لطفا تایپ کنید و سپس دکمه اینتر را بزنید

021-88851080-09107636327

ویزای بلژیک

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4,50 out of 5)
Loading...

ویزای بلژیک

ویزای بلژیک

اخذ ویزای بلژیک به دلیل پرطرفدار بودن برای گردشگری و اقامت موقت است، پس در این مقاله تمامی مراحل و راه های دریافت هر چه زودتر و راحتتر گرفتن وقت سفارت بلژیک و گرفتن ویزای شینگن بلژیک را به شما توضیح خواهیم داد.

ویزای بلژیک

ویزای بلژیک

سفارت بلژیک
قطعاً یکی از پرطرفدارترین کشورهای اروپایی کشور بلژیک میباشد که خواهان و طرفداران زیادی دارد. کشور بلژیک یکی از کشورهای برتر برای سرمایه گذاری است زیرا این کشور دارای نظام و سیستم مالیاتی قوی که در آن بخشودگی مالیاتی و یا کلاً معافیت از مالیت وجود دارد و علاوه بر آن نیز کشور بلژیک دارای سیستمی متعادل ازنظر سیاسی و اقتصادی در دنیاست. به همین جهت سطح زندگی در کشور بلژیک بسیار بالاست. پس با توجه به نکات مثبت این کشور اگر قصد سفر به این کشور رادارید ما به شما تمامی مراحل، مدارک و نحوه رفتن با دریافت ویزای بلژیک را به شما اطلاع میدهیم.

دریافت و اخذ ویزای بلژیک
اگر قصد سفر به کشور بلژیک رادارید، قبل از انجام هر کاری باید هدف خود را از سفر و رسیدن به بلژیک مشخص کنید. بعد از تعیین هدف سفر خود حالا میتوانید به راحتی برای گرفتن وقت سفارت بلژیک و همچنین اخذ ویزای بلژیک توسط آژانس های مسافرتی اقدام نمایید. لازم به ذکر است که شما برای اخذ ویزای بلژیک تمامی هزینه های پرداختی را به یورو پرداخت نمایید.

اخذ ویزای بلژیک با توجه به هدف فرد متقاضی متفاوت میباشد:
۱٫ ویزای الحاق به خانواده
۲٫ ویزای کوتاه مدت
۳٫ ویزای بلندمدت
۴٫ اجازه اقامت (ویزای نوع D)
همانطور که از نامش پیداست دریافت ویزای بلندمدت بلژیک جهت اقامت موقت و دریافت ویزای کوتاهمدت برای تجارت و گردشگری و توریستی میباشد. ویزای الحاق به خانواده نیز فرد متقاضی باید همسرش دارای اقامت کشور بلژیک باشد و یا دارای تابعیت یکی از کشورهای اروپایی باشد و یا کلاً یک فرد بلژیکی باشد.
هزینه های ویزای بلژیک:
هزینه پرداختی برای اخذ ویزای بلژیک با توجه به مدت اقامت آن متفاوت میباشد:
• اقامت کوتاهمدت: ۶۰ یورو
• اقامت بلندمدت: ۱۸۰ یورو

ویزای بلژیک

ویزای بلژیک

آدرس سفارت بلژیک
آدرس: تهران، خيابان ولیعصر، خيابان فياضي (فرشته)، پلاک ۱۵۵ و ۱۵۷
روز و ساعات کاري: يکشنبه تا پنجشنبه، ساعت ۹ تا ۱۴

ویزای بلژیک

ویزای بلژیک

مدارک لازم برای ویزای توریستی بلژیک
مدارک لازم برای اخذ ویزای بلژیک عبارتاند از:
۱٫ درخواست و تکمیل فرم درخواست ویزا به همراه یک نسخه کپی که به صورت رایگان میباشد.
۲٫ دو قطعه عکس تمامرخ پاسپورتی ۴*۶
۳٫ هزینه درخواست اخذ ویزای بلژیک که به یورو پرداخت میشود.
۴٫ اصل گذرنامه و کپی
۵٫ ترجمه شناسنامه
۶٫ مدرک برای اثبات استطاعت مالی
۷٫ ارائه یک سند ملکی از فرد متقاضی که نشاندهنده رابطه او با ایران باشد.
۸٫ رزرو هتل
۹٫ ارائه بليط هواپيما
۱۰٫ بیمه

ویزای بلژیک

ویزای بلژیک

 

نامه مسافرتی با پوششهای ۳۰٫۰۰۰ یورو
۱۱٫ مدارک لازم برای وضعيت کاری فرد متقاضی اخذ ویزای بلژیک

مدارک لازم برای اثبات وضعيت کاری فرد متقاضی اخذ ویزای بلژیک
فرد خواهان ویزای بلژیک باید ازنظر وضعیت کاری خود را اثبات کند. ازاین رو باید مدارکی را جهت اثبات به مسئولین سفارت تحویل دهد که این مدارک با توجه به نوع شغل هر فرد متفاوت میباشد.
مدارک لازم برای کارمندان عبارتند از:

• فيش حقوقی کارمند
• لیست بیمه رد شده فرد و یا مدارک مربوط به بیمه درمان
• گردش حساب بانکی فرد متقاضی اخذ ویزای بلژیک مربوط به ۶ ماه آخر
• گواهی اشتغال به کار
مدارک لازم برای تجار یا بازرگانان عبارتاند از
• سندهای مربوط به شرکت
• رسیدهای مالیاتی شرکت مربوط به آخرین پرداختی
• گردش حساب بانکی فرد متقاضی اخذ ویزای بلژیک مربوط به ۶ ماه آخر
مدارک لازم برای متقاضیان شغل آزاد عبارتاند از:
• پروانه مربوط به کسب مغازه و شغل آزاد
• رسیدهای مالیاتی کسب مربوط به آخرین پرداختی
• گردش حساب بانکی فرد متقاضی اخذ ویزای بلژیک مربوط به ۶ ماه آخر

مدارک لازم برای متقاضیان بازنشسته عبارتاند از:
• حکم بازنشستگی فرد متقاضی
• گردش حساب بانکی فرد متقاضی اخذ ویزای بلژیک مربوط به ۶ ماه آخر
مدارک لازم برای متقاضیان همراه که شاغل نیستند عبارتاند از:
• همسر فرد متقاضی: تمامی مدارکی که اثبات همسری او ثابت شود.
• فرزندان فرد متقاضی: تمامی مدارکی که اثبات فرزندی او ثابت شود.
• فرم اشتغال به تحصیل مربوط به فرزندان با توجه به رده سنی
• اگر فرد متقاضی (فرزندان) بهتنهایی سفر میکنند لازم به ارائه رضایتنامه محضری از پدر و مادر است.
• اگر فرد متقاضی (فرزندان) همراه با یکی از والدین سفر میکنند لازم به ارائه رضایتنامه محضری از پدر یا مادر است.

ویزای بلژیک

ویزای بلژیک

تعیین وقت برای اخذ ویزای بلژیک
اگر شما جزء آن دسته از افراد هستید که میخواهید وقتی از سفارت بلژیک بگیرید ابتدا باید به آژانس های مسافرتی رجوع نمایید تا برای شما فرم مربوطه را تکمیل نمایند. پس از تکمیل فرم توسط آژانس، فرم را ارسال سپس در صورت صحیح پر شدن فرم یک کد پیگیری در اختیار آژانس مربوطه قرار میدهد. لازم به ذکر است که در پر کردن فرم دقت کافی را داشته باشید زیرا در صورت دریافت کد پیگیری از طریق سیستم دیگر امکان تغییر اطلاعات را نخواهید داشت.  سپس بعد از دریافت زمان تعیین وقت حضوری از فرم دو بار پرینت بگیرید تا در روز تعیین شده به همراه خود داشته باشید. تور بلژیک از بهترین های تور اروپا محسوب میگردد.

زمان لازم برای درخواست اخذ ویزای بلژیک
زمان لازم برای درخواست اخذ ویزای بلژیک حداکثر ۳ ماه و حداقل ۳ هفته زودتر از زمان سفر فرد متقاضی است. در ضمن به یاد داشته باشید که اگر به هر دلیلی در وقت مقررشده در سفارت حضور نداشته باشید، وقت مجدد تا ۳ ماه آینده داده نخواهد شد. تنها متقاضیان اجازه ورود به اتاق عمومی انتظار داخل بخش ویزا رادارند ولی افراد متقاضی دارای سن کم میتوانند در صورت اجازه با همراه وارد اتاق عمومی شوند. در صورت تعیین شدن وقت دیگر امکان انتقال تغییر در زمان آن را نخواهید داشت.

صدور و اخذ ویزای بلژیک
دو حالت برای صدور و اخذ ویزای بلژیک وجود دارد:
۱٫ داشتن دعوتنامه از طرف فردی که در کشور بلژیک اقامت رسمی و قانونی دارد و یا تابع کشور بلژیک است. این قانون به دلیل این است که فرد دعوت کننده توانایی پشتیبانی متقاضی را در کشور بلژیک در صورت وقوع هر اتفاقی را داشته باشد.
۲٫ متقاضی درخواست اخذ ویزای بلژیک بایستی از طریق آژانس های مسافرتی اقدام نماید سپس سفارت با برسی شرایط فرد متقاضی ازنظر داشتن پشتوانه مالی، استعلام جهت نداشتن سوءپیشینه و همینطور داشتن شرایط عمومی، ویزا را صادر میکنند.

ویزای بلژیک

ویزای بلژیک

وقت سفارت تجاری بلژیک
اگر برای اخذ ویزای بلژیک باهدف تجارت اقدام نمودهاید باید بدانید که بلژیک نیز مانند دیگر کشورهای عضو اتحادیه اروپا فرد متقاضی اخذ ویزای بلژیک باهدف انجام کار در آن کشور بایستی نهایتاً تا ۶ ماه بعد از ورود به کشور بلژیک کار موردنظر خود را پیداکرده و از کارفرمای خویش نامهایی جهت مشغول شدن فرد در آن سازمان را بگیرد و سپس آن را به سفارت تحویل داده تا منتظر تاییده ایی از سوی سفارت شود. دریافت اقامت در کشور بلژیک جهت کار کمی دشوار است زیرا مسئولین سفارت با توجه به اینکه دوست دارند از هموطنان خود برای جذب نیرو در مشاغل مختلف استفاده شود تا اینکه از افراد دیگر در کشورشان مشغول به کار شوند.
به دلیل زمانبر بودن و فرآیند طولانی اخذ ویزای بلژیک برای متقاضیان کار در کشور بلژیک بهتر است از طریق دیگر کشورهای عضو شینگن اقدام نمایند سپس بعدازآن درخواست مهاجرت کاری خود را به سفارت بلژیک ارائه نمایند.

وقت سفارت تحصیلی بلژیک
تحصیل در بلژیک مانند ایران قبل از شروع و ورود به دانشگاه باید سه مقطع ابتدایی، راهنمایی و دبیرستان را گذرانده باشد. بعد از آن برای ادامه تحصیل در بیشتر رشته ها به صورت رایگان میباشد ولی درصورتیکه متقاضی رشته های خاص مانند دندانپزشکی، پزشکی و رشتههای مهندسی هستند باید از طریق آزمون ورودی و پرداخت شهریه مشغول به درس خواندن شوند. به همین دلیل افرادی که خواهان اخذ ویزای بلژیک باهدف ادامه تحصیل به صورت رایگان رادارند بیشتر تمایل به تحصیل رایگان در اتریش یا آلمان رادارند. زبان مردم بلژیک زبان انگلیسی میباشد که اگر قصد مهاجرت به این کشور رادارید باید به زبان انگلیسی تسلط داشته باشید. دانشجویان کشور بلژیک در پایان هرسال تحصیلی برای ادامه تحصیل خود و رفتن به مقاطع بالاتر باید نمره قبولی را در امتحانات پایان دوره کسب کنند تا اجازه ورود به مقطع بالاتر را داشته باشند. زبان تدریس در اغلب دانشگاههای بلژیک انگلیسی است.

ویزای بلژیک

ویزای بلژیک

منتظر دریافت وقت سفارت خود باشید
پس از تکمیل فرم با توجه به کشور درخواستی برای اخذ ویزای بلژیک، تعیین وقت سفارت بلژیک متفاوت است. در بعضی از کشورها با توجه به زمان مراجعه شما در همان روز و در برخی دیگر از کشورها از یک روز تا سی روز زمان میبرد. ولی اگر شما برای اخذ ویزای بلژیک اقدام نمودهاید بین ۵ روز تا ۲۰ روز طول خواهد کشید و روز تعیین شده به هیچ عنوان قابل پیشبینی نخواهد بود.

شرایط و مراحل اخذ ویزای بلژیک از طریق آژانسهای هواپیمایی
۱٫ بررسی شرایط شما توسط کارشناسان ما با توجه به هدف شما
۲٫ تحویل مدارک در محل موردنظر شما توسط کارشناسان ما
۳٫ تشکیل پرونده و شروع انجام اقدامات مربوط به پرونده شما و اطلاعرسانی به شما جهت آگاهی داشتن از روند پرونده در هر مرحله از کار توسط کارشناسان ما
۴٫ وقت سفارت را بلافاصله پس از مشخص شدن به شما اطلاع میدهیم تا در روز مشخصشده در سفارت بلژیک حضورداشته باشید.

هزینه درخواست و اخذ ویزای بلژیک
هزینه های اخذ ویزای بلژیک با توجه به هدف آن متفاوت خواهد بود.
۱٫ جهت دریافت ویزای دانشجویی و الحاق به خانواده بایستی مبلغ ۱۸۰ یورو پرداخت نمایید.
۲٫ اگر هدف شما از اخذ ویزای بلژیک دیدار با خانواده، سفرهای توریستی، تجاری میباشد بایستی مبلغ ۶۰ یورو واریز نمایید.
اگر به هر دلیلی سفارت درخواست شما را رد نمود شما دیگر امکان استرداد مبلغ واریزی را ندارید و فقط میتوانید برای دریافت گذرنامه خود و اطلاع از دلایل رد شدن درخواست شما جویا شوید تا برای اقدام مجدد مشکل را برطرف کرده سپس مجدداً اقدام به اخذ ویزای بلژیک نمایید. تور بلژیک از بهترین های تور اروپا محسوب میشود.

ویزای بلژیک

ویزای بلژیک

اخذ ویزای بلژیک و مجوز ورود به کشورهای عضو شینگن
جالب است بدانید که اگر موفق به اخذ ویزای بلژیک شوید یعنی مجوز ورود به کشور همپیمان با معاهده شینگن را نیز دارید. پس با اخذ ویزای بلژیک میتوانید به کشورهای آلمان، ایتالیا، اسپانیا، سوئد، مجارستان، فنلاند، پرتغال، فرانسه، هلند و بسیاری از کشورهای دیگر به راحتی سفر کنید. پس با این وجود امیدوارم با توجه به کامل بودن مدارک و پرونده خود در سفارت موفق به اخذ ویزای بلژیک شوید و سفر به این کشور توسعه یافته اروپایی را تجربه کنید.

آژانس سفری دیگرمجری مستقیم و بی واسطه وقت سفارت بلژیک ، ویزای بلژیک ، تور بلژیک و تور اروپا ۸۸۸۵۱۰۸۰-۰۲۱

 

مطالب مرتبط

15 ژانویه 2019 0 1147
14 آگوست 2018 0 2052

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

نظر دهید