لطفا تایپ کنید و سپس دکمه اینتر را بزنید

021-88851080-09107636327

ویزای تحصیلی سوئد

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 votes, average: 5٫00 out of 5)
Loading...

ویزای تحصیلی سوئد

ویزای تحصیلی سوئد

ویزای تحصیلی سوئد ، یکی از انواع ویزاها برای مهاجرت به این کشور است که بسیار مورد توجه دانشجویان دیگر کشورها قرار دارد. اغلب دانشجویان علاقه دارند تا تحصیلات خود را در دانشگاه های معتبر یکی از متمدن ترین و پیشرفته ترین کشورهای جهان ادامه دهند و سوئد یکی از این کشورهاست. اگر بخواهید در یک کشور همه چیز تمام تحصیل کنید، سوئد بهترین گزینه ی پیش روی شما خواهد بود! کشور سوئد نه تنها دارای جاذبه های طبیعی و گردشگری زیادی است، بلکه دانشگاه های بسیار معتبری نیز داشته و سطح کیفی زندگی در آن بالا است.

ویزای تحصیلی سوئد

ویزای تحصیلی سوئد

سوئد

سوئد کشوری است که در قسمت شمالی اروپا قرار گرفته و جزء یکی از کشورهای حوزه اسکاندیناوی به شمار می رود. کشور سوئد ۱۰ میلیون نفر جمعیت داشته و دین رسمی آن مسیحی است. مردم کشور سوئد با یکدیگر به زبان سوئدی صحبت می کنند و واحد پول آن ها کرون سوئد است. این کشور دارای جاذبه های طبیعی و تاریخی بسیار زیادی است و سالانه گردشگران زیادی را به خود جذب می کند. از نظر بزرگی کشور سوئد چهارمین کشور بزرگ اروپاست و در بخش های زیادی از آن دریاچه ها و رودخانه های بزرگ و زیبایی قرار گرفته است. علاوه بر وجود دریاچه ها، حدود ۵۰ درصد از کشور سوئد را جنگل ها و فضاهای سبز تشکیل داده اند. با توجه به زیبایی ها، سطح کیفیت بالای زندگی، امکانات رفاهی، سطح بالای علمی در دانشگاه ها و …، دانشجویان اکثر کشورها علاقه دارند با تهیه ی ویزای تحصیلی سوئد، تحصیلات خود را در این کشور ادامه دهند. سوئد با کشورهای نروژ، فنلاند، دانمارک، آلمان، لهستان، روسیه، لیتوانی، لتونی و استونی دارای مرز مشترک است. همه ساله گردشگران بسیاری از طریق تور اروپا به سوئد سفر میکنند.

ویزای تحصیلی سوئد

سوئد یکی از پرطرفدارترین کشور ها برای ادامه تحصیل است و افراد زیادی تلاش می کنند تحصیل در سوئد را برای آینده ی خود انتخاب کنند. برای این که دانشجویان بتوانند در کشور سوئد اقامت داشته باشند، باید اقدام به تهیه ی ویزای سوئد کنند. ویزای سوئد به انواع مختلفی تقسیم می شود و یکی از مهم ترین و پر طرفدارترین آن ها ویزای تحصیلی سوئد است. برای تحصیل در کشور سوئد، لازم است افراد نسبت به تهیه ی ویزای تحصیلی سوئد اقدام کنند که در کشورهای مختلف، قوانین و شرایط متفاوتی را داراست. ویزای تحصیلی سوئد خود به انواع مختلفی تقسیم می شود که بستگی به مدت زمان اقامت و تحصیل افراد در این کشور دارد.

ویزای تحصیلی سوئد

ویزای تحصیلی سوئد

تحصیل در سوئد

انتخاب محل تحصیل یکی از مهم ترین تصمیماتی است که هر دانشجویی باید به آن توجه کند. اگر بخواهیم یکی از محبوب ترین کشورها برای تحصیل را نام ببریم، بدون شک کشور سوئد را معرفی خواهیم کرد. کشور سوئد با توجه به اهمیتی که به تحصیلات می دهد، یکی از برترین های جهان در داشتن سیسم آموزشی مستقل به شمار می رود. سوئد یکی از بهترین گزینه ها برای تحصیلات عالی است و به همین دلیل اخذ ویزای تحصیلی سوئد برای دانشجویان از اهمیت بالایی برخوردار است. لازم است بدانید تحصیل در مقطع لیسانس در دانشگاه های سوئد به زبان سوئدی است و تسلط به این زبان ضروری خواهد بود. در مقطع لیسانس به دانشجویان اجازه ی ۲۰ ساعت کار در هفته داده می شود. در مقطع کارشناسی ارشد تحصیل به زبان انگلیسی صورت می گیرد و دانشجویان می توانند ۲۰ ساعت در هفته کار کنند. مقطع دکتری سوئد ۴ الی ۵ سال به طول می انجامد و دانشجویان می توانند ۳۰ ساعت در هفته را به کار کردن بپردازند.

مزایای تحصیل در سوئد

ویزای تحصیلی سوئد، با توجه به طبیعت بسیار زیبا و امکانات رفاهی بسیار زیادی که این کشور دارد، به خودی خود از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار است، اما اگر بخواهیم به گوشه ای از دیگر مزایای تحصیل در سوئد اشاره کنیم، می توانیم موارد زیر را بیان کنیم:

 • شهریه دانشگاه ها و مخارج زندگی در کشور سوئد بسیار مقرون به صرفه است.
 • دانشگاه های سوئد به دانشجویان خود بورسیه ها و کمک هزینه های بسیار مناسبی را ارائه می دهند.
 • دانشجویان می توانند در کنار تحصیل به کار دانشجویی پرداخته و در تأمین هزینه های زندگی آسوده تر باشند.
 • مهارت های لازم برای فعالت در انواع مشاغل جهانی به دانشجویان آموزش داده می شود.
 • دانشگاه های سوئیس جزء برترین و معتبرترین دانشگاه های جهان هستند و سطح آموزشی بسیار بالایی دارند.
 • تمامی آموزش ها با نوآوری ها و تکنولوژی های جدید به دانشجویان ارائه می شود.
 • کشور سوئد از نظر طبیعت و آب و هوا برای زندگی بسیار مناسب است.
 • سوئد از نظر فرهنگی بسیار متنوع و جذاب است.
 • بیشتر دوره های درسی در دانشگاه های سوئد به زبان انگلیسی است و لازم نیست دانشجویان به زبان سوئدی مسلط باشند.
 • کیفیت و استانداردهای زندگی در سوئد بسیار بالاست.
ویزای تحصیلی سوئد

ویزای تحصیلی سوئد

سیستم آموزشی سوئد

سیستم آموزشی سوئد به دو بخش اجباری و اختیاری تقسیم می شود. کودکان از ۷ سالگی تا ۱۶ سالگی به تحصیلات اجباری می پردازند. اگرچه اغلب مدارس سوئد تحت نظر شهرداری ها هستند، اما تعدادی مدرسه ی دولتی نیز در این کشور وجود دارد. پس از ۹ سال آموزش اجباری در سوئد، دانش آموزان می توانند در دوره های اختیاری ۳ ساله که مربوط به آموزش های عالی و حرفه ایست، تحصیل کنند. پس از اتمام مقطع متوسطه دانشجویان بایستی از یک دانشگاه دولتی مدرک آکادمیک خود را اپلای نمایند. البته علاوه بر مدرک آکادمی عمومی، در آموزش عالی سوئد انواع مدارک حرفه ای و تخصصی در رشته های مهندسی، حقوق، پزشکی و … نیز ارائه می شوند. در سیستم آموزشی سوئد، برخلاف اکثر کشورهای دیگر که در طول یک ترم چندین درس مختلف تدریس می شود، یک درس در مدت زمان معین شده ی چند هفته ای تدریس شده و سپس امتحان مربوط به آن درس از دانشجویان گرفته می شود. تحصیلات عالی در کشور سوئد شامل ۲ سال دبیرستان، ۲ سال دیپلم دانشگاهی، ۳ سال لیسانس، مدرک ارشد ۱ ساله، مدرک ارشد ۲ ساله و ۴ سال دکتری است. دانشجویان اغلب علاقه دارند در مقاطع آموزش عالی اقدام به اخذ ویزای تحصیلی سوئد و ادامه تحصیل در آن کنند.

انواع ویزای تحصیلی سوئد

ویزای تحصیلی سوئد که برای اقامت دانشجویان استفاده می شود، به دو نوع تقسیم می شود. در نوع اول ویزای تحصیلی سوئد، دانشجویان برای دوره های کوتاه مدتی همچون دوره های ۶ ماهه یا ۳ ماهه به سوئد مسافرت کرده و در آنجا به تحصیل در دوره های زبان و غیره می پردازند. برای این که دانشجویان بتوانند این نوع ویزای سوئد را تمدید کنند، باید در سوئد ادامه ی تحصیل دهند. دومین و مهم ترین نوع ویزای تحصیلی سوئد، مربوط به ویزاهای چند ساله است. این نوع ویزای سوئد، برای دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکتری را دارند صادر می شود. معمولاً ویزای تحصیلی سوئد برای تحصیل در مقطع لیسانس ۴ ساله و برای تحصیل در دوره ی فوق لیسانس ۲ ساله است.

ویزای تحصیلی سوئد

ویزای تحصیلی سوئد

نحوه ی درخواست ویزای تحصیلی سوئد

برای این که شما بتوانید ویزای تحصیلی سوئد را دریافت کنید، باید درخواست ویزای خود را به مرکز مطالعاتی سوئد ارائه دهید. اولین قدم برای اخذ ویزای تحصیلی سوئد، مراجعه به سایت این مرکز از اوایل دسامبر تا نیمه ی ژوئن و ایجاد یک حساب کاربری در آن است. لازم است برای ایجاد حساب در سایت VHS یا همان مرکز مطالعات سوئد، مشخصات شخصی، ایمیل و آدرس پستی خود را وارد کنید. در واقع تنها راه رسمی، برای درخواست ویزای تحصیلی سوئد، اقدام به درخواست از طریق این وب سایت است و دیگر روش ها رسمیتی ندارند. در مرحله ی دوم شما باید در این سایت، دانشگاه، رشته، ترم و شهری که قصد تحصیل در آن را دارید، مشخص نموده و ویزای تحصیلی سوئد را درخواست کنید. سعی کنید در این وب سایت انتخاب هایی را انجام دهید که احتمال موافقت و پذیرش توسط کشور سوئد بیشتر باشد. در صورتی که با ویزای تحصیلی سوئد شما موافقت شود، باید مدارک مورد نیاز تحصیلی را از طریق سرویس های پستی به سوئد ارسال نمایید.

شرایط لازم برای اخذ ویزای تحصیلی سوئد

برای این که شما بتوانید موفق به اخذ ویزای تحصیلی سوئد شوید، باید تمام شرایط زیر را داشته باشید:

 • برنامه ی تحصیلی مورد نظر باید به صورت تمام وقت باشد.
 • شما باید نامه ی پذیرش کتبی از سمت دانشگاه را در اختیار داشته باشید.
 • قسط اول شهریه دانشگاه باید پرداخت شود.
 • دانشجویانی که نمی خواهند بیشتر از یک سال در سوئد بمانند باید بیمه ی سلامت جامع را تحویل دهند.
 • گذرنامه ی دانشجو باید حداقل دارای ۶ ماه اعتبار باشد.
ویزای تحصیلی سوئد

ویزای تحصیلی سوئد

مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی سوئد

برای ویزای تحصیلی سوئد باید تمامی مدارک زیر را به طور کامل تهیه کنید:

 • فرم پر شده ی ویزای سوئد
 • کپی از صفحات پاسپورت که باید دارای اعتبار کافی باشد.
 • نامه ی پذیرش از سمت دانشگاه که نشان دهنده ی تمام وقت بودن تحصیل شما است. برای تحصیل در مقطع دکترا باید مدت دوره تحصیلی نیز مشخص شده باشد.
 • بیمه ی سلامت
 • صورت حساب سه ماه اخیر که نشان دهنده ی توانایی مالی شما برای ادامه تحصیل در سوئد است.
 • پرداخت هزینه های مربوط به ویزای تحصیلی سوئد
ویزای تحصیلی سوئد

ویزای تحصیلی سوئد

تمدید ویزای تحصیلی سوئد

در صورتی که شما قصد داشته باشید همچنان به تحصیل در کشور سوئد ادامه دهید، پس از اتمام اعتبار ویزای تحصیلی سوئد، باید نسبت به تمدید آن اقدام کنید. در صورتی که به همراه شما اعضای خانواده تان نیز در سوئد اقامت دارند، باید آن ها نیز اقدام به تمدید مجوز اقامت خود کنند. برای این که بتوانید ویزای تحصیلی سوئد خود را تمدید کنید، باید دارای یک گذرنامه ی معتبر، پیشرفت تحصیلی مورد قبول برای دانشگاه، پذیرش در دانشگاه های سوئد، صورت حساب چند ماه اخیر برای اثبات توانایی مالی و بیمه سلامت باشید. پس از اتمام تحصیل در دانشگاه های سوئد، در صورتی که بتوانید یک شغل مرتبط با رشته ی تحصیلی خودتان پیدا کنید، می توانید نسبت به دریافت اقامت دائمی در سوئد اقدام کنید. پس از اتمام تحصیل، یک سال برای پیدا کردن کار به دانشجویان فرصت داده می شود.

در صورت نیاز به مشاوره و راهنمایی برای سفر به اروپا با شماره همراه ۰۹۱۰۷۶۳۶۳۲۷ تماس بگیرید.

آژانس سفری دیگرمجری مستقیم و بی واسطه وقت سفارت سوئد ، ویزای سوئد ، تور سوئد و تور اروپا ۸۸۸۵۱۰۸۰-۰۲۱

مطالب مرتبط

27 دسامبر 2018 0 645
10 جولای 2018 0 2071
25 جولای 2018 0 1645

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

نظر دهید