لطفا تایپ کنید و سپس دکمه اینتر را بزنید

021-88851080-09107636327

وقت سفارت نروژ

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (6 votes, average: 4,33 out of 5)
Loading...

وقت سفارت نروژ

وقت سفارت نروژ

یکی از موارد مهم در اخذ ویزا هر کشور، اخذ وقت سفارت کشور مورد نظر می باشد. کشور نروژ یکی از کشور هایی است که دارای سفارت در کشور ایران می باشد. اخذ وقت سفارت نروژ در تهران امکان پذیر می باشد. کشور نروژ یکی از کشور های عضو پیمان شینگن می باشد. روش های مختلفی برای اخذ وقت سفارت نروژ وجود دارد. این روش ها متناسب با ویزای در خواستی شما می تواند تنوع داشته باشد. در اینجا به نکاتی راجع به اخذ وقت سفارت نروژ و نکات مربوط به اخذ ویزا اشاره می کنیم.

کشور نروژ

کشور نروژ دارای مساحتی در حدود ۳۸۵ هزار کیلومتر مربع می باشد که از لحاظ وسعت در رتبه ۶۱ ام دنیا قرار دارد. کشور نروژ یکی از کشور های اروپایی منطقه اسکاندیناوی می باشد. این کشور سردسیر با کشور ها و مناطقی همچون فنلاند، سوئد، روسیه و تنگه اسکاژراک همسایه بوده و جزو کشور های عضو پیمان شینگن است. مهمترین شهر کشور نروژ پایتخت این کشور یعنی شهر اسلو می باشد. این شهر به عنوان مرکز اصلی سیاسی، اقتصادی و فرهنگی این کشور می باشد. کشور نروژ دارای آب و هوایی سرد و کوهستانی می باشد. زبان رسمی و رایج مردم کشور نروژ، نروژی می باشد. جمعیت این کشور در حدود ۵ میلیون می باشد. ورزش های مختلف زمستانی مانند اسکی یکی از سرگرمی های اصلی مردم این کشور می باشد. مردم کشور نروژ دارای سطح بالایی از زندگی می باشند. شرایط اقتصادی و اجتماعی در کشور نروژ بسیار مناسب می باشد و به همین دلیل یکی از کشور های مهاجر پذیر اروپایی می باشد. وجود جاذبه های گردشگری مختلف و بازدید از مناظر طبیعی متنوع کشور نروژ یکی از بهترین جذابیت ها برای مسافران و گردشگران می باشد. اخذ وقت سفارت نروژ به دلایل مختلف کاری، تحصیلی و یا گردشگری می باشد.

وقت سفارت نروژ

وقت سفارت نروژ

نحوه اخذ وقت سفارت نروژ

شما برای اخذ وقت سفارت نروژ باید ابتدا به سایت سفارت این کشور که در قسمت های بعدی اشاره شده وارد شوید. با مراجعه به آژانس های گردشگری درخواست اخذ ویزا اقدام کنید. پس از تکمیل فرم باید توسط کارشناسان روز و ساعت ملاقات حضوری و ارائه مدارک را مشخص میشود. پس از تکمیل فرم و مشخص کردن تاریخ و ارسال آن منتظر ارسال تاییدیه آن به آدرس ایمیلتان باشید. شما پس از مشاهده صحت اطلاعات باید نسبت به پرداخت هزینه مورد نظر برای اخذ وقت سفارت نروژ اقدام کنید. شما باید از فرم نهایی تاییدیه که سایت برای شما ارسال می کند پرینت گرفته و روز مراجعه به سفارت آن را به همراه مدارک دیگر به سفارت کشور نروژ ارائه دهید. پیگیری نتیجه در خواست ویزا نیز پس از مراجعه حضوری به صورت اینترنتی به آدرس ایمیل ثبتی ارسال می شود.

اخذ وقت سفارت نروژ با استفاده از دعوت نامه

یکی از بهترین گزینه ها برای اخذ ویزا، دریافت دعوت نامه تحصیلی، کاری یا موارد دیگر می باشد. دعوت نامه در واقع مجوزی است که از طرف کشور مقصد برای تحصیل، کار یا تجارت به فرد متقاضی ارائه می شود. دعوت نامه یک معیاری است برای پذیرش مسئولیت فرد مورد نظر توسط فرد یا شرکت دعوت کننده می باشد. ارائه دعوت نامه در تسریع روند اخذ وقت سفارت نروژ و ویزا کمک زیادی خواهد کرد. دعوت نامه دارای انواع مختلفی می باشند که از جمله آن می توان به دعوت نامه کاری، دعوت نامه تحصیلی، دعوت نامه تجاری و دعوت نامه خانوادگی اشاره کرد.

وقت سفارت نروژ

وقت سفارت نروژ

اخذ وقت سفارت نروژ برای افراد مختلف

شرایط و نحوه اخذ وقت سفارت نروژ در قسمت های قبلی توضیح داده شد. ارائه وقت سفارت نروژ برای تمامی افراد از جمله تاجران، محصلان، کارجویان و خویشاوندان امکان پذیر می باشد. برای دریافت ویزا هر یک از این حالات شما باید مدارک مربوط به هر نوع از ویزا های بالا را ارائه دهید. اخذ ویزای گردشگری کشور نروژ یکی از ویزا های پر طرفدار و رایج بین مردم می باشد. فرآیند اخذ این نوع ویزا کمی سریع تر از سایر ویزا ها می باشد. شما با داشتن ویزای نروژ می توانید فعالیت لازم خود را در مدت اعتبار گذرنامه انجام دهید و در صورت نیاز تمدید کنید.

بهترین زمان برای اخذ وقت سفارت نروژ

همانطور که گفته شد یکی از دلایل اصلی اخذ وقت سفارت نروژ اهداف گردشگری می باشد. کشور نروژ یکی از کشور های سردسیر و کوهستانی اروپا می باشد که دارای زمستان هایی بسیار سرد و پر بارش می باشد. معمولا بهترین زمان برای گردش و تفریح در کشور نروژ را فصل تابستان می دانند. بهترین ماه های سال برای گردش در کشور نروژ ماه های ژوئن، آگوست و جولای می باشد. با توجه به افزایش در خواست ها برای سفر به این کشور هزینه های اقامت و تفریح در این کشور افزایش می یابد. البته فصل زمستان نیز فصل مناسبی برای بازدید از کشور نروژ است به خصوص برای افرادی که عاشق ورزش های زمستانی هستند. هزینه ها در فصل های زمستان نیز در این کشور بسیار پایین می آید.

وقت سفارت نروژ

وقت سفارت نروژ

بازه زمانی بین تعیین وقت سفارت نروژ و اخذ ویزا

شما برای اخذ ویزای کشور نروژ باید به سایت سفارت این کشور مراجعه کنید. پس از تکمیل موارد با توجه به میزان شلوغی سفارت معمولا بین یک هفته تا ۱۰ روز زمان مراجعه حضوری شما تعیین می شود. پس از مراجعه حضوری و ارائه مدارک شما باید بین ۲ هفته تا ۶۰ روز برای تعیین نتیجه در خواستتان صبر کنید. البته این بازه های زمانی با توجه به نوع ویزای در خواستی می تواند متفاوت باشد. به عنوان مثال فرآیند اخذ ویزای کاری بیشتر از ویزا های توریستی می باشد.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزا

شما پس از تعیین وقت ملاقات باید مدارک مربوط به اخذ ویزا را به مامور سفارت ارائه دهید. مدارک ذکر شده در اینجا مدارک کلی برای اخذ ویزا در تمامی حالت ها می باشد. برای اخذ ویزا های تخصصی علاوه بر مدارک اشاره شده در این قسمت مدارک مرتبط با کار یا تحصیل فرد متقاضی باید ارائه شود.

تکمیل فرم اخذ وقت سفارت نروژ و ارائه پرینت امضا شده آن (این فرم را می توانید به صورت اینترنتی دریافت کنید)

هدف و برنامه های سفر شما به نروژ

چند قطعه عکس با ابعاد مناسب

ارائه مدارک مربوط به توانایی مالی فرد متقاضی

رزرو هتل برای کل مدت زمان اقامت و یا در دعوت نامه خانوادگی آدرس خانه میزبان

رزرو بلیط هواپیما

 بیمه مسافرتی

گذرنامه فرد متقاضی و همراهان با حداقل ۶ ماه اعتبار

اصل شناسنامه و کپی آن به صورت ترجمه شده

اصل سند ازدواج و کپی آن به صورت ترجمه شده

اصل و کپی شناسنامه فرزندان به صورت ترجمه شده

ارائه مدرک دال بر ارتباط فرد متقاضی با ایران (سند ماکیت خانه و یا مغازه )

مدارک اشاره شده باید به زبان انگلیسی یا نروژی ترجمه شده باشند. اصل دعوت نامه باید به همراه مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای مورد نظر به مامور چک ویزا ارائه شود. علاوه بر مواردی که در بالا اشاره شد یکسری مدارک مربوط به وضعیت شغلی افراد باید ارائه شود که برای هر شغل متفاوت می باشد. تور نروژ از بهترین های تور اروپا است.

وقت سفارت نروژ

وقت سفارت نروژ

اخذ وقت سفارت نروژ و هزینه های آن

شما برای اخذ وقت سفارت نروژ نیاز به پرداخت هزینه می باشید. پس از تکمیل فرآیند اخذ وقت سفارت شما باید برای اخذ ویزا اقدام کنید. ویزا های کشور نروژ دارای تنوع زیادی می باشد. هزینه اخذ ویزای نروژ برای بزرگسالان ۶۰ یورو می باشد. این میزان هزینه برای کودکان دارای سن بین ۶ تا ۱۲ سال ۳۵ یورو می باشد. برای کودکان زیر ۵ سال نیازی به پرداخت هزینه نمی باشد. البته شما برای مطلع شدن از آخرین تغییرات در هزینه باید به سایت سفارت نروژ مراجعه کنید. تور نروژ از برترین های تور اروپا محسوب میشود.

اخذ وقت سفارت نروژ در سفارت این کشور در ایران

یکی از مهمترین مزایای اخذ وقت سفارت نروژ امکان مراجعه حضوری به سفارت این کشور در ایران می باشد. شما می توانید پس از تعیین وقت سفارت نروژ به سفارت این کشور در ایران مراجعه کنید و نسبت به ارائه مدارک اقدام کنید. آدرس سفارت کشور نروژ در قسمت زیر آورده شده است. ساعت کاری این سفارت در ایران بین ۸ صبح تا ۳٫۳۰ بعد از ظهر روز های یکشنبه تا پنجشنبه می باشد.

آدرس سفارت نروژ: تهران، خیابان دکتر لواسانی (فرمانیه)، دیباجی شمالی، خیابان یاسمن، پلاک ۷۲

نکات مهم در اخذ وقت سفارت نروژ

برای اخذ وقت سفارت نروژ سعی کنید چندین روز قبل از رزرو بلیط و هتل از طریق آژانس ها اقدام کنید. حداقل یک ماه را برای فرآیند های اخذ ویزا در نظر بگیرید. رسید پرداختی هتل و بلیط هواپیما را بعد از پاسخ مثبت ویزا ارئه دهید. همانطور که گفته شد  تعداد زیادی از کشور ها عضو پیمان شینگن می باشند که با گرفتن این ویزا از طریق هر کشوری می توانید به سایر کشور های عضو پیمان سفر کنید. برای حضور در سفارت سعی کنید از پوشش رسمی به همراه کراوات استفاده کنید. وقت داده شده برای مراجعه حضوری مختص شماست و قابل انتقال نمی باشد. در صورت عدم مراجعه حضوری در زمان تعیین شده شما به مدت معینی از اخذ وقت سفارت نروژ محروم می شوید. توجه کنید که تنها افراد کم سن و سال اجازه همراه داشتن در اتاق انتظار را دارند.

آژانس سفری دیگر مجری مستقیم در خصوص وقت سفارت نروژ، ویزای نروژ ، تور نروژ و تور اروپا ۸۸۸۵۱۰۸۰-۰۲۱

 

مطالب مرتبط

04 آگوست 2018 0 2616
25 جولای 2018 0 2369

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

نظر دهید