لطفا تایپ کنید و سپس دکمه اینتر را بزنید

021-88851080-09107636327

ویزای تحصیلی دانمارک

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5٫00 out of 5)
Loading...

ویزای تحصیلی دانمارک

ویزای تحصیلی دانمارک

امروزه آمارها نشان می‌دهد علاقه به تحصیل در کشورهای اروپایی بخصوص دانمارک نزد دانشجویان ایرانی به شدت رشد کرده است. از طرفی قانون بیان می‌کند جهت تحصیل در کشوری همانند دانمارک نیاز به اخذ ویزای تحصیلی دانمارک می‌باشد. از طرفی مدارک و مراحل دریافت ویزای تحصیلی دانمارک با دیگر انواع ویزای دانمارک تفاوت‌های قابل‌توجهی دارد که نیاز به یک راهنمای مناسب در این زمینه را به یکضرورت تبدیل کرده است. در این مقاله قصد داریم مراحل دریافت این ویزای تحصیلی را با جزئیات بیشتر توضیح داده و مزایای تحصیل در دانمارک را به‌صورت خلاصه بیان کنیم.

ویزای تحصیلی دانمارک

ویزای تحصیلی دانمارک

ویزای تحصیلی دانمارک

همان‌گونه که اشاره شد دریافت ویزای تحصیلی دانمارک یا به عبارت همان ویزای دانشجویی دانمارک بیشتر موردتوجه افرادی است که قصد تحصیل یا ادامه تحصیل در کشور دانمارک و زیبا رادارند. هر علاقه‌مند به تحصیل در کشور دانمارک، یعنی چه افرادی که دارای مدارک دیپلم، کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری می‌باشند می‌توانند در این زمینه اقدام کنند. از طرفی دیگر قانون کشور دانمارک اجازه می‌دهد افرادی که یک تخصص حرفه‌ای در هر زمینه‌ای دارند نیز بدون داشتن مدارکی که اشاره شد با دریافت ویزای تحصیلی دانمارک در این کشور شروع به علم‌آموزی کنند. امروزه عدم دانش کافی در مورد ویزای تحصیلی دانمارک به مانند هزینه‌ی ویزای تحصیلی دانمارک باعث بروز مشکلات فراوانی برای دانشجویان علاقه‌مند به تحصیل در این کشور شده است. بااین‌حال استفاده از خدمات اینترنتی و مشاوران آنلاینی که وجود دارد، دریافت اجازه‌نامه یا همان روادید ادامه تحصیل در کشور زیبای دانمارک را بسیار آسان کرده است. بسیاری از مسافرین علاوه بر تور دانمارک بار استفاده از تور اروپا به این کشور زیبا سفر میکنند.

ویزای تحصیلی دانمارک

ویزای تحصیلی دانمارک

مدارک و شرایط مورد نیاز جهت دریافت ویزای تحصیلی دانمارک

در دست داشتن مدارکی که نشان‌دهنده هویت دانشجو می‌باشد همانند شناسنامه، کارت ملی، پاسپورت و عکس که ترجمه شده‌اند برای دریافت ویزای تحصیلی دانمارک ضروری است. جهت سفر به دانمارک و تحصیل در دانشگاه‌های این کشور باید از قبل دانشجو هماهنگی‌های لازم با یک دانشگاه خاص را انجام داده باشد و یک نسخه دعوت‌نامه رسمی و ممهور از آن دانشگاه را به همراه داشته باشد. اگر دانشجو قصد ادامه تحصیل در دانمارک به همراه دریافت حقوق دارد، نیاز به مدرک زبان همانند آیلتس با نمره بالا ضروری است بااین‌حال اگر قصد تحصیل با پرداخت هزینه‌ ادامه تحصیل از جیب خود دارد، داشتن مدرک زبان با نمرات پایین‌تر موردقبول می‌باشد.

فرم تقاضای ویزای دانمارک باهدف تحصیل در این کشور باید به صورت کامل و دقیق پر گردد. ترجمه مدارک تحصیلی دانشجو که در ایران کسب دانش کرده است از دیگر موارد لازم می‌باشد. باید از طریقی همانند آژانس‌های مسافرتی اقدام به دریافت بیمه مسافرتی دارای حداکثر اعتباری نزدیک به ۳۰٫۰۰۰یورو کرد. از طرفی باید سندی برای سفارت دانمارک ارائه کرد که نشان دهد دانشجو می‌تواند از پس هزینه‌های تحصیلی خود برآید. به‌عبارت‌دیگر یک صورت‌حساب گردش مالی در حدود سال گذشته لازم است. این موارد ازجمله موارد معمول جهت اخذ ویزای دانشجوی دانمارک می‌باشد، لذا قبل از هر اقدامی باید دقت کرد که در بازه‌ی زمانی اقدام جهت اخذ ویزا مدارک جدیدی موردنیاز می‌باشد یا خیر.

ویزای تحصیلی دانمارک

ویزای تحصیلی دانمارک

مراحل دریافت ویزای تحصیلی دانمارک

اگر بخواهید به‌صورت اصولی و گام به گام مراحل دریافت ویزای تحصیلی دانمارک را بپیمایید باید بدین ترتیب عمل کنید: ابتدا یک دانشگاه معتبر کشور دانمارک که اقدام به جذب دانشجوی غیر تابعه این کشور می‌کند را بیابید و با مراجعه به سایت آن دانشگاه، سابقه تحصیلی خود را با شرایط آنها تطبیق دهید. دریافت دعوت‌نامه تحصیل در دانمارک گام بعدی است. سپس باید به یک مرکز یا آژانس خدمات دهنده درزمینه ویزای تحصیلی کشور دانمارک مراجعه کنید که امروزه می‌توان اینترنتی این کار را انجام داد. مدارک موردنیاز جهت تحصیل در کشور دانمارک را باراهنمایی مسئولین آژانس تهیه و ترجمه کنید. مدارک را خود یا از طریق آژانس برای سفارت دانمارک ارسال کنید. در صورت پذیرش شرایط ادامه تحصیل دانشجو در دانمارک، یک وقت مصاحبه تنظیم می‌گردد. با پرداخت هزینه ویزای دانمارک و موفق بودن در فرآیند محاسبه باید مدت‌زمانی را صبر کنید تا ویزای شما آماده شود.

ویزای تحصیلی دانمارک

ویزای تحصیلی دانمارک

نکات موردنیاز درباره ویزای تحصیلی دانمارک

جهت دریافت ویزای تحصیلی دانمارک باید دقت داشت که عکس متقاضی ادامه تحصیل باید ۵/۳ در ۵/۵ باشد. مدارک باید در دفاتر ترجمه رسمی جهت ارائه به سفارت دانمارک ترجمه‌شده باشد. اگر بالای ۱۸ سال سن دارید و می‌خواهید در کشور دانمارک علم‌آموزی کنید نیاز است جدیدترین عکس خود، اثرانگشت و همچنین امضا خود را به‌صورت الکترونیک از قبل ارسال کرده باشید. اگر قصد داشتن شغل و انجام کار در کنار تحصیل در کشور دانمارک رادارید، مسئولین این کشور اجازه چنین فعالیتی را می‌دهند. لذا مدارک لازم در این زمینه را نیز آماده کنید. فراموش نکنید که نسخه دعوت‌نامه از دانشگاه دانمارک حتماً باید مهر رسمی آن را با خود به همراه داشته باشد. معمولاً ویزای دانمارک برای دانشجویان کشوری همانند ایران در بازه زمانی ۶۰ روزه آماده می‌گردد، لذا بازه زمانی جهت دریافت بلیت سفر به دانمارک و غیره را با این زمان هماهنگ کنید.

چگونه به‌آسانی ویزای تحصیلی دانمارک را دریافت کنیم

قبلاً اشاره شد که دریافت ویزای تحصیلی دانمارک به کمک آژانس های مسافرتی معتبر می‌توانند زمان، هزینه و انرژی خود را برای کارهای دیگر ذخیره نمایند. مشاوران متخصص در آژانس های مسافرتی، ادامه تحصیل در دانمارک در تمامی مراحل از دریافت دعوت‌نامه یا بورس تحصیل دانمارک تا اخذ ویزای دانمارک جهت تحصیل شما را گام‌به‌گام راهنمایی می‌کنند. بااین‌حال می‌توانید با مطالعه مقالاتی که درزمینه تحصیل در دانمارک نوشته‌شده است، آموزش‌های لازم را کسب نمایید و به‌صورت شخصی قسمتی از مراحل دریافت ویزای ادامه تحصیل در دانمارک را بپیمایید.

آشنایی با مدارک خاص جهت اخذ ویزای تحصیلی دانمارک

به‌صورت قانونی هر دانشجوی ایرانی یا هر دانشجوی غیر تابعه کشور دانمارک می‌تواند با برآورده کردن شرایط لازم و کافی در کشور دانمارک در مقاطع تحصیلی مختلف و رشته‌های مختلف فنی مهندسی، علوم پایه، فنی حرفه‌ای، پزشکی و دیگر رشته‌ها به علم‌آموزی بپردازد. اگر ویزای تحصیلی دانمارک جهت تحصیل در دانشگاه‌های این کشور و در مقطع‌های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری دارید باید مدارکی خاصی همانند مدرک نشان‌ دهنده حداقل معدل دیپلم ۱۴ برای کارشناسی و معدل عالی برای تحصیلات تکمیلی، ریز نمرات مقطع قبلی و سابقه‌های علمی و پژوهشی معتبر به همراه مقالات، توصیه نامه حداقل۲ استاد جهت تحصیلات تکمیلی، آیلتس ۵/۶ برای ارشد و ۷ برای دکتری و غیره را به همراه داشته باشید.

ویزای تحصیلی دانمارک

ویزای تحصیلی دانمارک

هزینه اخذ ویزای تحصیلی دانمارک

جهت دریافت ویزای تحصیلی دانمارک، هزینه‌ای که باید پرداخت کرد را می‌توان در دسته‌بندی زیر خلاصه کرد. البته باید توجه داشت که نرخ پرداختی توسط دانشجو جهت آماده‌سازی مدارک ادامه تحصیل در دانمارک عدد ثابتی نیست. اولین هزینه مربوط به ترجمه و آماده‌سازی مدارک لازم جهت اخذ ویزای دانمارک است. اگر از مشاوران آژانس های مسافرتی جهت اخذ ویزای دانمارک کمک می‌گیرید، مبلغی جهت راهنمایی آنها باید بپردازید. دریافت بیمه‌نامه معتبر و همچنین بلیت سفر و غیره با پرداخت پول به آژانس‌های معتبر مسافرتی در مورد ویزای دانمارک انجام می‌شود. مبلغی جهت رزرو وقت سفارت دانمارک باید پرداخت کرد و در آخر نیز باید هزینه اخذ ویزای تحصیلی کشور دانمارک را پرداخت کرد.

ویزای تحصیلی دانمارک

ویزای تحصیلی دانمارک

آشنایی با دانشگاه‌های مطرح دانمارک

در اینجا جهت آشنایی علاقه‌مندان به دریافت ویزای تحصیلی دانمارک به معرفی چند دانشگاه مطرح این کشور می‌پردازیم. درواقع با دریافت ویزای تحصیلی دانمارک می‌توان در تعدادی از برجسته‌ترین دانشگاه‌های اروپا تحصیل کرد یا ادامه تحصیل دارد. از مطرح‌ترین دانشگاه‌های کشور دانمارک که بعضاً اقدام به ارائه بورسیه تحصیلی نیز می‌کنند می‌توان به دانشگاه آلبورگ، دانشگاه آرهوس، دانشگاه کپنهاگ، دانشگاه جنوب دانمارک، دانشگاه فنی دانمارک یا Technical University of Denmark که از آن به‌عنوان دانشگاه صنعتی کشور دانمارک نیز یاد می‌شود، مدرسه بازرگانی کپنهاگ و دیگر دانشگاه‌ها اشاره کرد.

چرا دانمارک جهت ادامه تحصیل مناسب است؟

یکی از اصلی‌ترین سؤالات درزمینه دریافت ویزای تحصیلی دانمارک و ویزای دانشجویی پاسخ به این سؤال است که چرا کشور دانمارک جهت تحصیل گزینه‌ای مناسب و قابل تأمل می‌باشد. اولین نکته، توجه به سطح دانشگاه‌های کشور دانمارک می‌باشد که علاوه برداشتن سطح علمی بالا از محیط و فضاهای بسیار مناسبی برخوردار هستند. تحصیل در کشوری امن با هزینه‌های زندگی معمولی همانند دانمارک که جزء کشورهای حوزه شینگن می‌باشد از دلایل دیگر افزایش تقاضا جهت ادامه تحصیل در دانمارک می‌باشد. فرصت‌های شغلی فراوان برای دانش‌ آموختگان کشور دانمارک نیز دلیلی دیگر جهت تقاضای بالای ویزای دانشجویی دانمارک است.

ویزای تحصیلی دانمارک

ویزای تحصیلی دانمارک

مزایای داشتن ویزای تحصیلی دانمارک

اصلی‌ترین مزیت داشتن ویزای تحصیلی دانمارک در کنار مزایایی چون تحصیل در محیطی سطح بالا، آکادمیک و پیشرفته به همراه داشتن اجازه‌نامه جهت سفر به کشورهای حوزه شینگن، توانایی داشتن شغل است. به‌عبارت‌دیگر با داشتن ویزای تحصیل کشور دانمارک می‌توانید در ساعاتی مشخص کارکنید و درآمد داشته باشید همچنین با گذراندن شرایط و به‌دست آوردن صلاحیت می‌توان ویزای دانشجوی دانمارک را به ویزای کار دانمارک تبدیل کرد و در ادامه اقامت دانمارک را دریافت کرد.

در صورت نیاز به مشاوره و راهنمایی برای سفر به اروپا با شماره همراه ۰۹۱۰۷۶۳۶۳۲۷ تماس بگیرید.

آژانس سفری دیگرمجری مستقیم و بی واسطه وقت سفارت دانمارک ، ویزای دانمارک ، تور دانمارک و تور اروپا ۸۸۸۵۱۰۸۰-۰۲۱

مطالب مرتبط

۰۲ مرداد ۱۳۹۷ 0 925
۱۶ مرداد ۱۳۹۷ 0 533

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

نظر دهید