لطفا تایپ کنید و سپس دکمه اینتر را بزنید

021-88851080-09107636327

ویزای تحصیلی لیتوانی

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 votes, average: 5٫00 out of 5)
Loading...

ویزای تحصیلی لیتوانی

ویزای تحصیلی لیتوانی

امروزه گرفتن ویزای تحصیلی کشورهای اروپایی برای ادامه تحصیل بسیار پر کاربرد می باشد. ویزای تحصیلی لیتوانی در این متن مورد هدف قرار گرفته است و به بررسی کامل شرایط تحصیل در این کشور و همچنین نحوه ی اخذ ویزای تحصیلی لیتوانی خواهیم پرداخت.

ویزای تحصیلی لیتوانی

ویزای تحصیلی لیتوانی

لیتوانی

جمهوری لیتوانی کشوری در شمال شرقی اروپا است. این کشور بزرگ ترین کشور در حوزه ی دریای بالتیک در قاره ی اروپا می باشد. پایتخت کشور لیتوانی شهر ویلنیوس است. این کشور در همسایگی کشورهایی از جمله لهستان و روسیه قرار دارد. این کشور از نظر مساحت تنها ۴ درصد از مساحت ایران را داراست و نزدیک به ۳ میلیون و نیم نفر جمعیت دارد. بهترین زمان برای سفر به این کشور از اردیبهشت ماه تا مهرماه می باشد که هم از نظر آب و هوا مناسب است و هم تعطیلات مناسبی برای رفتن به سفر وجود دارد. جهت اخذ ویزای لیتوانی باید وقت سفارت لیتوانی از طریق آژانس های مسافرتی معتبر رزرو گردد.

تحصیل در لیتوانی

لیتوانی کشوریست که از لحاظ آموزشی در سطح بالایی قرار دارد. کیفیت بالای آموزش در این کشور سبب شده تا مدارک دانشگاهی آن در دنیا معتبر باشد و همین باعث شده است تا تقاضا برای دریافت ویزای تحصیلی لیتوانی در دنیا زیاد شود. دانشگاه های این کشور به دو دسته ی خصوصی و دولتی تقسیم می شوند. دانشگاه های دولتی مبلغی برای شهریه دریافت نمی کنند و هزینه تحصیل در هر مقطعی در این دانشگاه ها رایگان می باشد؛ اما در دانشگاه های خصوصی برای هر ترم باید مبلغی را واریز نمایید. تعداد دانشگاه های دولتی لیتوانی ۱۴ و دانشگاه های خصوصی ۹ می باشد که نسبت به مساحت کشور تعداد قابل قبولی است. شما بعد از اخذ ویزای تحصیلی لیتوانی می توانید بنا بر شرایطتان در هر کدام از این دانشگاه ها مشغول به تحصیل شوید.

ویزای تحصیلی لیتوانی

ویزای تحصیلی لیتوانی

تحصیل در مقاطع مختلف

شما می توانید در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا برای گرفتن ویزای تحصیلی لیتوانی اقدام نمایید. جالب است که بدانید مدت زمان تحصیل شما در کارشناسی بستگی به رشته تحصیلی تان دارد و از ۳ تا ۶ سال متغیر است. اما در کارشناسی ارشد این زمان ۲ سال می باشد و دکترا نیز در حدود ۳ یا ۴ سال طول می کشد. تدریس در هر سه مقطع به زبان انگلیسی می باشد و شما برای قبولی در دانشگاه های این کشور باید در آزمونی مانند کنکور شرکت نمایید.

خدمات و برنامه دانشگاه های لیتوانی

کلاس های دانشگاهی این کشور از ماه سپتامبر و ژوئن آغاز می شود. حضور از اولین روز آغاز دانشگاه الزامی است. دانشجویان در هر مقطعی مخصوصاً دکترا این امکان را دارند تا به صورت نیمه وقت به تحصیل ادامه دهند تا به دیگر برنامه های کاریشان برسند. اگر نمی خواهید بعد از تحصیل در این کشور بمانید و قصد مهاجرت به کشور دیگری را دارید، نگران نباشید. زیرا دانشگاه های این کشور امکان مهاجرت را برای دانشجویانی که سال آخر هستند بعد از اتمام تحصیل در لیتوانی به کشورهایی مانند انگلستان، اسپانیا، کانادا و … فراهم کرده اند. همچنین برای اقامت، می توانید از خوابگاه های دانشگاه و همچنین خانه های دانشجویی که در اختیارتان می گذارند، استفاده نمایید.

ویزای تحصیلی لیتوانی

ویزای تحصیلی لیتوانی

بعد از اتمام تحصیل یک شغل در اتحادیه اروپا پیدا کنید، می توانید برای اقامت دائم کشور لیتوانی اقدام کنید. سخت گیری در هنگام تحصیل در دانشگاه های لیتوانی به صورتی است که مدارک آن در همه ی دنیا معتبر بوده و ارزیابی نمی شود.

دانشگاه های لیتوانی

پس از اخذ ویزای تحصیلی لیتوانی و دادن کنکور مربوط به دانشگاه های آن، اگر در دانشگاه دولتی قبول شوید نیاز به پرداخت هیچ مبلغی برای شهریه نخواهید داشت. تحصیل در دانشگاه های لیتوانی به صورت ترمی بوده و از بهترین دانشگاه های این کشور می توان ویلنیوس را نام برد. اگر در رشته های مهندسی تحصیل می کنید، بهتر است به شهر کاونوس بروید. زیرا بیشتر دانشگاه های این شهر در زمینه ی مهندسی می باشند؛ اما بیشترین تعداد دانشجویانی که از کشورهای خارجی هستند در پایتخت این کشور مشغول به تحصیل می باشند.

ویزای تحصیلی لیتوانی

ویزای تحصیلی لیتوانی

هزینه تحصیل در لیتوانی

اگر بخواهید در دانشگاه های خصوصی این کشور تحصیل کنید، مبلغ شهریه تان بستگی به رشته تحصیلی شما دارد اما به طور حدودی این مبلغ ۳-۷ هزار بورو در سال می باشد. اگر بخواهید از خوابگاه ها استفاده نکنید و خانه ای در این کشور اجاره نمایید، در صورتی که این آپارتمان در مرکز شهر باشد، ماهی ۳۸۲ یورو و در خارج از مرکز شهر ۲۳۰ یورو می باشد که این موضوع هزینه های شما را برای اقامت افزایش می دهد. البته شما می توانید در هنگام دانشجویی به کارهای نیمه وقت بپردازید تا کمی از این هزینه ها را بتوانید جبران نمایید. لیتوانی جزء کشور های عضو شینگن بوده و برای سفر به این کشور باید ویزای شینگن را دریافت نمایید. بسیاری از مسافران علاوه بر تور لیتوانی با استفاده از تور اروپا به این کشور سفر میکنند.

ویزای تحصیلی لیتوانی

برای رفتن به کشور لیتوانی برای تحصیل شما نیاز به گرفتن ویزای تحصیلی لیتوانی دارید. برای گرفتن ویزای تحصیلی لیتوانی باید به سفارت خانه ی این کشور مراجعه نمایید. سفارت این کشور در ایران وجود ندارد و برای سفر به این کشور بهتر است که به ترکیه و شهر آنکارا رفته و از طریق سفارت آن جا اقدام نمایید. به همین دلیل پرواز مستقیم به کشور لیتوانی از ایران وجود ندارد. برای گرفتن ویزای تحصیلی لیتوانی شما باید یک وقت قبلی از سفارت خانه ی این کشور بگیرید و در زمانی که مشخص می کنند، برای مصاحبه به این سفارت بروید. بهتر است برای گرفتن ویزای تحصیلی لیتوانی از ۶ هفته قبل درخواست بدهید. زیرا تعیین وقت در سفارت لیتوانی پر سرعت می باشد. اخذ ویزای تحصیلی لیتوانی بعد از وقت مصاحبه در حدود ۱ الی ۴ هفته به طول می انجامد.

نکات مهم در زمان مصاحبه برای ویزای تحصیلی لیتوانی

در زمان مصاحبه شما هدف خودتان از سفر به این کشور را شرح می دهید و در صورتی که آن ها موافقت نمایند، می توانید ویزای لیتوانی را اخذ نمایید. حتماً در زمان گرفتن وقت سفارت لیتوانی، نوع ویزایی که می خواهید بگیرید، یعنی ویزای تحصیلی لیتوانی را ذکر نمایید. اگر شما نکات مهم و اطلاعات کافی در این باره نداشته باشید حتی با وجود کامل بودن مدارکتان ممکن است که در مصاحبه حضوری قبول نشوید و نتوانید ویزای تحصیلی لیتوانی را کسب کنید. پس بهتر است به تمام نکات توجه کافی داشته باشید.

حتماً در زمان تعیین شده در سفارت حضور داشته باشید و ضمن کامل بودن مدارکتان از آن ها یک نسخه کپی بگیرید و همراه تان ببرید.

شما باید در این مصاحبه هدف خود از سفر را بیان کنید و مأمور سفارت را متقاعد کنید که پس از تحصیل به کشور خودتان باز می گردید و در کشور لیتوانی به صورت غیر قانونی اقامت نمی کنید. در این صورت می توانید به راحتی تأیید مصاحبه حضوری کشور لیتوانی را بگیرید و ویزای تحصیلی لیتوانی را دریافت نمایید.

حتماً به پوشش ظاهری خودتان توجه کنید. زیرا می تواند نقش مهمی در گرفتن ویزای تحصیلی لیتوانی داشته باشد. لباسی مناسب و رسمی در این مورد به شما توصیه می شود. برای بانوان آرایشی ملایم و همچنین عطری ملایم می تواند تأثیر مناسب و خوبی داشته باشد. همچنین خوش رویی و لبخند زدن به هنگام صحبت نیز از موارد مهم در این مصاحبه می باشد.

ویزای تحصیلی لیتوانی

ویزای تحصیلی لیتوانی

درست نشستن، زبان بدن و بلند یا آرام بودن صدای شما در هنگام حرف زدن از دیگر نکات مهم در گرفتن ویزای تحصیلی لیتوانی می باشد که نمی توان از آن صرف نظر کرد.

مدارک لازم برای دریافت ویزای تحصیلی لیتوانی

برای دریافت ویزای تحصیلی لیتوانی شما باید مدارک را از قبل آماده نمایید. مدارکی که باید برای ثبت نام ارائه دهید شامل پاسپورت با اعتبار ۶ ماهه به همراه یک نسخه کپی از آن، فرم درخواست، مدرکی برای داشتن توانایی مالی مناسب، بیمه نامه پزشکی اروپا، پذیرش دانشگاه که همه ی این مدارک باید به زبان لیتوانی ترجمه شوند. کسانی که می خواهند از ایران مهاجرت را انجام دهند یا از کشورهای اتحادیه اروپا نمی باشند، باید ویزای D دریافت نمایند که شرایط دریافت آن در هر زمان ممکن است متفاوت باشد. بنابراین بهتر است هر زمان که خواستید اقدام نمایید، شرایط آن زمان را بررسی کنید. رزرو بلیط، محلی برای اقامت، دادن شهریه دانشگاه در صورت خصوصی بودن آن و همچنین مدارک تحصیلی نیز از جمله مدارک الزامی می باشد. ویزای تحصیلی لیتوانی کوتاه مدت می باشد و شما در صورت ماندن در این کشور باید آن را تمدید نمایید.

نکات مهم برای اخذ ویزای تحصیلی لیتوانی

برای گرفتن ویزای لیتوانی لازم است تا برخی نکات را رعایت نمایید تا کار برای شما راحت تر شود. شما می توانید برای گرفتن وقت سفارت لیتوانی در کشور ترکیه، باید از مشاوره آژانس های مسافرتی معتبر بهره مند شوید تا از سفارت برای ویزای تحصیلی لیتوانی برایتان وقت رزرو نمایند. فرم ویزای تحصیلی لیتوانی نیاز به توضیح خاصی ندارد و تنها اطلاعات شخصی شما باید در این فرم ثبت شود. همچنین محل دقیق اقامت خود در کشور لیتوانی را باید در زمان مصاحبه بگویید و آنان این محل را بررسی می کنند تا ویزای تحصیلی لیتوانی را به شما بدهند. در صورت دیدن هر گونه تناقض و مبهم بودن در صحبت های شما ممکن است درخواست ویزای تحصیلی لیتوانی شما رد شود.

در صورت نیاز به مشاوره و راهنمایی برای سفر به اروپا با شماره همراه ۰۹۱۰۷۶۳۶۳۲۷ تماس بگیرید.

آژانس سفری دیگرمجری مستقیم و بی واسطه وقت سفارت لیتوانی ، ویزای لیتوانی ، تور لیتوانی و تور اروپا ۸۸۸۵۱۰۸۰-۰۲۱

مطالب مرتبط

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

نظر دهید