشاغل آزاد: جواز کسب و کار، فیش حقوقی شش ماه گذشته، داشتن مدارک حساب مالیاتی، کارمندان: اجازه نامه خروج از کشور از طرف کارفرما، قرار داد کاری)
روادید هلند

روادید هلند

مشخصات عکس

در هنگام تهیه عکس جهت اخذ روادید هلند، دقت داشته باشید که این عکس باید عرض ۳۵ تا ۴۰ میلی متر داشته، تصویری نزدیک از سر به گونه ای که ۷۰ تا ۸۰ درصد فضای عکس به خود اختصاص داشته باشد، شفاف و واضح باشد، با کیفیت بوده و هیچگونه رد جوهری روی آن قرار نگرفته باشد،، نگاه شما مستقیما به دوربین باشد،، رنگ پوست شما طبیعی نشان داده شده باشد، درجه روشنی و تضاد آن مناسب باشد، روی کاغذ با کیفیتی پرینت گرفته شده باشد، وضوح آن بالا باشد، از نظر رنگی خنثی باشد، چشمتان کاملاً باز بوده و هیچ مویی روی چشم شما را نگرفته باشد، جهت گیری صورتتان باید کاملاً به دوربین بوده، زمینه تصویر باید سفید باشد، با لباس های روشن گرفته شده و هیچ گونه سایه یا بازتاب فلش روی چهره نشان داده نشده باشد و قرمزی چشم ها در عکس وجود نداشته باشد.

هزینه اخذ روادید هلند

هزینه ای که برای دریافت روادید هلند در نظر گرفته شده است برای بزرگسال و کودکان مبالغ متفاوتی تعیین شده است. کودکان زیر ۶ سال، شهروندان آذربایجان و ارمنستان که زیر ۱۲ سال سن دارند، افرادی که می خواهند در سازمان های بین المللی این کشور استخدام شوند، بستگان درجه یک که زیر ۲۱ سال هستند و همسر فرزندان شهروندان کشور هلند، محققان، دانش آموزان، دانشجویان که به هدف سفر تحقیقاتی و علمی به این کشور سفر می‌کنند، نمایندگان زیر ۲۵ سال سازمان های غیرانتفاعی که در همایش های تحصیلی، ورزشی، علمی و فرهنگی این کشور شرکت می کنند، آن دسته از افرادی هستند که معاف از پرداخت هزینه جهت اخذ روادید هلند هستند.

روادید هلند

روادید هلند

نحوه گرفتن روادید هلند

پس از اخذ بلیط مسافرتی هلند باید به تکمیل فرم روادید هلند پرداخت که در این فرم باید هدف از سفر و نوع ویزای که می خواهید را مشخص کنید. پس از تکمیل فرم می توانید به دو صورت از سفارت هلند وقت ملاقات دریافت کنید. روش اول اینکه حضوراً به آژانس های مسافرتی معتبر مراجعه کرده و برای رزرو وقت سفارت هلند اقدام نمایید. باید تمام مشخصات خود اعم  از نام و نام خانوادگی، تاریخ تولد، شماره تماس، جنسیت، پست الکترونیک، ملیت، شماره گذرنامه، تاریخ خروج و تاریخ انقضای پاسپورت را به طور کامل توسط آژانس مربوطه به سفارت ارسال شود. مراحل اخذ ویزای هلند حداقل ۲۰ روز کاری می باشد.

روادید هلند

روادید هلند

آدرس سفارت هلند

 • آدرس: تهران، فرمانیه، خیابان دیباجی شمالی، خیابان ارغوان غربی، پلاک
 • ساعت کاری: روزهای یکشنبه تا چهارشنبه هر هفته، از ساعت ۹ الی ۱۶ و پنج شنبه ها از ساعت ۹ الی یک و نیم

تمدید روادید هلند

اگر در هنگام سفر به این کشور پس از پایان اعتبار روادید هلند احساس کردید هنوز نیاز به اقامت در این کشور را دارید باید سریعاً جهت تمدید ویزای هلند اقدام نمایید زیرا در غیر این صورت نه تنها مجبور به پرداخت جریمه می شوید، بلکه در زمان های دیگر برای اخذ روادید دچار مشکلات زیادی خواهید شد. برای تمدید روادید هلند بهتر است از راه قانونی اقدام نمایید و پس از پرداخت هزینه تعیین شده پس از پایان مراحل اداری، ویزای خود را تمدید کنید.

ریجکت روادید هلند

یکی از مهمترین مواردی که ممکن است هر فرد در زمان اخذ روادید هلند با آن مواجه شود ریجکت ویزا یا رد شدن ویزا می باشد که مهمترین دلایل این امر عبارتند از:

 • فعالیت جنایتکارانه اعم از کودک آزاری، قتل، اعتیاد
 • داشتن گذرنامه نامعتبر یا گذرنامه آسیب دیده
 • نداشتن بیمه نامه معتبر
 • ارائه مدارک جعلی
 •  توضیح ناکافی برای سفر به هلند
 •  عدم توانایی امرار و معاش در طول مدت سفر
 •  نداشتن هدف مشخص از سفر به هلند
 •  نداشتن محل اسکان تعیین شده
روادید هلند

روادید هلند

نکات مهم برای اخذ روادید هلند

در مورد اخذ ویزای هلند توجه داشته باشید که پس از اینکه سفارتخانه برای شما وقت مصاحبه برای حضور به این محل را مشخص کرد به هیچ عنوان نمی توانید آن را تغییر داده یا لغو کنید. همچنین زمانی که اطلاعات شما توسط سفارتخانه کشور هلند تایید شد،  روز و زمان ملاقات به ایمیلتان ارسال می شود که دقیقا در همان زمان باید در سفارتخانه حضور داشته باشید. در هنگام مراجعه به سفارت خانه حتما باید پرینت ایمیل وقت ملاقات خود را به همراه داشته و توجه داشته باشید که حداقل سه ماه قبل از سفر خود باید شروع به تعیین وقت سفارت هلند و دریافت ویزای هلند کنید. هر فرد برای اخذ روادید هلند باید شخصا در سفارتخانه هلند در تهران حضور یابد. در زمانی که می ‌خواهید گذرنامه خود را به سفارت این کشور جهت اخذ روادید هلند بدهید حتما باید اصل رسید وجه واریزی ویزا و کارت شناسایی خود را به همراه داشته باشید. حتماً تمام مدارک مورد نیاز خود را به همراه داشته باشید زیرا اگر مدرکی ناقص باشد روادید هلند برای شما صادر نخواهد شد و مجدد باید کار را از ابتدا شروع کنید.

در صورت نیاز به مشاوره و راهنمایی برای سفر به اروپا با شماره همراه ۰۹۱۰۷۶۳۶۳۲۷ تماس بگیرید.

آژانس سفری دیگرمجری مستقیم و بی واسطه وقت سفارت هلند، ویزای هلند، تور هلند و تور اروپا ۸۸۸۵۱۰۸۰-۰۲۱

مطالب مرتبط

13 آگوست 2018 0 1896
22 جولای 2018 0 2445

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

نظر دهید