لطفا تایپ کنید و سپس دکمه اینتر را بزنید

021-88851080-09107636327

ویزای تحصیلی بلژیک

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

ویزای تحصیلی بلژیک

ویزای تحصیلی بلژیک

یکی از کشورهایی که مقصد بسیاری از دانشجویان برای تحصیل است، بلژیک می باشد. اما گرفتن ویزای تحصیلی بلژیک نیاز به مقدماتی دارد. اگر به دنبال دریافت ویزای تحصیلی بلژیک هستید، لازم است این مقاله را به دقت مطالعه کنید.

ویزای تحصیلی بلژیک

ویزای تحصیلی بلژیک

مختصری درباره بلژیک

کشور بلژیک از کشورهای اروپای غربی می‌باشد که همه ساله شاهد حضور گردشگران تور بلژیک و تور اروپا می باشد . این کشور در مجاورت کشورهای هلند، فرانسه و آلمان قرار دارد. پایتخت کشور بلژیک شهر بروکسل است. شهرت این کشور از نظر تحصیلی به کیفیت و سطح بالای دانشگاه‌های آن است به طوری که مدارک دانشگاه‌های آن در سطح جهان قابل قبول است. یکی از امتیازات کشور بلژیک مناسب بودن هزینه‌های زندگی در آن است. به دلیل شرایط مناسب اقتصادی و سطح بالای دانشگاه‌ها، همه‌ساله دانشجویان بسیاری از سراسر جهان برای دریافت ویزای تحصیلی بلژیک اقدام می‌کنند. بنابراین گرفتن پذیرش دانشگاه‌های بلژیک چندان هم ساده نیست. شما باید بتوانید توانایی تحصیلی خود را به اثبات برسانید. همچنین لازم است در کنار تسلط به زبان انگلیسی، به یکی از زبان‌های هلندی، آلمانی و فرانسوی آشنایی داشته باشید. چرا که همسایگی نزدیک مردم این کشور با مردم کشورهای هلند، فرانسه و آلمان موجب شده که زبان رایج این مردم با همسایگانشان مشترک باشد.

بسیاری از افرادی که برای دریافت ویزای تحصیلی بلژیک اقدام می کنند، در حقیقت به دنبال دریافت اقامت دائم در این کشور هستند. همچنین علاوه بر دریافت ویزای تحصیلی بلژیک شما می توانید از طریق ویزای کاری یا ویزای سرمایه گذاری نیز در این کشور درخواست اقامت کنید. با این وجود ویزای تحصیلی بلژیک ساده ترین راه برای دریافت اقامت در این کشور می باشد.

مختصری درباره بلژیک

مختصری درباره بلژیک

چرا ویزای تحصیلی بلژیک؟

بلژیک را می‌توان یک انتخاب ایده آل برای ادامه تحصیل و حتی تفریح برای گردشگران تور بلژیک و تور اروپا دانست زیرا این کشور به تحصیلات اهمیت ویژه‌ای می‌دهد و در دانشگاه‌های این کشور بالاترین استانداردهای جهانی رعایت می‌شود. همچنین بیشتر افرادی که ویزای تحصیلی بلژیک را دریافت می‌کنند، در سال‌های بعد می‌توانند برای دریافت اقامت دائم در  این کشور اقدام کنند. اگر شما نیز مایلید ویزای تحصیلی بلژیک را دریافت کنید و شانس خود را برای تحصیل در دانشگاه‌های این کشور آزمایش کنید، باید مطالبی را به یاد داشته باشید.

اولین اقدام برای دریافت ویزای دانشجویی بلژیک، دریافت ویزای مناسب است. برای دریافت ویزا شما می‌توانید دو نوع درخواست ویزا داشته باشید، ویزای کوتاه مدت که حداکثر زمان آن نود روز است و ویزای بلند مدت. برای تحصیل در بلژیک باید ویزای بلژیک بلند مدت را درخواست کنید. شما باید قبل از اینکه در دانشگاه‌های این کشور پذیرش شوید، برای دریافت ویزای بلزیک اقدام کنید و این ویزا را توسط مرکز سنجش و آموزش تأیید کنید.

اگر شما در یکی از کشورهای اروپایی زندگی می‌کنید که در پیمان کشورهای اروپایی قرار دارد، برای تحصیل در بلژیک نیاز به ویزای تحصیلی بلژیک ندارید. تنها کافی است کارت هویت و اسناد شهروندی خود در کشور مربوطه ارائه دهید. اما شهروندان ایرانی لازم است با مراجعه به سفارت در وقت سفارت بلژیک، درخواست دریافت ویزای تحصیلی بلژیک را به صورت رسمی همراه با مدارک خود ارائه دهند.

چرا ویزای تحصیلی بلژیک؟

چرا ویزای تحصیلی بلژیک؟

مدارک لازم برای دریافت ویزای تحصیلی بلژیک

 1. گذرنامه ای که حداقل یک سال اعتبار داشته باشد.
 2. گواهی سلامت پزشکی
 3. فرم درخواست ویزای تحصیلی بلژیک که باید به دقت و به زبان انگلیسی پر شود و یک کپی از آن گرفته شود.
 4. صورت گردش حساب شش ماه گذشته شما برای اثبات تمکن مالی برای گذران هزینه های تحصیل و زندگی به مدت یک سال در این کشور
 5. مدرک عدم سوء پیشینه ی کیفری
 6. اسکن و کپی تمام مدارک تحصیلی دبیرستان و دیپلم و پیش دانشگاهی
 7. اسکن و کپی تمام مدارک دانشگاهی (شامل ریز نمرات نیز می شود)، برای افرادی که تحصیل در مقطع ارشد را می خواهند در این کشور ادامه دهند. لیست مدارک و ریز نمرات مقطع لیسانس نیز باید ارائه شود.
 8. اگر برای مدرک دکترا اقدام می کنید باید مدارک ریز نمرات مقطع فوق لیسانس را نیز به همراه ریز نمرات ارائه کنید.
 9. دقت داشته باشید که کلیه مدارک باید به زبان انگلیسی، فرانسوی ، آلمانی یا هلندی ترجمه شده باشند.
مدارک لازم برای دریافت ویزای تحصیلی بلژیک

مدارک لازم برای دریافت ویزای تحصیلی بلژیک

شرایط اعزام دانشجو به بلژیک

دانشجویانی که ویزای تحصیلی بلژیک را دریافت می کنند، می توانند در رشته های مختلف مانند حقوق، پزشکی، موسیقی، کامپیوتر، معماری، بهداشت و … تحصیل خود را ادامه دهند. دروس دانشگاهی بلژیک به صورت دو مقطعی تدریس می شود. آموزش ها هم به صورت عملی و هم به صورت پژوهشی صورت می گیرند.

هزینه های تحصیل در بلژیک

برای افرادی که موفق به دریافت ویزای تحصیلی بلژیک می‌شوند و در یکی از دانشگاه‌های این کشور پذیرش می‌شوند، هزینه‌های تحصیلی چندان بالا نخواهد بود. در حقیقت تحصیل در دانشگاه‌های این کشور به جز چند رشته ی خاص، تقریباً رایگان است. البته هزینه‌های اقامت، خوابگاه و غذا بر عهده ی دانشجو خواهد بود. پایه‌های تحصیلی در بلژیک تقریباً مشابه با ایران است و سه مقطع ابتدایی، متوسطه و دبیرستان برای دانش آموزان وجود دارد و پس از آن وارد دانشگاه می‌شوند.

اگر شما موفق شدید که ویزای تحصیلی بلژیک را در یکی از رشته‌های پزشکی، دندانپزشکی و مهندسی دریافت کنید، لازم است که در آزمون ورودی دانشگاه شرکت کنید. علت دریافت این آزمون، بالا بودن تعداد درخواست دهندگان پذیرش در این رشته‌ها و تأیید صلاحیت علمی داوطلبان است. بنابراین در زمان اقدام برای دریافت ویزای تحصیلی بلژیک، باید به یاد داشته باشید که صرف پذیرش نمی‌تواند شما را در این رشته‌های خاص وارد دانشگاه کند. به همین دلیل هم بسیاری از افراد به‌جای تلاش برای دریافت ویزای تحصیلی بلژیک و پذیرش دانشگاهی این کشور، راهی کشورهای اتریش یا آلمان می‌شوند تا در این کشورها ادامه تحصیل دهند.

هزینه های تحصیل در بلژیک

هزینه های تحصیل در بلژیک

مشهورترین دانشگاههای بلژیک

همانطور که گفتیم بلژیک، بهترین دانشگاههای جهان را در خود جای داده است اما قبل از اقدام برای دریافت ویزای تحصیلی بلژیک لازم است که اطلاعاتی درباره دانشگاه های این کشور داشته باشید. شناخته شده ترین دانشگاه های کشور بلژیک دانشگاه بروکسل، دانشگاه خنت، دانشگاه وریج بروکسل و دانشگاه لیژ می باشند.

مشهورترین دانشگاههای بلژیک

مشهورترین دانشگاههای بلژیک

چرا ادامه تحصیل در بلژیک انتخابی خوب است؟

برای دریافت پذیرش دانشگاهی و اقدام برای گرفتن ویزای تحصیلی بلژیک دلایل بسیاری وجود دارد. مهم‌ترین این دلایل را می‌توان به این ترتیب نام برد:

 1. کیفیت دانشگاه‌های بلژیک و اعتبار مدارک آن در سطح جهان
 2. امکان دریافت اقامت پس از تحصیل در این کشور
 3. هزینه‌های تحصیلی و زندگی پایین در کشور بلژیک به نسبت  سایر کشورها
 4. استفاده از بورسیه‌ها و کمک هزینه‌های تحصیلی
 5. آشنا شدن با سه زبان دیگر در کنار زبان انگلیسی که می‌تواند امتیاز مفیدی برای افراد باشد.
 6. بهره‌مند شدن از برنامه‌های MBA و EMBA در طول دوره تحصیل
چرا ادامه تحصیل در بلژیک انتخابی خوب است؟

چرا ادامه تحصیل در بلژیک انتخابی خوب است؟

بورسیه تحصیلی بلژیک

 یک امتیاز مهم برای کسانی که در کشور بلژیک تحصیل می‌کنند، استفاده از بورسیه‌ها و کمک هزینه‌های تحصیلی می‌باشد. دولت بلژیک با هدف گسترش تحصیلات در میان دانشجویان کشورهای درحال‌توسعه، انواع بورسیه‌های دولتی و خصوصی را برای دانشجویان تدارک دیده است. بنابراین با دریافت ویزای تحصیلی بلژیک می‌توانید از بورسیه تحصیلی نیز استفاده کنید.

بورسیه‌های دولتی بلژیک انواع مختلفی را شامل می‌شود و تمام دارندگان ویزای تحصیلی بلژیک که توسط دانشگاه‌های این کشور پذیرش شده‌اند، می‌توانند از بورسیه‌های مرتبط با مقاطع تحصیلی خود استفاده کنند. بسیاری از این بورسیه‌ها به افراد فرصت کارورزی و اشتغال در کشورهای مختلف را ارائه می‌دهند. به‌عنوان‌مثال دارندگان بورسیه اراسموس از امتیاز شرکت در دوره‌های رایگان Erasmus Mundus برخوردار می‌شوند.

همچنین دانشجویانی که موفق به کسب بورسیه‌های  CIUF-CUDمی‌شوند، در دوره‌های آموزشی بین‌المللی در مقطع کارشناسی ارشد شرکت داده می‌شوند. همه ی این مسائل به سطح نمرات و میزان کوشا بودن دانشجو بستگی دارد. پس اگر به دنبال تحصیل در این کشور و دریافت ویزای تحصیلی بلژیک هستید، بهتر است از کیفیت نمرات خود اطمینان حاصل کنید.

بورسیه تحصیلی بلژیک

بورسیه تحصیلی بلژیک

چرا باید برای دریافت ویزای تحصیلی بلژیک تلاش کنیم؟

این یک سؤال مهم است. با وجود سخت بودن ورود به دانشگاه‌های کشور بلژیک، چرا باید برای دریافت ویزای تحصیلی بلژیک تلاش کنیم؟ چرا در یکی از دانشگاه‌های رایگان کشورهای همسایه آن مانند آلمان یا اتریش درس نخوانیم؟ پاسخ این است که همیشه ساده‌ترین راه بهترین راه نیست. در حقیقت زندگی در بلژیک از حیث هزینه از سایر کشورهای اروپایی ارزان‌تر تمام می‌شود. همچنین این کشور به دلیل موقعیت خاصی که دارد امکانات کار، تحصیل و زندگی و تجارت را در سطح بالایی دارا می‌باشد.

پشتیبانی دولتی از دانشجویان کوشا موجب می‌شود که پس از چند سال تلاش به‌سادگی بتوانید روی پای خود بایستید و پس از فارغ‌التحصیلی به‌سادگی کار پیدا کنید. مدارک دانشگاه بلژیک در تمام دنیا مورد تأیید است بنابراین از حیث کار پیدا کردن در هر کشور دلخواه مشکلی نخواهید داشت. همچنین زندگی در این کشور در میان مردمی که به چند زبان مختلف گفتگو می‌کنند، موجب بالا رفتن مهارت‌های زبانی شما می‌شود که خود این مسئله در آینده ی کاری شما مؤثر است. درست است که در زمان درخواست ویزای تحصیلی بلژیک شما صرفاً به زبان انگلیسی تسلط دارید، اما پس از فارغ‌التحصیلی از دانشگاه این کشور دست کم در حد رفع نیاز روزمره در زبان‌های آلمانی و فرانسوی و هلندی مهارت خواهید داشت که در رزومه ی کاری شما نقش مهمی دارد.

چرا باید برای دریافت ویزای تحصیلی بلژیک تلاش کنیم؟

چرا باید برای دریافت ویزای تحصیلی بلژیک تلاش کنیم؟

امنیت و سطح زندگی در بلژیک

بلژیک از نظر بهداشت و امنیت در سطح بالایی قرار دارد. فرهنگ و سطح زندگی مردم این کشور بسیار بالاست. این کشور در زمینه معماری نیز بسیار غنی است همچنین در شاهراه عبوری میان شهرهای مهم اروپا قرار دارد. همه این ها باعث می‌شود که تلاش برای گرفتن ویزای تحصیلی بلژیک و زندگی در این کشور ارزش سختی‌هایش را داشته باشد. همچنین به دانشجویان مراکز تحصیلی این کشور امکان استفاده از برنامه‌هایMBA و EMBA نیز داده می‌شود. این برنامه‌ها در سطح جهانی شناخته شده هستند و بازده آن ها بسیار زیاد است. دوره‌های MBA برای فارغ‌التحصیلان امکان کار و زندگی موفق‌تری را ایجاد می‌کند.

امیدواریم که این مقاله به شما در زمینه ی ویزای تحصیلی بلژیک و بورسیه تحصیلی این کشور اطلاعات کافی را ارائه کرده باشد. از سفر و زندگی در بلژیک لذت ببرید و به سوی موفقیت گام بردارید.

امنیت و سطح زندگی در بلژیک

امنیت و سطح زندگی در بلژیک

در صورت نیاز به مشاوره و راهنمایی برای سفر به اروپا با شماره همراه ۰۹۱۰۷۶۳۶۳۲۷ تماس بگیرید.

آژانس سفری دیگرمجری مستقیم و بی واسطه وقت سفارت بلژیک ، ویزای بلژیک ، تور بلژیک و تور اروپا ۸۸۸۵۱۰۸۰-۰۲۱

مطالب مرتبط

15 آگوست 2018 0 1147
15 ژانویه 2019 0 858

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

نظر دهید