لطفا تایپ کنید و سپس دکمه اینتر را بزنید

021-88851080-09107636327

ویزای تجاری بلژیک

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

ویزای تجاری بلژیک

ویزای تجاری بلژیک

کشور بلژیک یکی از کشورهای اتحادیه اروپا می باشد، به همین خاطر برای سفر به بلژیک نیاز به اخذ ویزای بلژیک دارید. بنابراین اگر برای تجارت و کسب و کار سفر می کنید، باید ویزای تجاری بلژیک را دریافت نماید. مدارک لازم برای دریافت ویزای بلژیک با توجه به این نوع ویزای بلژیک و قوانین کشور بلژیک تعیین می شود. همان طور که می دانید برای ورود به هر کشوری باید ویزای آن کشور را دریافت کنید. که با توجه به نوع سفر انواع ویزا متفاوت می باشد، در این مقاله قصد داریم برای تجار و کسانی که به قصد تجارت و راه اندازی کسب و کار وارد کشور بلژیک می شوند، درباره نحوه دریافت ویزای تجاری بلژیک و مدارک لازم برای تهیه آن صحبت کنیم.

ویزای تجاری بلژیک

ویزای تجاری بلژیک

کشور بلژیک

کشور بلژیک یکی از کشورهای سلطنتی و اروپایی است. که همسایگان آن از شمال، جنوب، شرق و شمال غرب به ترتیب کشور هلند، فرانسه و آلمان می باشند. بروکسل بزرگترین شهر این کشور، پایتخت بلژیک می باشد. از لحاظ آب و هوایی به دلیل بارش، این کشور دارای آب و هوای معتدل دریایی می باشد، به دلیل این که در این کشور خبری از گرما و سرمای شدید نمی باشد، تقریباً در تمام فصول سال قدم زدن در بلژیک سلطنتی، بسیار دل پذیر و آرامش بخش است و در تمام فصول می توانید با رزرو تور بلژیک و تور اروپا به این کشور رویایی سفر کنید.

از لحاظ اقتصادی بلژیک بسیار غنی بوده و جزء کشورهای صنعتی به شمار می رود. واحد پول آن یورو و زبان مردم آن هلندی، فرانسوی و آلمانی می باشد. یکی از ویژگی های بارز مردم این کشور شاد بودن آنها است. بلژیک برخلاف این که کشور کوچکی می باشد، دارای جاذبه های طبیعی و تاریخی زیادی است، که سالانه باعث جذب گردشگران تور بلژیک و تور اروپا  از سراسر جهان می شود. از آن جایی که کشور بلژیک جزء کشورهای اتحادیه اروپا ست، به همین خاطر برای سفر به این کشور، دریافت ویزای شینگن الزامی می باشد.

کشور بلژیک

کشور بلژیک

ویزای بلژیک

همانطور که می دانید برای سفر کردن به کشورهای خارجی و از جمله کشور بلژیک نیاز به اخذ ویزا دارید. برای دریافت ویزای بلژیک اولین کاری که لازم است انجام دهید این است که نوع ویزای بلژیک را مشخص کنید. ویزای هر کشور و از جمله بلژیک با توجه به نوع هدف و نوع سفر، دارای انواع مختلفی است. برای مثال کشور بلژیک دارای ویزای تجاری بلژیک، ویزای توریستی، ویزای کاری، ویزای تحصیلی و … می باشد. برای دریافت هر نوع ویزای بلژیک و از جمله ویزای تجاری بلژیک لازم است تعدادی از مراحل اداری را طی کنید. البته باید بدانید که در هر کشوری برای اخذ ویزا قوانین خاصی وجود دارد. برای دریافت ویزای تجاری بلژیک باید با توجه به قوانین کشور بلژیک اقدام به اخذ ویزا کنید.

ویزای بلژیک

ویزای بلژیک

انواع ویزای بلژیک

ویزا مدرکی می باشد که با آن می توان به کشورهای خارجی سفر کرد. در هر کشوری و از جمله کشور بلژیک با توجه به نوع و هدف از سفر انواع ویزا وجود دارد. در کشور بلژیک انواع ویزا به شرح زیر می باشد:

  1. ویزای اقامت (ویزای نوع D)
  2. ویزای کوتاه مدت مانند ویزای توریستی و ویزای تجاری بلژیک
  3. ویزای طولانی مدت مانند ویزای تحصیلی بلژیک
  4. ویزای الحاق به خانواده پس از ازدواج

اخذ ویزای تجاری بلژیک

اگر از جمله افرادی هستید که قصد دارید برای تجارت و کسب و کار وارد کشور بلژیک شوید، باید بدانید که برای ورود به این کشور با هدف تجارت و راه اندازی یک کسب و کار، نیاز به اخذ ویزای تجاری بلژیک دارید. قطعاً برای دریافت ویزای هر کشوری و از جمله ویزای تجاری بلژیک باید چند مرحله طی شود. اخذ ویزای تجاری بلژیک هم با توجه به قوانین این کشور مراحل و البته مدارک خاصی لازم دارد، که در ادامه این مطلب درباره آن صحبت خواهیم کرد.

اخذ ویزای تجاری بلژیک

اخذ ویزای تجاری بلژیک

مراحل لازم برای دریافت ویزای تجاری بلژیک

همانطور که در مطالب قبلی گفتیم، برای سفر به کشور بلژیک باید حتما ویزای آن کشور را تهیه کنید. گرفتن ویزا کار بسیار آسانی نمی باشد و مراحل خاص خود را دارد، اما اگر از قوانین کشور بلژیک و مراحل اخذ ویزای بلژیک به طور کامل آگاهی داشته باشید، می توانید به راحتی ویزای خود را تهیه کنید. به همین خاطر در این مطلب برای شما عزیزان که به قصد تجارت و کسب و کار می خواهید به این کشور اروپایی سفر کنید، مراحل لازم برای دریافت ویزای تجاری بلژیک را توضیح می دهیم.

مرحله اول: دریافت فرم ویزای تجارت بلژیک

بعد از این که تصمیم خود را برای سفر تجاری به کشور سلطنتی بلژیک قطعی کردید. اولین مرحله برای دریافت ویزای تجارت بلژیک این است که برای دریافت وقت سفارت بلژیک، از طریق آژانس ها اقدام به اخذ وقت کنید. نکته مهم این است که باید مشخصات خواسته شده را به طور دقیق وارد فرم شود، به این نکته دقت داشته باشید که اگر مشخصات شما با مشخصات مدارکی که بعداً ارائه می دهید یکسان نباشد، مشکلات آن بر عهده خود شما می باشد، پس با دقت زیاد  اطلاعات مربوط به دریافت ویزای تجاری بلژیک را در اختیار کارشناسان آژانس ها قرار دهید. در ضمن باید براساس تعداد نفرات فرم مربوطه را درخواست کنید و اطلاعات خود هر شخص را وارد فرم شود.

دریافت فرم ویزای تجارت بلژیک

دریافت فرم ویزای تجارت بلژیک

مرحله دوم: تعین وقت سفارت بلژیک برای دریافت ویزای تجاری بلژیک

دومین مرحله برای دریافت ویزای تجاری بلژیک، تعیین وقت سفارت بلژیک می باشد. برای تعیین وقت سفارت نیز می توانید از طریق آژانس ها اقدام کنید، بعد از این که تاریخ تعیین وقت سفارت قطعی شدمدارک لازم توسط آژانس ها در اختیار شما قرار داده خواهد شد، به دلیل این که این فرم باید حتما در روز مصاحبه حضوری همراه شما باشد. توجه کنید که اگر به هر دلیلی در وقت تعیین شده در سفارت بلژیک که در تهران می باشد حاضر نشوید، تقریبا دو سه ماه طول می کشد که دوباره وقت بگیرید. به همین خاطر حتما یک ساعت قبل از ساعت تعیین شده در فرم تعیین وقت سفارت بلژیک، در محل سفارت حاضر شوید. به دلیل این که در روز مصاحبه از فرد متقاضی انگشت نگاری می شود، فقط خود فرد باید در محل حاضر شود، در غیر این صورت زمان خود را از دست خواهید داد و درخواست ویزا به زمان دیگری موکول خواهد شد. برای پیگیری از وضعیت در خواست ویزای تجاری بلژیک نمی توانید از طریق تماس تلفنی پیگیر شوید، بلکه به محض تایید آن از سوی سفارت با شما تماس گرفته خواهد شد.

تعین وقت سفارت بلژیک برای دریافت ویزای تجاری بلژیک

تعین وقت سفارت بلژیک برای دریافت ویزای تجاری بلژیک

مدارک لازم برای دریافت ویزای تجاری بلژیک

برای دریافت ویزای هر کشوری لازم است که یک سری از مدارک را از قبل تهیه کنید، البته مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزا در هر کشوری ممکن است با دیگر کشور ها متفاوت باشد. از طرفی مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزا با توجه به نوع ویزا متفاوت می باشد، در این مطلب مدارک لازم برای دریافت ویزای تجاری بلژیک به شرح زیر می باشد:

ارائه دو نسخه از فرم درخواست ویزای تجاری بلژیک

ارائه دو نسخه عکس ۴*۳ جدید بدون رتوش و با پس زمینه سفید

ارائه اصل کارت ملی و کپی آن (به همراه ترجمه انگلیسی)

ارائه اصل شناسنامه و کپی آن (به همراه ترجمه انگلیسی)

ارائه دعوت نامه از سوی یک شرکت بلژیکی

ارائه گذرنامه که حداقل دارای سه ماه اعتبار بعد از تاریخ درخواست ویزا باشد

ارائه برگه گواهی اشتغال به کار

ارائه مدارک و اسناد شرکت ایرانی و رسید آخرین پرداختی مالیات شرکت

ارائه مدرکی که نشان دهنده صلاحیت مالی فرد متقاضی، که نشان دهنده توانایی او در  پرداخت هزینه ها باشد

پرداخت نمودن هزینه ویزای تجاری بلژیک

ارائه نامه ای که در آن مدت زمان سفر فرد متقاضی مشخص شده باشد

ارائه مدارک بیمه سفر و سلامت فرد متقاضی

ارائه برگه رزرو بلیط هواپیما رفت و برگشت بلژیک

ارائه برگه رزرو هتل برای تمام مدت زمان اقامت

ارائه برگه گردش حساب ۶ ماه

توجه: تمام مدارک لازم برای دریافت ویزای تجاری بلژیک نیاز به ترجمه انگلیسی دارند.

مدارک لازم برای دریافت ویزای تجاری بلژیک

مدارک لازم برای دریافت ویزای تجاری بلژیک

هزینه لازم برای دریافت ویزای تجاری بلژیک

برای سفر به کشور بلژیک با هر هدفی نیاز به پرداخت یکی سری از هزینه ها می باشد. یکی از این هزینه ها، هزینه دریافت ویزا و هزینه ای است، که باید به سفارت پرداخت کنید. هزینه های پرداخت شده برای ویزای تجاری بلژیک باید به صورت یورو باشد. اما مقدار هزینه ها بسته به نوع ویزا متفاوت می باشد.

هزینه لازم برای دریافت ویزای تجاری بلژیک

هزینه لازم برای دریافت ویزای تجاری بلژیک

بهترین زمان مناسب برای درخواست ویزای تجاری بلژیک

با توجه به زمان بر بودن مراحل اداری برای دریافت ویزا، بهترین زمان مناسب برای درخواست ویزای تجاری بلژیک حداقل ۳ هفته و حداکثر ۳ ماه قبل از تاریخ سفر به کشور بلژیک می باشد. اگر کارهای خود را به روزهای آخر موکول کنید ممکن است در تاریخ مشخص شده نتوانید به این کشور سفر کنید. پس حتما به زمان درخواست ویزا توجه داشته باشید.

امیدواریم که توانسته باشیم شما را به اندازه کافی شما را با مراحل دریافت ویزای تجاری بلژیک  آشنا کرده باشیم . از این که تا پایان این مقاله همراه ما بودید سپاسگزاریم.

بهترین زمان مناسب برای درخواست ویزای تجاری بلژیک

بهترین زمان مناسب برای درخواست ویزای تجاری بلژیک

در صورت نیاز به مشاوره و راهنمایی برای سفر به اروپا با شماره همراه ۰۹۱۰۷۶۳۶۳۲۷ تماس بگیرید.

آژانس سفری دیگرمجری مستقیم و بی واسطه وقت سفارت بلژیک ، ویزای بلژیک ، تور بلژیک و تور اروپا ۸۸۸۵۱۰۸۰-۰۲۱

مطالب مرتبط

15 ژانویه 2019 0 1006
22 دسامبر 2018 0 1108
13 نوامبر 2018 0 1082

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

نظر دهید