لطفا تایپ کنید و سپس دکمه اینتر را بزنید

021-88851080-09107636327

ویزای استونی

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 votes, average: 4,67 out of 5)
Loading...

ویزای استونی

ویزای استونی

در این مقاله قصد داریم تا شما را با ویزای استونی آشنا کنیم و هر آن چه که در زمینه شرایط اخذ ویزا، هزینه دریافت ویزا، مدارک مورد نیاز دز این مورد و. لازم است را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. همچنین شما را با انواع ویزا نیز آشنا خواهیم کرد تا در صورت اقدام برای دریافت ویزای استونی بتوانید به راحتی اقدام کنید.

آشنایی با استونی

قبل از سفر به این کشور ابتدا بهتر است تا اندکی با این کشور آشنا شوید. استونی از کشور های ناحیه شمالی قاره اروپا می باشد که در همسایگی خلیج فنلاند و دریای بالتیک قرار گرفته است. استونی یک کشور کم جمعیت با حدوده یک میلیون و نیم می باد که بیش از ۷۰ درصد مردم ان از دین و مذهب خاصی پیروی نمی کنند. مردم این کشور به زبان استونیایی با یکدیگر صحبت می کنند. این کشور از نظر اقتصادی در رتبه خوبی قرار دارد.

برای رفتن به کشور استونی شما می توانید متناسب با شرایط و یا سلیقه خود، یکی از دو ویزای شینگن و یا ویزای معمولی مربوط به دولت استونی را دریافت کنید. اگر برای گردشگری و تفریح، قصد سفر به این کشور را دارید، ما به شما توصیه می کنیم تا ویزای شینگن استونی را دریافت کنید تا بتوانید به دیگر کشور هایی که عضو این پیمان هستند نیز سفر کرده و لذت ببرید.

ویزای استونی

ویزای استونی

هزینه دریافت ویزای استونی

ویزای استونی انواع زیادی دارد که هر یک متناسب با شرایط و یا نوع آن هزینه های متفاوتی نیز دارند که نمی توان به قطعیت اعداد و رقمی برای هزینه دریافت ویزا اعلام کرد.

ویزای استونی

ویزای استونی

آدرس سفارت برای دریافت ویزای استونی

در صورت تمایل به اخذ ویزای استونی شما می توانید به سفارت فنلاند، واقع در خیابان شریعتی، خیابان مرزا پور، خیابان حدادیان، پلاک ۲ مراجعه کرده و برای دریافت وقت سفارت و دیگر مراحل به آژانس های مسافرتی رجوع نمایید. تور استونی از بهترین های تور اروپا محسوب میگردد.

انواع ویزای استونی

شما بسته به نوع هدف و کاری که در کشور مقصد یعنی استونی دارید، می توانید جهت اخذ یکی از انواع ویزای استونی که در ذیل به آن ها اشاره خواهیم کرد بپردازید.

۱_ ویزای توریستی جهت تفریح و گردشگری که حداکثر ۹۰ روزه می باشد.

۲_ ویزای تجاری که جهت انجام معاملات و تجارت بین دو شرکت بین المللی و یا سایر کار های مربوط به تجارت می باشد.

۳_ ویزای دیداری، این ویزا شامل کسانی می شود که اقوام و یا فامیل و آشنایی دارند در این کشور و قصد دیدار او را دارند.

۴_ ویزای پزشکی، این ویزا نیز یکی از کار کرد هایش برای افراد بیماری است که برای معالجه به این کشور سفر خواهند کرد.

۵_ ویزای کنفرانس، این ویزا شامل کسانی است که برای برگزاری همایش ها و ارائه کنفرانس در سطح بین الملل اقدام کرده اند.

۶_ ویزای ورزشی، این ویزا نیز که همان طور که از اسمش بر می آید برای ورزشکاران جهت رفتن به اردو های ورزشی و یا برگزاری مسابقات برای دریافت ویزای استونی اقدام می کنند.

۷_ ویزای هنری استونی، این ویزا برای هنرمندانی است که برای بازدید از نمایشگاه های هنری جهت اخذ آن اقدام می کنند و یا افرادی که خود قصد دارند برپا کننده نمایشگاه های هنری در این کشور باشند.

۸_ ویزای ترانزیت فرودگاهی، در صورتی که شما قصد سفر به کشور دیگری را داشته باشید ولی بخواهید در استونی توقف داشته باشید، باید برای دریافت ویزای استونی اقدام کنید.

ویزای استونی

ویزای استونی

نکاتی در زمینه ویزای استونی

به چند نکته در این زمینه باید توجه کرد اول اینکه، برای دریافت هر کدم ار انواع ویزاهایی که در بالا نام برده شد، باید ار حداقل ۱ ماه و نیم قبل جهت دریافت آن اقدام کنید. مورد دوم اینکه، شما با مراجعه به سفارت فنلاند، تنها قادر به دریافت ویزای شینگن خواهید بود. مورد سوم درباره طول مدت اقامت شما در این کشور می باشد، استونی به شما تنها ۹۰ روز اجازه اقامت می دهد.

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای استونی

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای استونی در زمان مراجعه به سفارت باید با خود به همراه داشته باشید به قرار زیر است:

۱_ همراه داشتن کارت شناسایی و شناسنامه الزامی است.

۲_ در صورت وجود ملک یا خانه، به منظور وثیقه باید به انگلیسی ترجمه شده باشد.

۳_ ارائه پاسپورت (از اعتبار داشتن پاسپورت خود به مدت زمان حداقل ۶ ماه، اطمینان حاصل نمایید)

۴_ در دست داشتن گواهی اشتغال به کار و یا تحصیل و یا جواز کسب

۵_ همراه داشتن نامه ای از بانک که بتواند میزان گردش مالی شما را در بازه زمانی حداقل ۶ ماه گذشته را نشان دهد و همچنین بتوانید تمکن مالی خود را برای سفر به این کشور ثابت کنید.

۶_ اقدام جهت دریافت بیمه ی سفر

۷_ هتل و یا مکان اقامت خود و همچنین بلیط هواپیمای خود را نیز مشخص و اعلام کنید.

۸_ دو قطعه عکس پشت سفید در ابعاد ۳*۴ تصویر ۶

ترجمه ویزای استونی

 جهت ارائه مدارک خود به سفارت، برای اقدام به دریافت ویزای استونی، تمامی مدارک باید به زبانی که مورد تائید سفارت باشد ترجمه گردد. زبان های مورد تائید این سفارت، سوئدی، انگلیسی و یا فنلاندی می باشد که ترجمه انگلیسی معمولا رایج تر می باشد. ترجمه های خود را در برگه هایی با ابعاد کاغذ A4 ارائه دهید.

ویزای استونی در زمینه کاری

به دلیل بالا بودن کشور استونی از نظر اقتصادی، خیلی از افراد تمایل دارند تا برای کسب و کار به این کشور سفر کنند و اقامت بگیرند. اگر شما در زمینه کاری خاصی سابقه کاری و یا مهارت بالایی دارید و به زبان انگلیسی تسلط کافی دارید، می توانید جهت دریافت ویزای کاری استونی اقدام کنید. اگه بتوانید در استونی در زمینه کاری مورد نظرتان، کسی را پیدا کنید که به عنوان کارفرما، شما را پذیرفته و ساپورت کند و دعوت نامه برایتان بفرستد شما می توانید با استخدام شدن نزد کارفرما، مشغول به کار شوید؛ اما یک نکته قابل توجه اینکه این ویزای استونی در زمینه کاری خیلی رایج نبوده و دریافت آن اندکی سخت می باشد.

ویزای استونی

ویزای استونی

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای استونی در زمینه کاری و تجاری

آنچه که برای دریافت ویزای استونی لازم است گفته شد؛ اما اگر قصد دارید تا در زمینه کاری و تجاری اقدام به دریافت ویزای استونی کنید باید مدارک دیگری را نیز در دست داشته باشید.

۱_ ارائه دعوتنامه ای رسما از جانب کشور مقصد که تمامی موارد از قبیل نام دعوت کننده، دعوت شونده، اهداف سفر و… به طور دقیق ذکر شود.

۲_ ارائه پروانه ثبت، شرکتی که در آن مشغول به کار هستید.

۳_ اگر در شرکت و یا سازمانی کار می کنید باید گواهی اشتغال که به زبان انگلیسی ترجمه شده است و معتبر می باشد را با ذکر تمامی نکات مورد نظر از قبیل زمان سفر شما، هدفتان، تاریخ بازگشت و… را باید ارائه دهید.

شرایط اخذ ویزای استونی در زمینه پزشکی

کشور استونی از نظر علم پزشکی نیز در سال های اخیر پیشرفت خوبی داشته است. گاهی افراد به دلایل متفاوتی از قبیل نا امید شدن از درمان در داخل کشور خود و یا داشتن بعضی امتیازات درمانی در برخی کور های دیگر مانند تجهیزات پزشکی و یا دارو های خاص و… تصمیم می گیرند تا برای ادامه درمان خود و یا عزازان خود به دیگر کشور ها سفر کنند. اگر شما قصد دارید تا با دریافت ویزای استونی برای درمان به این کشور بروید ابتدا باید برای دریافت ویزای پزشکی اقدام کنید برای همین امر شما باید از یکی از بیمارستان های کشور مقصد بخواهید تا برای شما دعوتنامه ارسال کنند پس از اینکه دعوتنامه به دست شما رسید می توانید در جهت اخذ ویزای فوری پزشکی برای این کشور اقدام کنید. سایر مراحل همانند ویزای معمولی می باشد.

ویزای استونی

ویزای استونی

اخذ ویزای استونی به قصد ازدواج

ممکن است شما هدفتان از سفر به استونی، ازدواج باشد. اگر شما در ایران و یا کشوری دیگر زندگی می کنید و قصد دارید تا با سفر به این کشور با فردی که از بومی های استونی است ازدواج کنید و یا حتی با فردی قصد ازدواج دارید که در این کشور اقامت دارد، باید از ابتدا جهت دریافت ویزای ویژه ی ازدواج اقدام کنید. به همین منظور زمانی که برای دریافت ویزای استونی اقدام می کنید باید مدارکی را به سفارت ارائه دهید که بتواند ثابت کند که شما به طور حتم و قطعی، با فردی که از پیش تعیین کرده اید قصد ازدواج دارید و برنامه تان برای ازدواج عوض نخواهد شد. این روز ها با توجه به افزایش مسافرت ها و روابط بین کشور های مختلف، این نوع ویزای استونی از رونق خوبی برخوردار شده است. تور استونی از بهترین های تور اروپا بشمار میاید.

ویزای استونی

ویزای استونی

اخذ ویزای توریستی کشور استونی

امروزه تمامی کشور ها به این نتیجه رسیده اند که صنعت توریسم می تواند تاثیر چشمگیری در درامد کشور داشته باشد. به همین منظور کشور استونی نیز در طی چند سال گذشته، برای پیشرفت صنعت گردشگری خود، تلاش بسیاری نموده است. در صورتی که قصد دارید برای تفریح و گردش به این کشور بروید باید برای اخذ ویزای توریستی استونی اقدام کنید اما یک راه حل که ما به شما پیشنهاد می کنیم این است که اگر خانواده و یا آشنایی که بتواند و شرایط لازم را برای فرستادن دعوتنامه داشته باشد را دارید، از او بخواهید تا یرایتان دعوتنامه بفرستد چرا که در این مورد یک تیر و دو نشان خواهد شد، هم کار های دریافت ویزای استونی شما راحت تر خواهدبود و هم بعد از سفر می توانید از جاذبه های دیدنی این کشور نیز به راحتی دیدن کنید.

چگونه می توان ویزای استونی را تمدید کرد؟

شما تنها مدت زمانی در بازه زمانی ۹۰ تا ۱۸۰ روز را اجازه اقامت در این کشور را دارید اما اگر دلایلی داشته باشید که برای دولت استونی قانوونی و قانع کننده باشد و محتوا و هدف ویزایی که با آن اقدام به سفر کرده اید تغییری نکرده باشد می توانید جهت تمدید ویزای استونی اقدام کنید. ممکن است این سوال مطرح شود که به منظور تمدید ویزا باید به کدام ارگان مراجعه کنیم؟ اگر با وجود شرایط گفته شده قادر به تمدید ویزای خود بودید می توانید به مرکز مهاجرت استونی مراجعه کنید و در خواست خود را مطرح کنید.

ویزای استونی از نظر طول مدت، چگونه است؟

اگر بخواهیم از نظر طول مدت، ویزای استونی را دسته بندی کنیم می توان به دو دسته ویزای کوتاه مدت و بلند مدت اشاره کرد.

ویزای کوتاه مدت: اگر هدف شما دیدار نزدیکان و یا تفریح و گردش و … باشد به شما ویزای کوتاه مدت تعلق می گیرد که همان طور که گفته شد، طول مدت آن تنها حدود ۹۰ روز می باشد.

ویزای بلند مدت: این ویزا مناسب افرادی است که نیاز دارند تا در طول سال، چندین مرتبه به این کشور بروند که بیشتر شامل حال تجار می باشد؛ اما این ویزا نیز شرایط و قوانین خاص خود را دارد که به آن اشاره خواهیم کرد. اگه کار شما به گونه است که به مدت زمانی بیشتر از ۹۰ روز برای کار های خود نیاز دارید تا در کشور های عضو پیمان شینگن بمانید، باید درخواست اجازه ی اقامت بگیرید به عنوان جایگزین ویزای شینگن و آن را با مراجعه به سفارت مرتبط با کشور استونی مطرح کنید. یک نکته مهم که باید به آن توجه داشت این است که اگر ویزای شینگن دریافت نموده اید و کل مدت مجاز خود را در آن کشور سپری کرده اید تا مدت ۳ ماه حق حضور در منطقه شینگن را نخواهید داشت و بعد از گذشت این مدت زمان می توانید مجددا اقدام کنید.

ویزای استونی

ویزای استونی

تفاوت بین ویزای ترانزیت و ویزای عبور چیست؟

اگر شما قصد دارید تا به کشوری خارج از کشور های عضو شینگن سفر کنید ولی برای سفر نیاز است تا از کشور های شینگن گذر کنید پس باید ویزای ترانزیت دریافت کنید و توجه داشته باشید که در این صورت شما اجازه خروج از فرودگاه را ندارید این در حالی است که ویزای عبور استونی، میزان محدودیت کمتری را نسبت به ترانزیت دارد و شما اجازه خروج از فرودگاه استونی رادارید. امیدواریم هر آن چه که درباره ویزای استونی برای شما عزیزان ارائه شد، مفید و مورد استفاده بوده باشد.

آژانس سفری دیگرمجری مستقیم و بی واسطه وقت سفارت استونی ، ویزای استونی ، تور استونی و تور اروپا ۸۸۸۵۱۰۸۰-۰۲۱

مطالب مرتبط

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

نظر دهید