لطفا تایپ کنید و سپس دکمه اینتر را بزنید

021-88851080-09107636327

ویزای تجاری پرتغال

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

ویزای تجاری پرتغال

ویزای تجاری پرتغال

در این مقاله قصد داریم که به ارائه اطلاعاتی در مورد ویزای تجاری پرتغال بپردازیم. اگر به دنبال اخذ ویزای تجاری پرتغال هستید در این مقاله همراه ما باشید. پرتغال یکی از کشورهای اروپایی است که در آن فرصت های زیادی برای تجارت وجود دارد. این کشور در جنوب غربی قاره سبز قرار دارد و پایتخت آن نیز شهر مشهور لیسبون است. زبان رسمی در این کشور پرتغالی است و به مانند بسیاری از کشورهای اروپایی واحد پول آن یورو است. از نظر پیشرفت و توسعه پرتغال یک کشور پیشرفته و توسعه یافته محسوب می شود و به همین دلیل است که مسافران زیادی با اهداف مختلف در این کشور حضور می یابند.

ویزای تجاری پرتغال

ویزای تجاری پرتغال

اقتصاد در کشور پرتغال

کسانی که قصد دارند ویزای تجاری پرتغال را اخذ کنند در واقع به دنبال فعالیت اقتصادی در این کشور هستند و یا می خواهند روابط تجاری در این کشور برقرار کنند. از نظر اقتصادی و تجاری پرتغال یک کشور پیشرفته محسوب می شود و بسیاری از شاخص های تجاری و اقتصادی آن در سطح بسیار بالایی قرار دارد و در حقیقت پرتغال مکانی مناسبی برای تجار و بازرگانان می تواند، باشد. فعالیت های اقتصادی عمده ای که در این کشور انجام می پذیرد بیشتر در حوزه ماهیگیری، مصنوعات چوب پنبه ای و مواردی از این قبیل است با این وجود اقتصاد این کشور به این موارد خلاصه نمی شود. میتوانید از طریق آژانس های مسافرتی معتبر اقدام به رزرو تور اروپا کرده و از جاذبه های توریستی کشور پرتغال دیدن نمایید.

ویزای تجاری پرتغال

ویزای تجاری پرتغال

انواع ویزای پرتغال

ویزای پرتغال در انواع مختلفی صادر می شود و کسانی که می خواهند به این کشور سفری داشته باشند باید بر اساس هدف و نوع سفر خود اقدام به اخذ ویزای پرتغال بکنند از مهم ترین انواع ویزای این کشور با توجه به نوع سفر می توانیم به ویزای توریستی، ویزای کاری، ویزای تحصیلی، ویزای پزشکی، ویزای دیدار با بستگان، ویزای نمایشگاهی، ویزای مسئولان رسمی و غیره اشاره کنیم که برای دریافت آن ها باید مراحلی طی شود و مدارک مورد نیاز نیز آماده شده و به کارگزار رسمی سفارت تحویل داده شود.

ویزای تجاری پرتغال

ویزای تجاری پرتغال

ویزای تجاری پرتغال

یکی از انواع مهم ویزای پرتغال، ویزای تجاری پرتغال است. اگر به دنبال فعالیت های تجاری و اقتصادی در کشور پرتغال هستید باید به دنبال کارهای اخذ ویزای تجاری پرتغال بروید. کسانی که می خواهند در این کشور سرمایه گذاری کنند، یا قراردادهای تجاری و بازرگانی عقد کنند و فعالیت های خود را گسترش دهند ضروری است که ویزای تجاری پرتغال را اخذ کنند. مراحل اخذ این ویزا نیز به مانند سایر ویزاهای پرتغال است ولی باید چند مدرک مرتبط با نوع سفر ارائه شود، نخستین اقدامی که برای دریافت روادید تجاری پرتغال باید انجام دهید رزرو وقت سفارت پرتغال است که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد. با اخذ ویزای تجاری این کشور می توانید به پرتغال سفر کنید و از فرصت های بیشمار تجاری که فراهم است استفاده کنید. ویزای پرتغال در تمام انواع خود جزئی از ویزاهای شنگن می باشد از آنجا که پرتغال از اعضای پیمان شنگن است شما بعد از اخذ ویزای شنگن پرتغال می توانید به راحتی به کشورهای عضو این پیمان هم بدون اخذ ویزای مجدد سفری داشته باشید.

ویزای تجاری پرتغال

ویزای تجاری پرتغال

نحوه دریافت ویزای تجاری پرتغال

برای دریافت ویزای تجاری پرتغال در ابتدا لازم است که شخص متقاضی ویزا فرم درخواست ویزای پرتغال را به صورت دقیق و کامل توسط آژانس های مسافرتی معتبر تکمیل نماید و سپس یک قطعه عکس نیز بر روی آن الصاق کند. پس از آن تهیه مدارک ضروری است و پس از آن متقاضی باید در روز تعیین شده برای مصاحبه در سفارت حاضر شود. از آنجا که همه امور مربوط به ویزای کشور پرتغال توسط کارگزاری رسمی انجام می پذیرد به شما توصیه میگردد تمامی امور مربوط به رزرو وقت و ویزای خود را به آژانس های مسافرتی معتبر بسپارید تا اینکار از طریق متخصصین و مشاورین پیش رود. اطلاعات شما باید مشخصات کامل، از جمله نام و نام خانوادگی، تاریخ پاسپورت، ملیت، جنس، شماره تماس، تاریخ تولد، تاریخ سفر و نوع ویزای درخواستی باشد. پس از این که وقت برای شما تعیین شود می توانید با مدرک تهیه شده در کارگزاری حضور پیدا کنید و هزینه درخواستی را پرداخت کرده و منتظر نتیجه صدور ویزای تجاری پرتغال باشید.

مدارک لازم برای ویزای تجاری پرتغال

 1. فرم درخواست ویزای تجاری پرتغال کامل و دقیق پر شود.
 2. یک قطعه عکس ۳ در ۴ رنگی، جدید، تمام رخ و با زمینه سفید باشد.
 3. گذرنامه معتبر که اعتبار آن بیش از سه ماه از تاریخ پایان روادید باشد.
 4. فتوکپی از همه روادید قبلی ارائه شود.
 5. فتوکپی از تمامی صفحات شناسنامه اراده شود.
 6. معرفی نامه از محل کار تحویل داده شود.
 7. دعوتنامه مرتبط لازم است.
 8. اگر نمایند شرکت دعوت کننده هستید، اصل قرارداد نمایندگی را ارائه دهید.
 9. مدارک مرتبط با اثبات همکاری با شرکت دعوت کنند ارائه شود.
 10. رزرو هتل و تاییدیه مربوط به آن تحویل داده شود.
 11. رزرو بلیط رفت و برگشت به پرتغال انجام شود.
 12. بیمه پزشکی معتبر که مخصوص سفر به کشورهای عضو شنگن می باشد.
ویزای تجاری پرتغال

ویزای تجاری پرتغال

دعوتنامه برای ویزای تجاری پرتغال

یکی از مهم ترین مدارکی که برای اخذ ویزای تجاری پرتغال باید ارائه شود، دعوتنامه است. کسانی که قصد انجام سفر تجاری به این کشور را دارند ضروری است که دعوتنامه مرتبط با سفر تجاری را به همراه سایر مدارک به کارگزاری سفارت پرتغال تحویل دهند. اگر دعوتنامه تجاری پرتغال را داشته باشید روند اخذ ویزا نیز برای شما تسهیل خواهد شد. دعوتنامه ای که به منظور اخذ ویزای تجاری پرتغال صادر می شود باید رسمی باشد و حاوی مهر و امضا شرکت مربوطه باشد. در دعوتنامه باید مشخصات دعوت کننده و دعوت شوند باید به صورت دقیق ذکر شود، علت سفر و هدف آن و همچنین مدت زمانی که در پرتغال اقامت خواهد داشت باید ذکر شود. همچنین شرکت دعوت کننده باید در مورد هزینه های شخص دعوت شونده تعیین تکلیف کند که آن ها را بر عهده خواهد گرفت و یا خیر.

نکات مهم در مورد اخذ ویزای تجاری پرتغال

 • همه مدارک ذکر شده را باید به همراه داشته باشید در غیر این صورت افسر ویزا پس از بررسی مدارک شما را دریافت نخواهد کرد و باید دوباره برای رزرو وقت سفارت پرتغال اقدام کنید.
 • مدارک را مطابق با چک لیست مرتب کنید وگرنه پذیرفته نمی شود، ترتیب مدارک: فرم آنلاین با الصاق عکس، کپی پاسپورت و ویزا های قبلی، دعوت نامه، مدارک شخص دعوت کننده، مدارک شغلی، مدارک بانکی و مالی، مدارک ملکی و سند ازدواج، رزرو هتل، رزرو بلیت، بیمه نامه مسافرتی
 • هزینه درخواست ویزای پرتغال برای افراد بزرگتر از ۵ سال ۶۰ یورو می باشد.
 • در صورتی که درخواست ویزای شنگن شما قبلا توسط سایر کشورهای عضو شنگن رد شده است، امکان درخواست مجدد از کشور پرتغال وجود ندارد.
 • مدت زمان اعلام نتیجه بررسی ویزای تجاری پرتغال ۱۴ الی ۳۰ روز به طول می انجامد.

سفارت پرتغال در ایران

ممکن است در روند صدور ویزای تجاری پرتغال مشکلاتی بوجود بیاید و یا لازم باشد که به سفارت این کشور مراجعه کنید که در ادامه اطلاعات سفارت آورده می شود:

 • آدرس؛ تهران، خیابان دروس، خیابان هدایت، کوچه روزبه، پلاک ۱۶

در صورت نیاز به مشاوره و راهنمایی برای سفر به اروپا با شماره همراه ۰۹۱۰۷۶۳۶۳۲۷ تماس بگیرید.

آژانس سفری دیگر مجری مستقیم و بی واسطه وقت سفارت پرتغال ، ویزای پرتغال ، تور پرتغال و تور اروپا ۸۸۸۵۱۰۸۰-۰۲۱

مطالب مرتبط

19 ژانویه 2019 0 963
04 اکتبر 2018 0 1287

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

نظر دهید