لطفا تایپ کنید و سپس دکمه اینتر را بزنید

021-88851080-09107636327

ویزای تحصیلی فرانسه

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

ویزای تحصیلی فرانسه

ویزای تحصیلی فرانسه

همانطور که می دانید فرانسه یکی از کشورهای اروپای غربی است که افراد زیادی دوست دارند در این کشور بزرگ به ادامه تحصیل بپردازند. این افراد برای تحصیل در کشور فرانسه باید ویزای تحصیلی فرانسه را دریافت کنند تا به راحتی و بدون هیچ گونه مشکلی تحصیل خود را در این کشور ادامه دهند. ویزای تحصیلی فرانسه را می توان بعد از تعیین وقت سفارت فرانسه و ارائه مدارک به سفارت فرانسه دریافت کرد. برای آگاهی از شرایط دریافت ویزای تحصیلی فرانسه با ما همراه شوید.

ویزای تحصیلی فرانسه

ویزای تحصیلی فرانسه

کشور فرانسه

کشور فرانسه در اروپای غربی قرار دارد. پایتخت آن شهر پاریس است که مرکز تجارت و فرهنگ فرانسه می باشد. این کشور دارای سواحل دریای مدیترانه و اقیانوس اطلس می باشد و با کشورهای بلژیک، لوکزامبورگ، آلمان، سوئیس، ایتالیا، موناکو، آندورا و اسپانیا همسایه است. کشور فرانسه سومین کشور بزرگ در قاره اروپا شناخته شده است. این کشور جمعیتی برابر با ۶۷ میلیون نفر دارد که بعد از آلمان یکی از کشور های پرجمعیت اتحادیه اروپا است.

کشور فرانسه در صنایع مختلفی مانند فلز کاری، ماشین آلات، مواد شیمیایی، خوراکی، منسوجات و … مهارت بالایی دارد. این کشور یکی از اعضای اتحادیه اروپا و سازمان ملل می باشد. کشور فرانسه هر ساله بودجه زیادی را برای آموزش و کیفیت آموزشی اختصاص می دهد و به همین منظور تحصیل در این کشور کیفیت زیادی دارد و افراد زیادی می خواهند ویزای تحصیلی فرانسه را بگیرند. مسافرین و گردشگران بسیاری با تور اروپا به این کشور زیبا سفر میکنند.

ویزای تحصیلی فرانسه

ویزای تحصیلی فرانسه

تحصیل در کشور فرانسه

فرانسه از جمله کشورهایی می باشد که تحصیل در آن به طور کاملا رایگان انجام می شود و چیزی حدود ۲۲ درصد بودجه این کشور برای تحصیل مورد استفاده قرار می گیرد. تحصیل در کشور فرانسه در بین سن های ۶ تا ۱۶ سالگی به صورت اجباری می باشد و حتی گاهی اوقات دانش آموزان تحصیل خود را زودتر از این سن نیز شروع می کنند. بعد از این دوره تحصیل، دانش آموزان یک دوره دو ساله را می گذرانند و بعد از آزمون ورودی وارد دانشگاه می شوند.

ویزای تحصیلی فرانسه

ویزای تحصیلی فرانسه

ویزای تحصیلی در فرانسه

افرادی که می خواهند در کشور فرانسه مشغول به تحصیل شوند، باید ویزای تحصیلی فرانسه را دریافت کنند تا که بتوانند به راحتی به این کشور سفر کنند و از مزایای تحصیلی آن بهره ببرند. ادامه تحصیل در فرانسه به زبان های انگلیسی و فرانسوی انجام می شود و دانش آموزان بعد از تکمیل تحصیل خود می توانند اقامت این کشور را دریافت کنند. البته باید بدانید که یکی از موارد مهم در روند دریافت ویزای تحصیلی فرانسه این است که فرد متقاضی بتواند از یکی از دانشگاه های کشور فرانسه پذیرش بگیرد. با داشتن نامه پذیرش دانشگاه های فرانسه مراحل دریافت ویزای فرانسه سریع تر انجام می شود.

ویزای تحصیلی فرانسه دارای انواع مختلفی می باشد که هر فرد با در نظر گرفتن شرایط خود می تواند مورد مناسب را انتخاب کند و به ادامه تحصیل بپردازد.

 انواع ویزای تحصیلی فرانسه

 • ویزای شینگن. این ویزا از جمله ویزاهایی است که برای یک مدت کوتاه صادر می شود. این ویزا مخصوص شرکت در کلاس های آموزشی این کشور می باشد و فقط برای مدت ۳ ماه می باشد. این ویزا رایگان است و قابل تمدید نیست.

 • ویزای موقت بلند مدت. این ویزای تحصیلی به شما امکان می دهد تا بتوانید ۶ ماه در فرانسه تحصیل کنید. یکی از مزیت های این ویزا در این است که لازم نیست برای مجوز اقامت نیز اقدام کنید.

 • ویزای طولانی مدت. این ویزا برای بیشتر از ۶ ماه مورد استفاده قرار می گیرد. این ویزا مانند یک مجوز اقامتی می باشد و تا پایان مدت زمان تحصیل ادامه دارد.

 • ویزا برای شرکت در امتحانات ورودی. این ویزا برای شرکت در امتحانات ورود به دانشگاه مورد استفاده قرار می گیرد. در صورت قبولی در امتحان می توانید گذرنامه بگیرید و در خواست یک ویزای یک ساله را بدهید.

مدارک لازم برای ویزای تحصیلی فرانسه

افرادی که می خواهند ویزای تحصیلی فرانسه را دریافت کنند، باید مدارکی را به سفارت این کشور برای تایید شدن ارائه دهند. این مدارک شامل:

 • دلیل اصلی انتخاب کشور فرانسه

 • ارائه رزومه تحصیلی فرد به همراه مدارک شغلی

 • مدرک شناسنامه به همراه کپی و ترجمه

 • کارت ملی به همراه کپی و ترجمه

 • ارائه گذرنامه دارای اعتبار

 • مدرک دیپلم

 • ارائه مدرک لیسانس به همراه ریز نمرات فرد

 • دو قطعه عکس از فرد متقاضی مربوط به همان سال با پشت زمینه روشن

 • ارائه مدارک مربوط به زبان های خارجی غیر فرانسه

 • گواهی تمکین مالی فرد

 • ارائه پروژه تحصیلی برای ادامه تحصیل در کشور فرانسه

ویزای تحصیلی فرانسه

ویزای تحصیلی فرانسه

مزایای تحصیل در فرانسه

تحصیل در کشور فرانسه مزایای زیادی دارد و فرد می تواند از آنها بهره ببرد. فرد متقاضی می تواند بعد از اینکه ۶ سال در این کشور تحصیل کند، تابعیت این کشور را دریافت کند. یکی از موارد مهم در تحصیل در کشور فرانسه این است که فرد می تواند خانواده خود را نیز به همراه داشته باشد. فرد محصل قادر خواهد بود که به تمامی کشورهای اروپایی بدون داشتن ویزای فرانسه سفر کند و لذت ببرد. البته دولت فرانسه بخشی از هزینه کرایه منزل فرد محصل را پرداخت می کند و این فرصت را می دهد تا فرد بعد از تحصیل به دنبال کار برود.

چند نکته درباره ویزای تحصیلی فرانسه

افرادی که می خواهند ویزای تحصیلی فرانسه را بگیرند باید تمام مدارک آنها به زبان فرانسه ترجمه شود. نه تنها تمامی مدارک تحصیلی، کارت ملی، شناسنامه، بلکه ریز نمرات فرد نیز باید ترجمه شوند. این دانشجویان بهتر است به زبان فرانسه مسلط باشند تا در روند تحصیل آنها مشکلی پیش نیاید. افرادی که دارای مدرک زبان فرانسه هستند می توانند از این امتیاز برای دریافت ویزا استفاده بهتری ببرند. دانشجویان و دانش آموزان می توانند در هفته چیزی حدود ۲۰ ساعت کار کنند و هزینه های زندگی خود را در این کشور تامین کند. یکی از بهترین مزیت های تحصیل در فرانسه این است که تحصیل در آن رایگان می باشد.

وقت سفارت برای ویزای تحصیلی فرانسه

محصلینی که می خواهند ویزای تحصیلی فرانسه را بگیرند باید وقت سفارت این کشور را دریافت کنند. این افراد باید در تاریخ تعیین شده در سفارت حضور یابند تا که مصاحبه را انجام دهند. تمامی مدارک مورد نیاز نیز باید در روز مصاحبه به همراه متقاضی باشد. این مدارک باید با اطلاعات شخصی فرد صدق کند و در صورت وجود هر گونه مغایرتی درخواست ویزای تحصیلی فرانسه رد خواهد شد و فرد دوباره باید اقدام کند. افرادی که می خواهند ویزای تحصیلی فرانسه را دریافت کنند، می توانند با آژانس های مسافرتی در ارتباط باشند و از شرایط دریافت ویزای فرانسه آگاه شوند. در آژانس های مسافرتی کارشناسانی ماهر و کارآزموده وجود دارد که همه در روند ویزای تحصیلی فرانسه چندین سال سابقه دارند و خوشبختانه تاکنون توانسته اند به افراد زیادی در این زمینه کمک کنند و ویزای تحصیلی فرانسه را در مدت زمان کوتاهی بگیرند.

در صورت نیاز به مشاوره و راهنمایی برای سفر به اروپا با شماره همراه ۰۹۱۰۷۶۳۶۳۲۷ تماس بگیرید.

آژانس سفری دیگرمجری مستقیم و بی واسطه وقت سفارت فرانسه ، ویزای فرانسه ، تور فرانسه و تور اروپا ۸۸۸۵۱۰۸۰-۰۲۱

مطالب مرتبط

20 آگوست 2018 0 1562

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

نظر دهید