لطفا تایپ کنید و سپس دکمه اینتر را بزنید

021-88851080-09107636327

ویزای اتریش

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5٫00 out of 5)
Loading...

ویزای اتریش

ویزای اتریش

یکی از شناخته شده ترین کشورهای خارجی که مورد توجه گردشگران، دانشجویان، تجار و … است، کشور بسیار دیدنی و تاریخی اتریش می باشد. اتریش جزء کشورهای عضو اتحادیه شینگن است و به همین دلیل برای سفر به آن به ویزای اتریش و ویزای شینگن نیاز خواهید داشت. ویزای اتریش انواع مختلفی دارد و بسته به نوع سفر می توانید آن را از سفارت اتریش در داخل کشور ایران تهیه کنید. ضمناً برای مراجعه به سفارت اتریش باید وقت سفارت اتریش را از طریق آژانس های مسافرتی رزرو نمایید.

آشنایی با کشور اتریش

اتریش به دلیل جاذبه های گردشگری بی نظیرش باعث شده است بسیاری از گردشگران این کشور را به عنوان مقصد سفر خود انتخاب کنند. در واقع اتریش کشوری است که در اروپای مرکزی واقع شده است و با کشورهای آلمان، جمهوری چک، مجارستان، اسلوواکی، ایتالیا، اسلوونی، لیختن اشتاین، و سوئیس دارای مرکز مشترک است. کشور دیدنی اتریش هشتمین کشور ثروتمند جهان است. پایتخت کشور اتریش، شهر بسیار متمدن و زیبای وین است. بیش از ۹۸ درصد مردم اتریش به زبان آلمانی صحبت می کنند و این زبان، زبان رسمی اتریش شناخته شده است. همچنین واحد پول کشور اتریش یورو می باشد. اگر شما به هر دلیلی قصد سفر به این کشور زیبا را داشته باشید لازم است تا علاوه بر تهیه بلیط، اقدام به اخذ ویزای اتریش کرده و آن را از سفارت خانه ی کشور اتریش در ایران دریافت نمایید.

ویزای اتریش

ویزای اتریش

 

ویزای اتریش

ویزای اتریش

ویزا چیست؟

بدون شک برای سفر کردن به کشورهای خارجی باید با مفهوم ویزا و کاربردهای آن آشنا باشید. قبل از اینکه در مورد ویزای اتریش صحبت کنیم بهتر است ابتدا توضیح دهیم که ویزا چیست و چه کاربردی دارد. برای این که شما به یک کشور خارجی سفر کنید لازم است تا یکی از نمایندگان دولت کشور مقصد شرایط شما را بررسی کند و تشخیص دهد که آیا شما صلاحیت سفر به آن کشور را دارید یا خیر. در صورتی که شما از طرف نماینده ی کشور مقصد در سفارت خانه تائید شوید، مدرکی به عنوان قبول درخواست سفر به شما داده می شود که به این مدرک ویزا گفته می شود.

ویزایی که برای افراد اعطا می شود متفاوت است و بستگی به نوع سفر اشخاص دارد. هرکدام از ویزاها مدارک و شرایط خاص خود را نیاز دارند. بنابراین شما برای اینکه اجازه ی ورود به یک کشور خارجی را داشته باشید، باید ویزای آن کشور را از طریق سفارت خانه یا کنسولگری اش در کشور مبدأ تهیه کنید. در ادامه در مورد انواع ویزاهای اتریش، شرایط و مدارک لازم برای دریافت آن صحبت خواهیم کرد.

ویزای اتریش

ویزای اتریش

ویزای اتریش

همان طور که گفته شد برای سفر به اغلب کشورهای خارجی داشتن ویزا الزامی است و باید نسبت به دریافت آن از طریق سفارت خانه ی کشور مقصد در کشور مبدأ اقدام کرد. اتریش که یک کشور بسیار پیشرفته و مدرن در اروپا به شمار می رود، جزء اتحادیه شینگن است و برای ورود به آن نیازمند دریافت ویزای شبنگن متناسب با نوع سفرتان خواهید بود. دریافت ویزای اتریش کار نسبتاً ساده ای نیست و نیازمند صبر و حوصله ی زیادی است. اولین مرحله در دریافت ویزا، گرفتن وقت سفارت اتریش است. وقت سفارت که در ادامه به طور مفصل در مورد آن صحبت خواهیم کرد، یکی از مراحل حساس و زمان بری است که می تواند توسط خود شما یا توسط افراد متخصص و ماهر در این زمینه انجام شود. بدون داشتن ویزای اتریش هیچ راه قانونی برای خروج از کشور و مسافرت به اتریش نخواهید داشت. توصیه ما این است که با دریافت ویزای ۳ ماهه، با خیالی راحت به این کشور توریستی سفر کنید و از دیدن جاذبه های آن لذت ببرید. تور اتریش از بهترین های تور اروپا محسوب میشود.

آدرس سفارت اتریش در ایران

خوشبختانه سفارت اتریش در ایران وجود دارد و لازم نیست برای اخذ ویزای اتریش از طریق سفارت خانه های دیگر کشورها اقدام کنید. آدرس دقیق سفارتخانه ی اتریش عبارت است از: تهران، نیاوران، خیابان با هنر، خیابان مقدسی، خیابان محمود احمدی زمانی، کوچه ی میرولی، پلاک ۶-۸٫ شما به راحتی می توانید در صورت داشتن وقت سفارت به آدرس گفته شده مراجعه کنید و ویزای خود را دریافت کنید. توجه داشته باشید که بدون وقت قبلی سفارت خانه شما را پذیرش نخواهد کرد. توجه کنید که بخش کنسولی یکشنبه الی پنجشنبه از ساعت ۹ تا ۱۲ پذیرای مراجعه کنندگان خود است. البته در صورتی که گذرنامه ها و مدارک شما توسط سفارت تائید شده است، می توانید از ساعت ۱۴ الی ۱۴:۳۰ برای دریافت آن ها به سفارت مراجعه کنید.

روند کلی درخواست ویزای اتریش

کشور اتریش نیز از جمله کشور های عضو اتحادیه شینگن است و به همین دلیل به هنگام ورود به این کشور از طرف مسئولان کشور اتریش ویزای شما کنترل خواهد شد. اعتبار ویزای صادر شده برای هر دوره ی ۶ ماهه نباید بیش از ۹۰ روز باشد. علاوه بر ویزای اتریش، شما از طریق سفارتخانه این کشور می توانید اقدام به دریافت ویزای جمهوری مالت و جمهوری اسلوونی کنید. برای گرفتن وقت سفارت ابتدا لازم است فرم های اولیه مربوط به نوع ویزا را از طریق آژانس های مسافرتی معتبر تکمیل نمایید. در صورتی که از طرف سفارت، وقت انتخاب شده ی شما تائید شود، در زمان مشخص شده باید با مراجعه ی حضوری مدارک خود را به سفارت تحویل داده و به سؤال های پرسیده شده جواب دهید. اخذ وقت سفارت کار بسیار زمان بری است و ممکن است چندین ماه به طول بینجامد. توجه داشته باشید که بهتر است قبل از مراجعه ی حضوری به سفارت با مشاور صحبت کنید و آمادگی کامل را برای پاسخ گویی به سؤالات سفارت داشته باشید.

وقت سفارت اتریش

برای اینکه شما بتوانید ویزای اتریش یا اقامت خود را از طریق سفارت اتریش پیگیری کنید یا برای تحویل مدارک و پرداخت هزینه ی ویزا به سفارت مربوطه بروید، باید از سفارت کشور اتریش وقت قبلی گرفته باشید. شما برای اخذ وقت سفارت اتریش باید مدارکی همچون عکس و کپی از صفحه اول پاسپورت، عکس ۳*۴ و همچنین فرم های مربوط به مشخصات شخصی را به سفارت ارائه دهید. وقت سفارت اتریش به انواع مختلفی تقسیم می شود که بستگی به نوع سفر شما دارد. وقت تجاری، وقت دانشجویی، وقت توریستی و … برخی از انواع وقت های سفارت اتریش می باشند.

ویزای اتریش

ویزای اتریش

مراجعه به سفارت اتریش جهت مصاحبه

مصاحبه ای که شما باید برای اخذ ویزای اتریش در سفارت این کشور انجام دهید از اهمیت بالایی برخوردار است و در صورت اشتباه ممکن است مجدداً چندین ماه منتظر وقت سفارت باشید. در این قسمت به تعدادی از نکات مهم برای داشتن یک مصاحبه ی موفقیت آمیز برای ویزای اتریش را بیان می کنیم. سعی داشته باشید یا ظاهری آراسته و مرتب به سفارت کشور اتریش مراجعه کنید. آرایش مناسب، داشتن لباس هایی مناسب، عطر خوب، اخلاق خوب و … می توانند در فرایند مصاحبه بسیار مفید واقع شوند. از رفتارهایی که شما را فردی مضطرب و نگران نشان می دهد بپرهیزید. سعی داشته باشید به صورت کوتاه و صادقانه به سؤالات جواب دهید و از زیاده گویی خودداری کنید. با افسر مربوطه با احترام رفتار کرده و به سؤالاتش جواب بدهید. همچنین لازم است قبل از مراجعه به سفارت، از کامل بودن مدارک اطمینان حاصل کنید.

انواع ویزای اتریش از نظر محدودیت های اقامت

ویزای اتریش از نظر محدودیت هایی که برای مسافران دارد به چند دسته کلی تقسیم می شود. جهت اخذ ویزای اتریش باید وقت سفارت اتریش را از طریق آژانس های مسافرتی رزرو نمایید. ویزای اتریش نوع A باعث می شود شما از کشور اتریش تنها به عنوان یک واسطه برای سفر به کشور دیگر استفاده کنید و حق خروج از فرودگاه را نخواهید داشت. ویزای اتریش نوع B کمی با ویزای نوع A تفاوت دارد و امکان سفر زمینی بدون توقف از طریق کشور اتریش را فراهم کرده است. ویزای اتریش نوع C اختصاص به توریست ها داشته و امکان گشت و گذار در اتریش را در اختیار مسافران قرار می دهد. آخرین نوع ویزا مربوط به ویزای اتریش نوع D است که اختصاص به تاجران دارد و اجازه ی ورود چندین باره به کشور اتریش را می دهد.

ویزای اتریش

ویزای اتریش

انواع ویزای اتریش از نظر نوع سفر

ویزای اتریش همواره بر حسب نوع سفری که شما به آن کشور می کنید صادر می شود و نمی توانید از آن برای منظور دیگری استفاده کنید. ویزای تحصیلی عمدتاً برای دانشجویانی صادر می شود که قصد تحصیل در یکی از دانشگاه های کشور اتریش را دارند. افراد می توانند برای سفرهای موقتی و توریستی اقدام به دریافت ویزای اتریش از نوع توریستی آن کنند. همچنین ویزا انواع دیگری همچون ویزای کاری که نیازمند دعوت نامه از یک شرکت خارجی است، ویزای تجاری، ویزای دیدار از آشنایان، ویزای درمان، ویزای ترانزیت و … را نیز شامل می شود.

ویزای توریستی اتریش

همان طور که قبلاً نیز اشاره کردیم، سفر به اتریش یکی از پرطرفدار ترین مسافرت هاست و علت آن نیز وجود جاذبه های تاریخی بسیار دیدنی و مکان های گردشگری آن است. از میان انواع ویزاهای کشور اتریش ویزای توریستی بسیار پرطرفدار می باشد و اکثر ویزاهای کشور اتریش نیز به همین نوع ویزا اختصاص پیدا می کنند. مهم ترین نکته ای که در مورد ویزای توریستی اتریش باید به آن توجه کنید، نحوه ی عملکرد شما در متقاعد کردن کنسولگری و سفارت خانه ی کشور اتریش در ایران است. شما باید سفارت مورد نظر را قانع کنید که توانایی و قصد برگشتن به کشورتان را دارید و به هیچ وجه اقامت های دائمی و … در برنامه ی سفر شما نخواهد بود. بدیهی است که اگر مدارک شما نتواند سفارت را قانع کند، با ویزای توریستی شما موافقت نخواهد شد. علاوه بر مدارک شناسایی، داشتن نامه های بانکی، اسناد ملکی منزل، نامه های کاری، مدارک اشتغال به تحصیل و … مدارکی است که برای اخذ ویزای توریستی اتریش مورد نیاز است.

هزینه ویزای اتریش

به طور معمول هزینه ی ویزای شینگن برای افراد معمولی حدود ۶۰ یورو می باشد. این مبلغ برای کودکانی که ۶ تا ۱۲ سال دارند ۳۵ یورو بوده و برای کودکانی که کمتر از ۶ سال دارند هیچ هزینه ای نخواهد داشت. اگر نوع ویزای اتریش شما اقامت ۹۱ الی ۱۸۰ روزه باشد، حدود ۱۰۰ یورو باید بابت آن به سفارت اتریش پرداخت کنید. در نهایت برای تائید مدرک ۴۰ یورو و همچنین برای صدور گذرنامه نیز حدود ۷۶ یورو باید به سفارت اتریش پرداخته شود.

مدارک لازم برای اخذ ویزای اتریش

برای اخذ ویزای اتریش شما باید برخی مدارک را به ویزای کشور اتریش تحویل دهید. این مدارک عبارت اند از:

  • اصل گذرنامه با حداقل ۳ ماه اعتبار بعد از انقضای مدت زمان ویزای اتریش و حداقل ۲ صفحه ی خالی امضا شده
  • اصل گذرنامه های قبلی باطل شده در صورت موجود بودن
  • فرم پر شده ی ویزای اتریش به همراه امضای درخواست کننده ویزا
  • فرم پر شده ی مشخصات فردی
  • دو عدد عکس ۳٫۵ *۴٫۵ که به صورت رنگی و دارای زمینه ی سفید است.
  • ترجمه آلمانی شناسنامه، گواهی های اشتغال به تحصیل برای دانشجویان و همچنین گواهی های اشتغال به کار، برگه ی مرخصی و فیش حقوقی ۳ ماه گذشته برای افراد شاغل
  • گواهی های مربوط به بازنشستگی همراه با فیش حقوقی ۳ ماه گذشته و کارت بازنشستگی برای افراد بازنشسته
  • لیست مربوط به بیمه تأمین اجتماعی
  • پرینت حساب جاری بانکی در ۳ ماه گذشته به زبان انگلیسی به همراه مهر و امضای بانک
  • ترجمه ی آلمانی سندهای منزل، زمین و …

نکاتی در مورد مدارک ویزای اتریش

توجه داشته باشید که تمام مدارک مربوط به ویزای اتریش باید به زبان آلمانی ترجمه شوند. سفارت اتریش کاملاً مختار است تا در صورت نیاز مدارک دیگری را از شما درخواست کرده و مجدداً به مصاحبه دعوت کند. سعی کنید تنها مدارک لازمه را به سفارت ارسال کنید و از ارسال مدارک غیر لازم برای ویزای اتریش خودداری کنید. در تکمیل فرم ها باید دقت فراوانی به عمل بیاورید و پیشنهاد ما به شما این است که این پروسه را به آژانس های مسافرتی خبره و باتجربه بسپارید. به هنگام مراجعه حضوری برای مصاحبه تمام مدارک خواسته شده برای دریافت ویزا را به همراه داشته باشید. در صورتی که برای شما ویزای اتریش صادر شود، دلیل بر خروج حتمی شما از کشور نیست و ممکن است به دلایل گوناگونی در مرز ها مانع از خروج شما شوند. در ضمن به هنگام پاسخ دهی به سؤالات سفارت صادقانه و منطقی جواب دهید. تور اتریش از بهترین های تور اروپا محسوب میگردد و سالانه گردشگران زیادی به این کشور زیبا سفر میکنند.

ویزای اتریش

ویزای اتریش

توصیه هایی در مورد ویزای اتریش

گاهاً برخی افراد برای دریافت سریع تر وقت سفارت اقدام به سو استفاده از متقاضیان می کنند و از آن ها مبالغ بسیار زیادی را برای این کار طلب می کنند. در این مورد باید توجه داشته باشید که سفارت اتریش علاوه بر اشتباه دانستن این دلالی ها، با آن ها برخورد می کند. ممکن است این دلالان پیشنهاد ارسال مدارک جعلی به سفارت خانه و اخذ سریع تر ویزای اتریش را داشته باشند، اما توجه داشته باشید که سفارت اتریش به هیچ عنوان مدارک جعلی را نپذیرفته و از صدور ویزای اتریش خودداری خواهد کرد.

آژانس سفری دیگرمجری مستقیم و بی واسطه وقت سفارت اتریش ، ویزای اتریش ، تور اتریش و تور اروپا ۸۸۸۵۱۰۸۰-۰۲۱.

مطالب مرتبط

19 دسامبر 2018 0 665
23 دسامبر 2018 0 560

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

نظر دهید