لطفا تایپ کنید و سپس دکمه اینتر را بزنید

021-88851080-09107636327

ویزای اسلواکی

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5٫00 out of 5)
Loading...

ویزای اسلواکی

ویزای اسلواکی

افراد زیادی به دلایل مختلف به دنبال دریافت ویزای اسلواکی هستند. این کشور موقعیت جغرافیایی خوبی دارد و از تمام جهات به خشکی محصور می شود. این کشور از سمت غرب با جمهوری چک و کشور اتریش و از سمت شرق با اوکراین هم مرز است. پایتخت کشور اسلواکی براتیسلاوا می باشد. همه ساله افراد زیادی با اهداف مختلف تحصیل، گردش، سرمایه گذاری و … ویزای اسلواکی را تهیه کرده و به این کشور سفر می کنند. همان طور که می دانید هرکشور قواعد و قوانین خاص خود را دارد که در زمان دریافت ویزا باید به این قوانین توجه کرد. ما در این مطلب ابتدا شما را با کشور اسلواکی سپس قوانین مربوط به ویزای اسلواکی آشنا می کنیم.

ویزای اسلواکی

ویزای اسلواکی

ویزای اسلواکی یکی از ویزاهای پرکاربرد است که این روزها طرفداران زیادی هم دارد موقعیت خوب کشور اسلواکی و مهاجرت مردم به این کشور باعث شده تا در این مطلب شما را با انواع ویزای اسلواکی و مراحل اخذ آنها آشنا کنیم.

درباره اسلواکی

مسلما کسانی که در صدد دریافت ویزای اسلواکی هستند باید اطلاعاتی در رابطه با شرایط این کشور و قوانین آن داشته باشند تا بتوانند در زمان دریافت ویزا از این اطلاعات استفاده کنند. جمعیت این کشور نزدیک به ۵ میلیون نفر است و طبق آمارها احتمال می رود که جمعیت آن رو به کاهش باشد. زبان رسمی مردم در کشور اسلواکی اسلواک می باشد. در کشور اسلواکی اقوام مختلفی زندگی می کنند به طور کلی نزدیک به ۸۱ درصد مردم این کشور اسلواکی هستند، ۸٫۵ درصد مردم این کشور مجاری و باقیمانده مردم رومی هستند. در این کشور ادیان مختلفی از جمله مسیحیت، بی دین و … وجود دارد اما به طور کلی دین رسمی مردم در کشور اسلواکی مسیحیت شناخته شده است که اکثریت هم مسیحیت کاتولیک هستند. این کشور از شرایط اقتصادی خوبی برخوردار است و اقتصاد آن به نحوی به کشور آلمان وابسته است. واحد پول در این کشور نیز مانند سایر کشورهای اروپایی یورو می باشد. مهم ترین صنایع فعال در کشور اسلواکی که در واقع رونق این کشور را برعهده دارند صنایع الکتریکی، فلزی و خودروسازی هستند.

درباره اسلواکی

درباره اسلواکی

جاذبه های گردشگری اسلواکی

کشور اسلواکی دارای جاذبه های گردشگری زیادی می باشد شما با هر هدفی که به این کشور سفر کنید می توانید از جاذبه های گردشگری آن دیدن کنید همه ساله گردشگران بسیاری با استفاده از تور اروپا به این کشور سفر می کنند. یکی از بهترین جاذبه های گردشگری این کشور قلعه براتیسلاوا است که در قرن نهم میلادی ساخته شد هرچند این قلعه دچار حادثه هایی شد اما با بازسازی هایی که صورت گرفت هنوز هم شکل اولیه خود را حفظ کرده است.  یکی دیگر از جاذبه های گردشگری کشور اسلواکی کلیسای جامع سنت مارتین می باشد که قدمت بسیار طولانی دارد. درون این کلیسا مجسمه های قدیمی وجود دارد که یکی از آنها مجسمه سنت مارتین و یک گدا می باشد.  سومین جاذبه گردشگری در این کشور کاخ پریمات است. این کاخ یکی از زیباترین و منحصر به فردترین ساختمان های شهر است که در مرکز براتیسلاوی قدیم واقع شده است. کاخ پریمات در سال ۱۷۷۸ ساخته شد. دیگر جاذبه گردشگری مهم در کشور اسلواکی کاخ سفید اسلواکی است که در حال حاضر رئیس جمهور این کشور در آن اقامت دارد. این کاخ نیز قدمت بسیار طولانی دارد و در سال ۱۷۶۰ توسط شخصی به نام “کنت آنتون گراسالکوویچ” ساخته شد.  

جاذبه های گردشگری اسلواکی

جاذبه های گردشگری اسلواکی

دریافت ویزای اسلواکی به صورت موقت

دریافت ویزای اسلواکی به صورت موقت برای افراد زیادی که قصد دارند به قصد گردشگری و توریستی وارد این کشور شوند اهمیت زیادی دارد. این افراد می توانند ویزای اسلواکی را به صورت موقت دریافت کنند. همان طور که می دانید کشور اسلواکی عضو اتحادیه اروپا است بنابراین برای دریافت ویزای این کشور باید ویزای شینگن آن را تهیه کنید. شما با استفاده از ویزای موقت اسلواکی می توانید به صورت موقت در این کشور رفت و آمد کنید. کسانی که ویزای اروپا یا در واقع همان ویزای شینگن را دارند می توانند به سادگی در بین کشورهای اروپایی رفت و آمد کنند. بسیاری از گردشگران با استفاده از تور اروپا به این کشور سفر می کنند. بنابراین اگر قصد دارید به هدف گردشگری وارد این کشور شوید باید ویزای موقت اسلواکی را تهیه کنید.

دریافت ویزای اسلواکی به صورت موقت

دریافت ویزای اسلواکی به صورت موقت

انواع ویزای اسلواکی 

این کشور دارای انواع مختلفی از ویزا می باشد که شما متناسب با هدفی که دارید می توانید آن را تهیه کنید. 

ویزای حمل و نقل فرودگاهی

یک نمونه از ویزاهای کشور اسلواکی ویزای حمل و نقل فرودگاهی است. زمانی که قصد دارید دو پرواز بین المللی پشت سر هم داشته باشید می توانید از ویزای حمل و نقل فرودگاهی استفاده کنید در این شرایط شما باید در فرودگاه بمانید تا فرآیند انتقال انجام شود. 

ویزای ترانزیت

ویزای ترانزیت برای کسانی استفاده می شود که قصد دارند از یک کشوری که عضو اتحادیه شینگن نیست به کشوری با همین شرایط سفر کنند اما در حین پرواز خود از یک کشور عضو شینگن عبور می کنند در این صورت باید ویزای اسلواکی از نوع ترانزیت را تهیه کنند. دقت کنید که این سفر نباید بیشتر از ۵ روز به طول بینجامد.

ویزای موقت و کوتاه مدت

ویزای اسلواکی از نوع کوتاه مدت و موقت بیشتر برای کسانی استفاده می شود که به قصد گردشگری و توریستی وارد کشور اسلواکی می شوند بنابراین این افراد باید ویزای شینگن کوتاه مدت تهیه کنند.

ویزای بلند مدت

ویزای بلند مدت اسلواکی برای اقامت در این کشور استفاده می شود. کسانی که قصد تحصیل، کار و یا سرمایه گذاری را دارند می توانند از ویزای بلند مدت اسلواکی استفاده کنند. 

ویزای بلند مدت

ویزای بلند مدت

اقدامات لازم برای اخذ ویزای اسلواکی 

مسلما قبل از دریافت ویزای اسلواکی باید اقداماتی انجام دهید. در مرحله اول بین ۱ الی ۳ ماه قبل از سفر خود باید به کنسولگری اسلواکی در کشور خود مراجعه کنید که از قبل باید وقت سفارات اسلواکی را از طریق آژانس های گردشگری گرفته باشید. گذرنامه شما باید حداقل ۶ ماه از اعتبار آن باقی مانده باشد در غیر این صورت باید آن را تمدید کنید. باید هتل خود در این کشور را رزرو کرده و برای رفت و برگشت خود بلیط رزرو شده ارائه دهید. داشتن بیمه درمانی از دیگر موراد مهم می باشد.

اقدامات لازم برای اخذ ویزای اسلواکی

اقدامات لازم برای اخذ ویزای اسلواکی

مهاجرت به اسلواکی

هرساله افراد زیادی به دنبال مهاجرت به کشورهای اروپایی از جمله کشور اسلواکی هستند. همان طور که گفتیم این کشور موقعیت اقتصادی و جغرافیایی خوبی دارد که همین عامل باعث جذب مهاجران زیادی شده است. از طرفی چون این کشور عضو اتحادیه شینگن است شما با دریافت اقامت آن می توانید به راحتی به سایر کشورهای اروپایی سفر کنید. به طور کلی برای مهاجرت به اسلواکی راه های زیادی وجود دارد که ما در این مطلب این راه ها و همچنین مهم ترین آنها را برای شما شرح می دهیم تا کسانی که قصد دریافت اقامت دائم اسلواکی را دارند از این اطلاعات استفاده کنند.  

مهاجرت به اسلواکی

مهاجرت به اسلواکی

مدت اعتبار ویزای اسلواکی

مدت اعتبار ویزای اسلواکی ۹۰ روز می باشد البته این مدت اعتبار برای یک دوره ۱۸۰ روزه است. شما می توانید ویزای اسلواکی خود را در صورت نیاز تمدید کنید برای این کار باید به مرکز خدمات شهروندی کشور اسلواکی مراجعه کنید.

راه های اقامت در اسلواکی

به طور کلی راه های زیادی برای اقامت در یک کشور وجود دارد اگر شما قصد دریافت ویزای اسلواکی و مهاجرت به این کشور را دارید باید با راه های اقامت در این کشور هم آشنا شوید. مهم ترین راه های اقامت عبارت اند از تحصیل، سرمایه گذاری، تجارت، ثبت شرکت، کار، ازدواج، مهاجرت از طریق تولد فرزند . مهم ترین و پرکاربردترین روش برای مهاجرت تحصیل می باشد. اگر قصد دریافت ویزای اسلواکی را دارید می توانید از روش های تحصیل و همچنین ثبت شرکت استفاده کنید. 

راه های اقامت در اسلواکی

راه های اقامت در اسلواکی

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای اسلواکی

بیمه مسافرتی، کارت ملی و شناسنامه، رزرو هتل و بلیط هواپیما، سند مالکیت، گواهی نامه بازنشستگی ( برای افراد بازنشسته )، گواهی مربوط به اشتغال به تحصیل ( برای دانشجویان )، نامه تمکن مالی و گردش ۶ ماه آخر سپرده بانکی، فرم درخواست ویزا، ۲ قطعه عکس رنگی، ۶ در ۴ رنگی با پس زمینه سفید بدون روتوش، اصل پاسپورت با اعتبار حداقل ۳ ماه بیشتر از تاریخ ویزا درخواستی، پروانه کسب و یا ثبت شرکت و یا کارت بازرگانی . ( برای صاحبان مشاغل )، در صورتی که قبلا ویزا شنگن و یا ویزا کشور معتبر دیگری دریافت کرده اید کپی از آنها و مهر های ورود و خروج، گواهی اشتغال به کار که در آن تاریخ استخدام – سمت – میزان حقوق و مرخصی ذکر شده باشد به همراه فیش حقوقی ( برای کارمندان و کارگران ). براحتی می توانید با مراجعه به آژانس های مجری مستقیم در مدت مشخصی ویزای خود را دریافت کنید.

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای اسلواکی

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای اسلواکی

ویزای اسلواکی برای تحصیل

یکی از بهترین راه ها برای دریافت ویزای اسلواکی و مهاجرت به این کشور تحصیل می باشد. هر دانشگاهی قوانین مربوط به خود را دارد شما باید قبل از دریافت ویزای اسلواکی از نوع تحصیلی درباره شرایط تحصیلی و دانشگاه های این کشور اطلاعاتی داشته باشید. دانشگاه های اسلواکی جزء دانشگاه های با کیفیت اروپایی هستند و به همین دلیل دریافت ویزای تحصیلی این کشور کمی سخت است البته پذیرش در دانشگاه های این کشور نسبت به سایر دانشگاه های اروپایی کمی آسان تر است. برای دریافت ویزای اسلواکی باید اول درخواست خود را به صورت مستقیم برای دانشگاه مورد نظر در کشور اسلواکی بفرستید البته قبل از ارسال درخواست نسبت به رتبه بندی دانشگاه های این کشور و ظرفیت خالی آنها هم تحقیق کنید.

در صورتی که درخواست پذیرش شما نتیجه داد باید مدارک مورد نیاز خود برای دریافت ویزای اسلواکی را به سفارت این کشور در ایران تحویل بدهید. مدارک مورد نیاز برای ویزای اسلواکی در قسمت بالا آمده است شما باید متناسب با نوع ویزای خود مدارک را آماده کرده و به سفارت اسلواکی تحویل دهید معمولا بررسی این مدارک کمی وقت گیر است بنابراین چند ماه قبل از سفر خود این مدارک را به سفارت  در وقت سفارت اسلواکی خود تحویل دهید تا صدور ویزای اسلواکی شما با مشکلی مواجه نشود.

ویزای اسلواکی برای تحصیل

ویزای اسلواکی برای تحصیل

ویزای اسلواکی از نوع کاری

یکی دیگر از راه های دریافت ویزای اسلواکی پیدا کردن کار در این کشور است. در این روش داشتن دعوت نامه کاری از اهمیت بالایی برخوردار است. دعوت نامه نامه ای است که از طرف یک شخص و یا شرکتی معتبر برای شما صادر می شود. شما با استفاده از این دعوت نامه راحت تر می توانید ویزای اسلواکی را دریافت کنید. البته پیدا کردن کار در اسلواکی هم قوانین مربوط به خود را دارد به این صورت که ابتدا در خود کشور اسلواکی و سپس کشورهای عضو اتحادیه اروپا آگهی صادر می شود در صورتی که شخصی برای این کار داوطلب نشود شما می توانید با استفاده از دعوت نامه کاری وارد این کشور شوید.

ویزای اسلواکی از نوع کاری

ویزای اسلواکی از نوع کاری

ویزای ازدواج اسلواکی

یکی دیگر از راه های دریافت ویزای اسلواکی ازدواج است. براساس قوانین برخی از کشورها پس از ازدواج یک شخص با شخص خارجی، تابعیت فرد به فرد دوم تحمیل می شود. این قانون در کشورهای مختلفی از جمله کشور اسلواکی وجود دارد و شما می توانید از طریق ازدواج با یک فردی که تابعیت اسلواکی دارد شهروند این کشور به حساب بیایید. البته این روش هم قواعد و قوانین مربوط به خود را دارد. در کشور اسلواکی ازدواج بین زن و مرد طی یک مراسم مذهبی در کلیسا و در حضور شاهدان انجام می شود. این مراسم در حضور کشیش انجام می شود. شهروندان اسلواکی می توانند با سایر اتباع کشورهای خارجی طبق قانون اساسی ازدواج کنند در این صورت به فردی که با شخص اسلواکی ازدواج کرده باشد تابعیت اسلواکی داده می شود.

ویزای ازدواج اسلواکی

ویزای ازدواج اسلواکی

ویزای توریستی اسلواکی

یکی دیگر از راه های دریافت ویزای اسلواکی گردشگری در این کشور است. همان طور که گفتیم کشور اسلواکی دارای جاذبه های دیدنی زیادی می باشد که می توانید از آنها دیدن کنید. ویزای توریستی اسلواکی یک ویزای کوتاه مدت است که ۹۰ روز هم اعتبار دارد و شما می توانید با دریافت آن هم در کشور اسلواکی و هم در سایر کشورهای اروپایی اقامت کوتاه مدت داشته باشید و از جاذبه های دیدنی آنها دیدن کنید. همچنین تور اروپا فرصت مناسبی برای سفر به اسلواکی است که بسیار مورد استفاده گردشگران قرار میگیرد.

ویزای توریستی اسلواکی

ویزای توریستی اسلواکی

آژانس سفری دیگر مجری مستقیم در خصوص وقت سفارت اسلواکی، ویزای اسلواکی ، تور اسلواکی و تور اروپا ۸۸۸۵۱۰۸۰-۰۲۱

مطالب مرتبط

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

نظر دهید