لطفا تایپ کنید و سپس دکمه اینتر را بزنید

021-88851080-09107636327

ویزای آلمان

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (4 votes, average: 4,75 out of 5)
Loading...

ویزای آلمان

ویزای آلمان

آلمان از جمله کشورهای اروپایی با جاذبه های گردشگری فراوان به شمار می رود.به همین دلیل اکثر گردشگران تمایل به اخذ ویزای آلمان دارند. پایتخت المان برلین نام دارد و از پرجمعیت ترین کشورهای اروپایی می باشد. نام رسمی این کشور جمهوری فدرال آلمان است. ثروتمندترین عضو اتحادیه اروپا شناخته شده و واحد پولی این کشور یورو می باشد. از جاذبه های گردشگری این کشور می توان به شهر برلین با معماری شگفت انگیزش ارکسترهای زیبا و باغ وحش های بی نظیر اشاره کرد. تور اروپا می تواند فرصت مناسبی برای سفرد به آلمان باشد.

ویزای آلمان

 

​اقامت در آلمان

مطابق با آمارهای گرفته شده آلمان پس از کانادا و امریکا سومین کشور مهاجرپذیر دنیا به شمار می رود. آلمان کشوری صنعتی است که امکانات رفاهی مردم در سطح بسیار بالایی می باشد. با ورود به آلمان قادر خواهید بود به تمام کشورهای عضو اتحادیه اروپا دسترسی داشته باشید. مخارج زندگی در این کشور نسبت به برخی کشورها مثل انگلستان کم تر می باشد. دارای نظام آموزشی و موسسات معتبری است که در سطح جهانی شناخته شده اند. تحصیل در کشور آلمان رایگان بوده  و هیچ شهریه ای بابت ادامه تحصیل از دانشجویان گرفته نمی شود. بنابراین اقامت در آلمان از برنامه های بسیاری از مهاحرین می باشد. جهت صدور ویزای آلمان بایستی به در وقت سفارت آلمان به سفارت این کشور در تهران مراجعه کرد.

​اقامت در آلمان

​اقامت در آلمان

معاهده شینگن

در سال ۱۹۸۵، ۲۶ کشور اروپایی با پیمانی به نام شینگن جهت سهولت تردد مردم میان مرزهایشان اقدام کردند. به موجب این پیمان دیگر نیازی به ارائه ویزای آلمان نیست و بدین وسیله مشکلات رفت و آمد میان این کشورها کاهش چشمگیری پیدا کرد. این کشورها شامل ایتالیا، فرانسه، اسپانیا، آلمان، سوئد، نروژ، فنلاند، دانمارک، لیتوانی، لتونی، پرتغال، هلند، بلژیک، لوکزامبورگ، لهستان، مجارستان، اتریش، مالت، یونان، لیختن اشتاین، سوئیس، استونی، اسلواکی، اسلوانی، چک و ایسلند می باشند. تور اروپا فرصت مناسبی برای سفر به آلمان و دیدن جاذبه های این کشور است.

معاهده شینگن

معاهده شینگن

انواع ویزای شینگن

ویزای شینگن چهار نوع می باشد.

ویزای نوع A (ویزای ترانزیت): بر مبنای آن شخص حق خروج از فرودگاه را ندارد. تنها می تواند جهت تعویض بلیط خود به مقصدهای غیر از شینگن اقدام کند.

 ویزای نوع (ویزای عبور): به شخص اجازه خروج از فرودگاه داده می شود تا طی حداکثر ۵ روز مقدمات سفر خود به کشورهای خارج از اتحادیه شینگن را از طریق زمینی فراهم کند.

ویزای نوع (ویزای توریستی): این نوع از ویزا اعتبار ۹۰ روزه دارد و در طی این مدت می تواند از کشورهایی که عضو شینگن هستند دیدن کند.

ویزای نوع D (ویزای بلند مدت): مخصوص بازرگانان و تجار می باشد که در طول سال چندیدن بار قصد رفت و آمد به کشورهای اروپایی را دارند.

انواع ویزای شینگن

انواع ویزای شینگن

مراحل دریافت ویزای شنگن

اولین مرحله ی اساسی که باید برای صدور ویزا انجام داد، گرفتن وقت سفارت آلمان می باشد. تعیین وقت می تواند از طیق آژانس ها انجام شود. توصیه می شود چون تعداد افراد متقاضی برای سفر به کشورهای اروپایی بسیار زیاد است گرفتن وقت ممکن است مدت زمان زیادی طول بکشد بنابراین نخست برای گرفتن وقت سفارت آلمان اقدام نمایید سپس مدارک مورد نیاز را جمع آوری کنید. در روز تعیین شده جهت ارائه مدارک مصاحبه و انگشت نگاری در وقت سفارت آلمان حضور داشته باشید.

مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای شینگن

لازم به ذکر است که مدارک مورد نیاز جهت صدور این نوع ویزا برای کشورهای عضو شینگن مشابه می باشند و اختلاف جزئی در آن ها مشاهده می شود.

مدارکی که بایستی در روز تعیین شده همراه داشته باشید:

  • کامل کردن فرم درخواست ویزا
  • اصل شناسنامه همرا با ترجمه ی به زبان آلمانی
  • اصل پاسپورت با حداقل ۶ ماه اعتبار بعد از تاریخی که درخواست صدور ویزا داده اید.
  • جدیدترین عکس رنگی
  • مشخص بودن مکان اقامت
  • بلیط پرواز رفت و برگشت به کشور مقصد
  • پرینت حساب بانکی

مدت صدور ویزای شینگن
حدودا دو تا سه هفته زمان نیاز دارد.

صدور ویزای آلمان

سفر به کشورهای اروپایی و مخصوصاً آلمان به علت دارا بودن امکانات تفریحی بی نظیر، دانشگاه های معتبر و جاذبه های گردشگری بی شمار از مقصدهای مورد نظر مهاجرین به شمار می روند. اولین قدم جهت سفر به این کشور، صدور ویزای آلمان می باشد. در صورتی که قصد اقامت بیشتر از سه ماه را در آلمان دارید باید برای گرفتن انواع ویزای آلمان به طرق دیگر اقدام کنید. در ادامه ی این مطلب مراحل دریافت ویزای آلمان، گرفتن وقت سفارت آلمان و انواع ویزای آلمان را برای شما شرح خواهیم داد. 

صدور ویزای آلمان

صدور ویزای آلمان

انواع ویزای آلمان

بسته به نوع ویزای صادر شده، اقامت می تواند کوتاه یا بلند مدت باشد. اقامت برای ادامه تحصیل، اقامت برای یادگیری زبان آلمانی و اقامت برای تحقیق و پژوهش از جمله اقامت موقت به شمار می روند. مهاجرانی که حدود ۵ سال در این کشور اقامت داشته اند و می توانند مخارج زندگی خود را تأمین کنند و شغل مناسبی داشته باشند و در ضمن تا حدودی بر زبان آلمانی اشراف داشته باشند می توانند اقامت دائم بگیرند.

انواع ویزای آلمان

انواع ویزای آلمان

دریافت ویزای آلمان برای پیدا کردن شغل مناسب

در سال ۲۰۰۷ به علت کاهش شدید نیروی کار اتحادیه اروپا به دنبال راهکاری برای برطرف کردن این مشکل بود. صدور کارت آبی در حقیقت به معنای اجازه دادن به نیروی کار و متخصصان برای اقامت میان مدت می باشد. کشور آلمان به عنوان یک کشور پیشرو در صنعت و اقتصاد قوی با این راهکار موافقت کرد و به عنوان روش جدیدی جهت صدور ویزای آلمان برای متقاضیان ویزای آلمان به کار برد. این کارت به نیروهای حاذق امکان اقامت در کشورهای اروپایی از جمله آلمان همراه با خانواده شان را می دهد. همه ی کشورهای اروپایی به غیر از انگلستان، ایرلند و دانمارک این کارت را قبول دارند.

دریافت ویزای آلمان برای پیدا کردن شغل مناسب

دریافت ویزای آلمان برای پیدا کردن شغل مناسب

مدارک مورد نیاز جهت صدور کارت آبی و ویزای آلمان برای کار

از مهم ترین مدارک مورد نیاز جهت صدور کارت آبی می توان به مدرک تحصیلی اشاره کرد. علاوه بردارا بودن این مدرک ارائه قرارداد کاری با حداقل دستمزد سالیانه ۴۷۰۰۰ یورو نیاز می باشد. از جمله مشاغل موردنیاز، رشته های مرتبط با علوم پزشکی، رشته های مهندسی گوناگون، فارغ التحصیلان رشته های ریاضی و کامپیوتر می باشند. می توان ویزای آلمان برای مدت شش ماه کاری را درخواست داد و در طی این مدت در جستجوی شغل مناسب بود.

لازم به ذکر است که بایستی تسلط کامل بر زبان انگلیسی یا آلمانی داشته باشید. محدودیت سنی نیز در صدور ویزای آلمان دخالت دارد و سنتان باید کم تر از ۴۰ سال باشد. همچنین بایستی سابقه کاری و تجربه زیادی در زمینه فعالیت درخواستیتان داشته باشید. شخص متقاضی پس از اینکه ویزای آلمان برایش صادر شد و توانست شغل مناسبی متناسب با شرایط و ضوابط آلمان به مدت یکسال اقامت می گیرد.

در صورتی که پس از گذشت یکسال مقدار درآمدش به مقدار تعیین شده توسط دولت آلمان رسیده باشد شرایط دریافت کارت آبی را دارد. با داشتن کارت آبی می توان به مدت سه سال در این کشور اقامت داشت. چنانچه شخص بتواند مالیات درخواستی دولت را پرداخت کند و شغلش برقرار باشد می تواند مجدداً این کارت را تمدید کند. گفتنی است اگر دو بار این کارت تمدید شود شخص می تواند درخواست تابعیت کشور آلمان را بدهد.

مدارک مورد نیاز جهت صدور کارت آبی و ویزای آلمان برای کار

مدارک مورد نیاز جهت صدور کارت آبی و ویزای آلمان برای کار

دریافت ویزای آلمان جهت ادامه تحصیل

هر سال به طور متوسط ۲۰۰ هزار نفر جهت ادامه تحصیل اقدام به اخذ ویزای آلمان می کنند. صدور این نوع ویزای آلمان از بقیه ی ویزاها بیشتر می باشد. بیش از ۴۰۰ دانشگاه در کشور آلمان وجود دارد که به علت داشتن مؤسسات آموزش عالی معتبر، مقصد مناسبی برای دانشجویان محسوب می شود. حدود ۱۰ درصد دانشجویان این مؤسسات، دانشجویان خارجی می باشند که با دریافت ویزای آلمان به منظور ادامه تحصیل به این کشور مهاجرت کرده اند. به علت مراکز آموزش عالی و قوی، فارغ التحصیلان این دانشگاه ها به راحتی می توانند شغل مناسبی پیدا کنند و مشغول به کار شوند.

جهت دریافت ویزای آلمان برای ادامه تحصیل بایستی مدرکی دال بر تسلط بر زبان آلمانی را ارائه دهید. البته در بعضی از دانشگاه های این کشور دروس به زبان انگلیسی تدریس می شوند. از دیگر مدارک مورد نیاز جهت ادامه تحصیل، مدارک قبلی مقاطع تحصیلی است که در ایران گذرانده اید و باید به سفارت آلمان در ایران تحویل داده شود. صدور ویزای آلمان با هدف ادامه تحصیل حدود یکسال زمان می برد بنابراین هر چه زودتر اقدام کنید در زمان صرفه جویی کرده اید.

قبل از اقدام برای درخواست ویزای آلمان با کمک موسسات مهاجرتی معتبر اطلاعات کامل و کافی از تمام شهرهای آلمان داشته باشید بهتر است. زیرا متقاضیان دریافت ویزای آلمان باید بدانند شهری متناسب با نوع ویزای آلمان اخذ شده را جهت سکونت انتخاب کنند. بنابراین توصیه می شود شناخت کاملی از شهرهای آلمان داشته باشید.

دریافت ویزای آلمان جهت ادامه تحصیل

دریافت ویزای آلمان جهت ادامه تحصیل

برلین بهترین شهر برای ادامه تحصیل در کشور آلمان

در صورتی که برای گرفتن ویزای آلمان اقدام کرده اید شهر برلین بهترین گزینه برای این امر می باشد. شهر برلین از لحاظ دارا بودن امکانات رفاهی و تحصیلی می باشد. این شهر با شهرهای بزرگی همچون نیویورک و لندن قابل قیاس است. امکانات ارائه شده برای ادامه تحصیل دانشجویان با تخفیفات همراه است.

برلین بهترین شهر برای ادامه تحصیل در کشور آلمان

برلین بهترین شهر برای ادامه تحصیل در کشور آلمان

مونیخ دومین شهرمناسب برای ادامه تحصیل در آلمان

دانشگاه لودویگ و دانشگاه فنی مونیخ از بهترین دانشگاه‌های جهان به شمار می روند که در شهر مونیخ قرار دارند. پس از شهر برلین بهترین شهر برای اقامت دانشجویانی است که ویزای آلمان را به جهت ادامه تحصیل دریافت کرده اند.

مونیخ دومین شهرمناسب برای ادامه تحصیل در آلمان

مونیخ دومین شهرمناسب برای ادامه تحصیل در آلمان

مونیخ بهترین شهر آلمان برای کار

اگر به قصد کار ویزای آلمان را دریافت کرده اید، شهر مونیخ بهترین گزینه محسوب می شود. این شهر از شهرهاییست که بازار کار خوبی برای کسانی که با زحمت فراوان ویزای آلمان را به جهت یافتن کار درخواست داده و با امید یافتن شغل مناسب ویزای آلمان را دریافت کرده اند، دارد. مونیخ سومین شهر بزرگ آلمان و بزرگ ترین شهر جنوب آلمان است. در صورتی که قصد سفر به مونیخ را دارید بهتر است در ماه های مارس تا می این کار را انجام دهید زیرا تعداد متقاضیان ویزای آلمان در این ماه ها بسیار پایین است. با توجه به مطالب ذکر شده مونیخ بهترین شهر آلمان برای کار محسوب می شود.

تحصیل رایگان در آلمان

نوع پذیرش fund full  به این معنی است که دانشگاه علاوه بر پرداخت هزینه های تحصیل شما هزینه ی زندگی تان را نیز پرداخت می کند. همچنین سالیانه ۳۰ هزار دلار به عنوان حقوق به دانشجو می دهند تا بر روی پروژه های تحقیقاتی فعالیت داشته باشید. لازم بذکر است این نوع پذیرش مخصوص مقطع دکتری می باشد. گرفتن این پذیرش برای دانشجویانی که مدرک ارشدشان را نیز در همان کشور گرفته اند راحت تر است. مدت زمان فراغت از تحصیل در دوره ی دکتری به استاد راهنما بستگی دارد که بایستی دانشجو را تأیید کند. در برخی از کشورهای اروپایی مثل امریکا، کانادا و نروژ تحصیل در دوره دکتری یک شغل محسوب می شود و بایستی به دانشجویان حقوق پرداخت شود.

اخذ ویزای آلمان با ثبت شرکت و سرمایه گذاری

از راه های گرفتن اقامت در کشور آلمان سرمایه گذاری در این کشور می باشد. با توجه به اینکه کشور آلمان یک قطب صنعتی محسوب می شود و از لحاظ اقتصادی بسیار فعال است از بهترین گزینه ها در جهت اخذ اقامت می باشد. سرمایه گذاری در این کشور به راحتی شما را در گرفتن اقامت دائم یاری خواهد کرد. ثبت شرکت  و سرمایه گذاری در این کشور شرایط و ضوابط خاصی را می طلبد. شخص متقاضی باید یک شریک آلمانی را پیدا کند تا در ثبت شرکت با او همکار شود و همچنین سهم شخص آلمانی بایستی حتماً ۵۱ درصد باشد.

اخذ ویزای آلمان از طریق ازدواج کردن

در کشور آلمان برای رسمی شدن ازدواج بایستی به قسمتی از ثبت احوال مراجعه کرد تا سند ازدواج به امضای زوجین رسیده باشد. بعد از ازدواج هر کدام از طرفین می توانند درخواست تابعیت کشور آلمان را بدهند و به عنوان شهروند آلمان شناخته می شوند.

اخذ ویزای آلمان از طریق ازدواج کردن

اخذ ویزای آلمان از طریق ازدواج کردن

​در پایان به شما متقاضیان عزیز توصیه می کنیم در صورت امکان قبل از مهاجرت و درخواست اقامت به کشورهای اروپایی سفر کوتاهی به آنجا داشته باشید  و در غیر اینصورت اطلاعات لازم و کافی را از مؤسسات مهاجرتی معتبر کسب نمایید تا هنگام اقامت در آنجا با مشکل مواجه نشوید.

آژانس سفری دیگرمجری مستقیم و بی واسطه وقت سفارت آلمان، ویزای آلمان، تور آلمان و تور اروپا ۸۸۸۵۱۰۸۰-۰۲۱

مطالب مرتبط

13 ژانویه 2019 0 1190
15 ژانویه 2019 0 1250

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

نظر دهید