لطفا تایپ کنید و سپس دکمه اینتر را بزنید

021-88851080-09107636327

ویزای تحصیلی هلند

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5٫00 out of 5)
Loading...

ویزای تحصیلی هلند

ویزای تحصیلی هلند

ویزای تحصیلی هلند یکی از ویزاهای پرکاربرد است. هلند با توجه به موقعیت جغرافیایی خوب و دارا بودن سطح اقتصادی بالا به یکی از قطب‌های تحصیلی تبدیل‌شده است. کسانی که قصد تهیه ویزای تحصیلی هلند رادارند ابتدا باید با شرایط تحصیل در این کشور آشنا شوند، سپس اقدام به اخذ ویزای تحصیلی هلند کنند. ما در این مطلب شما را با اطلاعات لازم برای دریافت ویزای تحصیلی هلند آشنا می‌کنیم. 

ویزای تحصیلی هلند

ویزای تحصیلی هلند

 

معرفی کشور هلند

هلند یکی از کشورهای کوچک اروپایی است که جمعیت نسبتاً کمی هم دارد. به هلند نترلند یا سرزمین پست هم گفته می‌شود زیرا قسمت‌هایی از آن دارای ارتفاعی کمتر از یک متر از سطح دریا است. سیستم کشورداری در هلند به‌صورت پادشاهی است. دین اکثریت مردم در این کشور مسیحیت پروتستان است. پایتخت کشور هلند آمستردام نام دارد و زبان رسمی مردم نیز هلندی است. البته در این کشور مردم به زبان انگلیسی هم نسبتاً مسلط هستند. واحد پول در کشور هلند مانند اکثر کشورهای اروپایی یورو است. هلند از لحاظ اقتصادی بسیار قوی است و از لحاظ تحصیلی دارای دانشگاه‌های بسیار معتبری می‌باشد. 

معرفی کشور هلند

معرفی کشور هلند

 

مهم‌ترین شهرهای هلند

کیفیت زندگی در کشور هلند بسیار بالا است و مردم بیشترین سطح رضایت از زندگی رادارند. کشور هلند همه ساله شاهد گردشگران تور هلند و تور اروپا مهم‌ترین شهرهای هلند که اغلب هدف دانشجویان برای تحصیل است شهرهای آمستردام، اوترخت، روتردام،خرونینخن و لایدن هستند. از بین موارد گفته‌شده آمستردام بیشترین متقاضی را برای پذیرش دانشجو در مقاطع تحصیلی مختلف دارد. 

مهم‌ترین شهرهای هلند

مهم‌ترین شهرهای هلند

انواع ویزای کشور هلند

برای دریافت ویزای تحصیلی هلند ابتدا باید با انواع ویزای هلند در این کشور آشنا شوید. ویزاهای هلند به دسته‌های زیر تقسیم می‌شوند:

ویزای توریستی هلند

ویزای توریستی هلند برای کسانی است که قصد تفریح و بازدید از جاذبه‌های گردشگری هلند رادارند. مدت این ویزا ۳ ماه است.

ویزای تجاری هلند

ویزای تجاری هلند همان‌طور که از نامش مشخص است برای انجام امور تجاری ازجمله جلسات کاری، سرمایه‌گذاری و ملاقات‌های تجاری صادر می‌شود. 

ویزای ملاقات خانواده و بستگان

کسانی که در کشور هلند دوست و یا فامیل دارند می‌توانند برای دیدار آنها از ویزای ملاقات استفاده کنند. 

ویزای ترانزیت فرودگاهی

ویزای ترانزیت برای زمانی صادر می‌شود که شما بخواهید برای رفتن از یک کشور غیر شینگن به کشور غیر شینگن دیگر در فرودگاه هلند پرواز خود را تعویض کنید. در واقع شما با داشتن ویزای ترانزیت حق خروج از فرودگاه را ندارید.

ویزای ملی هلند

ویزای ملی هلند که یکی از ویزاهای بسیار پرکاربرد و پرطرفدار است برای انجام امور تحصیلی و یا کاری استفاده می‌شود.

در ادامه با ویزای تحصیلی هلند و شرایط اخذ آن آشنا خواهیم شد.

ویزای ملی هلند

ویزای ملی هلند

اخذ ویزای تحصیلی هلند

همان‌طور که گفتیم ویزای تحصیلی هلند یکی از ویزاهای پرطرفداری است که می‌توانید برای اقامت تحصیلی در هلند از آن استفاده کنید. هلند با توجه به دانشگاه‌های خوب و سطح بالایی که دارد همه‌ساله دانشجوهای زیادی را در مقاطع تحصیلی مختلف پذیرش می‌کند. البته برای پذیرش در هر مقطع تحصیلی باید شرایط مخصوص به آن را داشته باشید. در ادامه به معرفی مقاطع تحصیلی هلند و شرایط اخذ ویزای تحصیلی هلند می‌پردازیم. 

اخذ ویزای تحصیلی هلند

اخذ ویزای تحصیلی هلند

اطلاعاتی درباره ویزای تحصیلی هلند 

کسانی که قصد دارند برای تحصیلات کوتاه‌مدت با مدت ۳ ماه و یا تحصیلات بلندمدت بیشتر از ۳ ماه وارد کشور هلند شوند باید مجوزی تحت عنوان مجوز اقامت موقت یا همان MVV را تهیه کنند. اگر بخواهید برای تحصیل بیش از ۳ ماه به کشور هلند بروید باید در کنار ویزای ورود مجوزی تحت عنوان مجوز اقامت یا همان VVR را تهیه کنید. این مجوز به‌عنوان یک کارت شناسایی برای کسانی است که در هلند تحصیل می‌کنند.

مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی هلند

مهم‌ترین مدارکی که برای دریافت ویزای تحصیلی هلند به آنها احتیاج دارید شامل موارد زیر هستند:

۱-ارائه گذرنامه معتبر برای دریافت ویزای تحصیلی هلند

۲-فرم پذیرش دانشگاه موردنظر در هلند را به‌طور کامل تکمیل کنید.

۳-ارائه مدارکی دال بر بیمه درمانی شخص متقاضی

۴-ارائه مدارکی دال بر توانایی مالی فرد برای هزینه‌های اقامت و تحصیل در کشور هلند

۵-ارائه گردش مالی حساب‌های بانکی

۶-ارائه نامه رسمی از یکی از دانشگاه‌های رسمی برای پذیرش فرد متقاضی

مدارک گفته‌شده مهم‌ترین مدارک موردنیاز برای اخذ ویزای تحصیلی هلند هستند. مسلماً متناسب با نوع دانشگاه و یا نوع مقطع تحصیلی به مدارک دیگری هم نیاز دارید. یکی از عواملی که برای اخذ ویزای تحصیلی هلند باید به آن توجه کنید مدرک زبان است. بالا بودن سطح زبان شما می‌تواند امتیاز ویژه‌ای برای شما باشد. شما برای اخذ ویزای تحصیلی هلند باید دریکی از زبان‌های هلندی و یا انگلیسی تسلط کافی داشته باشید. اگر مدرک زبان هلندی داشته باشید مسلماً برای پذیرش در دانشگاه‌های این کشور راحت‌تر هستید و می‌توانید در دانشگاه‌های بیشتری تحصیل کنید. درصورتی‌که به زبان انگلیسی تسلط دارید باید مدرک تافل و یا آیلتس با نمره حدنصاب را کسب کنید.  

مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی هلند

مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی هلند

نکات مهم در ارسال مدارک و مراجعه حضوری

۱-پس‌ازاینکه مأموران سفارتخانه هلند اطلاعات شمارا بررسی کردند و این اطلاعات به تأیید سفارت رسید، زمانی جهت ملاقات حضوری برای شما تعیین می‌گردد، که این زمان از طریق ایمیل برای شما ارسال می‌شود. 

۲-پس از تعیین وقت اینترنتی زمانی برای شما مشخص می‌شود تا مدارک را به‌صورت حضوری به سفارت‌خانه تحویل دهید. دقت کنید برای مراجعه حضوری تأخیر نکنید.

۳-در وقت سفارت هلند کارت شناسایی معتبر به همراه داشته باشید.

۴-برای کسانی که می‌خواهند خانوادگی ویزای هلند دریافت کنند مدارک باید به‌صورت مجزا ارسال شود. ضمناً تعیین وقت مصاحبه هم به‌صورت مجزا از طریق ایمیل برای شما ارسال می‌شود.

۵-برای اخذ ویزای تحصیلی هلند حداقل چند ماه قبل اقدام کنید تا در صورت وجود هرگونه مشکل زمان کافی برای حل آن داشته باشید.

۶-در وقت سفارت هلند پرینت زمان ملاقاتی که از طرف سفارتخانه برای شما ارسال‌شده است را به همراه داشته باشید.

نکات مهم در ارسال مدارک و مراجعه حضوری

نکات مهم در ارسال مدارک و مراجعه حضوری

تحصیل در مقطع لیسانس در کشور هلند 

یکی از راه‌های اخذ ویزای تحصیلی هلند تحصیل در مقطع لیسانس در این کشور است. دوره تحصیلی این مقطع ۳ الی ۴ سال است. تحصیل در مقطع لیسانس در کشور هلند به زبان آلمانی صورت می‌گیرد. بنابراین فرد باید مدرک آیلتس با حداقل نمره ۶ داشته باشد. اگر قصد اخذ ویزای تحصیلی هلند و تحصیل در مقطع لیسانس رادارید سعی کنید مدرک زبان خود را در کشور خودتان دریافت کنید، زیرا در کشور هلند دوره‌های طولانی‌مدتی برگزار می‌شود که ممکن است زمان زیادی را از شما بگیرد. شما با داشتن مدرک زبان به‌راحتی می‌توانید برای اخذ ویزای تحصیلی هلند اقدام کنید. 

تحصیل در مقطع فوق‌لیسانس در کشور هلند

یکی از دیگر از مقاطع تحصیلی برای اخذ ویزای تحصیلی هلند مقطع فوق‌لیسانس است. طول این دوره بین۱ الی ۲ سال است. زبان تدریس در این مقطع انگلیسی و آلمانی خواهد بود. قبل از ورود به دانشگاه‌های هلند باید نسبت به این زبان‌ها تسلط پیدا کنید زیرا کشور هلند مجوزی برای یادگیری زبان آلمانی ارائه نمی‌دهد. دانشگاه‌های زیادی در هلند وجود دارند که در مقطع تحصیلی فوق‌لیسانس اقدام به پذیرش دانشجو می‌کنند.  

تحصیل در مقطع فوق‌لیسانس در کشور هلند

تحصیل در مقطع فوق‌لیسانس در کشور هلند

تحصیل در مقطع دکترا در کشور هلند

یکی دیگر از مقاطع تحصیلی برای اخذ ویزای تحصیلی هلند مقطع دکترا است. دانشجویان دکترا در دانشگاه‌های هلند معمولاً به‌صورت استادیار به انجام فعالیت‌های پژوهشی و تحقیقاتی می‌پردازند. برای تحصیل در مقطع دکترا ۲ راه‌حل دارید: یا باید به‌صورت بورسیه وارد دانشگاه‌های هلند شوید، که در این صورت تمام هزینه‌ها بر عهده دانشگاه موردنظر است. یا برای تحصیل در این دانشگاه هزینه پرداخت کنید. برای اخذ ویزای تحصیلی هلند از طریق بورسیه تحصیلی باید شرایطی را دارا باشید. برخی از این شرایط به شرح زیر هستند:

۱-دارا بودن مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد از دانشگاه‌های معتبر کشور خود و یا کشورهای دیگر

۲-ارائه مدرک زبان معتبر با حداقل نمره ۶٫۵ به بالا

۳-داشتن نامه یا همان تأییدیه از طرف استاد راهنما

تحصیل در مقطع دکترا در کشور هلند

تحصیل در مقطع دکترا در کشور هلند

مهلت ثبت‌نام و  شروع سال تحصیلی در کشور هلند 

یکی از نکاتی که برای تحصیل در هلند باید به آن توجه کنید، زمان ثبت‌نام دانشگاه‌ها و شروع سال تحصیلی است. البته زمان ثبت‌نام بستگی به مقطع تحصیلی، رشته تحصیلی و دانشگاه موردنظر شما دارد. دقت کنید که حتماً به‌طور منظم سایت دانشگاه موردنظر را چک کنید تا در مدت‌زمان مشخص‌شده مراحل ثبت‌نام را طی کنید. ازآنجایی‌که برخی از دانشگاه‌ها مهلت ثبت‌نام را تمدید نمی‌کنند در صورت ثبت‌نام نکردن ممکن است پذیرش شما در دانشگاه موردنظر لغو شود. 

بنابراین اگر قصد دریافت ویزای تحصیلی هلند رادارید مطالب گفته‌شده در این مطلب را به خوبی مطالعه کنید تا با روش‌های اخذ این ویزای هلند آشنا شوید. ازآنجایی‌که این روزها افراد زیادی برای دریافت ویزای تحصیلی هلند اقدام می‌کنند مسلماً دریافت ویزا کمی سخت‌تر می‌شود اما در صورت داشتن مشاوران خوب در این زمینه و اطلاعات کافی درباره ویزا می‌توانید ویزای تحصیلی خود را به‌ راحتی دریافت کنید. 

مهلت ثبت‌نام و شروع سال تحصیلی در کشور هلند

مهلت ثبت‌نام و شروع سال تحصیلی در کشور هلند

در صورت نیاز به مشاوره و راهنمایی برای سفر به اروپا با شماره همراه ۰۹۱۰۷۶۳۶۳۲۷ تماس بگیرید.

آژانس سفری دیگرمجری مستقیم و بی واسطه وقت سفارت هلند ، ویزای هلند ، تور هلند و تور اروپا ۸۸۸۵۱۰۸۰-۰۲۱

مطالب مرتبط

۲۳ مرداد ۱۳۹۷ 0 385
۲۲ آبان ۱۳۹۷ 0 267
۱۵ شهریور ۱۳۹۷ 0 573

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

نظر دهید