لطفا تایپ کنید و سپس دکمه اینتر را بزنید

021-88851080-09107636327

ویزای تحصیلی چک

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 votes, average: 5٫00 out of 5)
Loading...

ویزای تحصیلی چک

ویزای تحصیلی چک

جمهوری چک از آن دسته کشورهای اروپایی است که سالانه تعداد بسیار زیادی دانشجو را از سرتاسر دنیا بورسیه می‌کند. تحصیل در دانشگاه‌های جمهوری چک و دریافت ویزای تحصیلی چک تبدیل به یکی از بزرگ‌ترین آرزوهای بسیاری از دانشجویان اروپایی و غیراروپایی شده است. این مطلب به شما اطلاعاتی درباره کشور جمهوری چک، ویزای تحصیلی چک، شرایط، مزایا و معایب تحصیل در کشور چک و نکاتی که برای تحصیل در این کشور می‌دهد.

جمهوری چک

جمهوری چک یکی از کشورهای بسیار موفق قاره اروپا در زمینه‌های علمی و آموزشی علی‌الخصوص آموزش عالی و دانشگاهی می‌باشد، پایتخت این کشور شهر پراگ است که بزرگ‌ترین دانشگاه‌های جمهوری چک در این شهر واقع‌شده‌اند، پول رایج کشور چک یورو و کرون می‌باشد که با هرکدام از این دو پول می‌توانید به خرید بپردازید. آب‌ و هوای جمهوری چک آب و هوایی بسیار خوب و قاره‌ای است که جریان‌های قاره‌ای حرف اول را در تعیین آب‌وهوای این کشور می‌زنند، متوسط دما در این کشور ۲۰درجه سلسیوس در تابستان‌ها و ۵- درجه در زمستان‌ها می‌باشد. جمهوری چک از سال ۱۹۹۵ به‌ صورت صعودی درزمینه اقتصادی پیشرفت بسیار زیادی کرده است و امروزه نیز در دو مجمع بزرگ ناتو و اتحادیه اروپا عضویت دارد. از همسایه‌های این کشور می‌توان به اتریش، آلمان، لهستان و اسلواکی اشاره کرد. هرساله مسافران بسیاری علاوه بر تور چک با تور اروپا سفر میکنند.

ویزای تحصیلی چک

ویزای تحصیلی چک

 

مردم جمهوری چک

برای دریافت ویزای تحصیلی چک بهتر است ابتدا با مردم این کشور آشنا شویم. جمهوری چک دارای جمعیتی ۱،۵۰۰،۰۰۰ نفری می‌باشد که ملیت بیشتر این مردم اسلاو غربی است، اهالی آلمان نیز قشر گسترده‌ای از مردم جمهوری چک را در برمی‌گیرند و یک‌سوم از مردم این کشور را تشکیل می‌دهند. یکی از بزرگ‌ترین سرگرمی‌های مردم جمهوری چک چیدن قارچ است.  زبان رسمی مردم جمهوری چک، چک است و بیشتر مردم این کشور به این زبان با یکدیگر صحبت می‌کنند، سیستم اداری این کشور دارای ۱۴ منطقه مختلف است و نوع حکومت این کشور نیز به‌صورت دموکراسی می‌باشد. جهت اخذ ویزای چک باید وقت سفارت چک توسط آزانس های مسافرتی رزرو گردد.

ویزای تحصیلی چک

ویزای تحصیلی چک

 

سیستم دانشگاهی جمهوری چک

برای دریافت ویزای تحصیلی چک بد نیست که با سیستم آموزشی جمهوری چک آشنا شویم. سیستم دانشگاهی جمهوری چک به این صورت می‌باشد که شما در ابتدا باید مقطع کارشناسی را بگذرانید، برای گذراندن مقطع کارشناسی باید تعداد واحی بین ۱۴۰ الی ۱۸۰ واحد را پاس کنید و بعدازآن می‌توانید مدرک کارشناسی خود را دریافت کنید. دوره کارشناسی در این کشور به این صورت است که شما باید بعد از اتمام واحدهایتان در یک آزمون دولتی شرکت کنید و پایان‌نامه ارائه دهید و از آن دفاع کنید. بعد از دفاع از پایان‌نامه و موفقیت در آزمون دولتی می‌توانید تحصیلات خود را در مقطع کارشناسی ارشد ادامه دهید. در دوره کارشناسی ارشد نیز می‌توانید به‌صورت پیوسته در ۲ الی ۳ سال تعداد واحدی بین ۶۰ تا ۱۸۰ را پاس کنید و یا این که به‌صورت ناپیوسته در ۴ الی ۶ سال تعداد واحدی بین ۲۴۰ الی ۳۶۰ واحد را پاس کنید و بعد از آن می‌توانید در مقطع دکتری نیز آزمون دهید.

ویزای تحصیلی چک

ویزای تحصیلی چک

 

شرایط دریافت ویزای تحصیلی جمهوری چک

دانشجویان برای تحصیل در کشور چک و دریافت ویزای تحصیلی چک شرایط مختلفی رادارند، دانشجویانی که در کشورهایی که عضو اتحادیه اروپا است زندگی می‌کنند، به‌راحتی می‌توانند در دانشگاه‌های جمهوری چک به تحصیل بپردازند و نیازی به دریافت ویزای تحصیلی جمهوری چک ندارند، اما دانشجویانی که عضو کشورهای اتحادیه اروپا نیستند برای تحصیل در جمهوری چک باید مراحل طاقت‌ فرسای دریافت ویزای تحصیلی چک را طی کنند. این دانشجویان برای دریافت ویزای تحصیلی جمهوری چک باید آزمون Maturital را پشت سر بگذارند و در صورت قبولی در این آزمون می‌توانند اقدامات لازم برای دریافت ویزای تحصیلی چک را انجام دهند.

ویزای تحصیلی چک

ویزای تحصیلی چک

 

دریافت ویزای کوتاه‌مدت جمهوری چک

برای اینکه بتوانید ویزای تحصیلی چک را دریافت کنید باید در آزمون‌های ورودی دانشگاه‌های این کشور قبول شوید، برای قبولی در این آزمون‌ها احتیاج دارید که برای مدت کوتاهی وارد کشور چک شوید و برای این کار نیز نیاز به دریافت ویزای کوتاه‌مدت جمهوری چک خواهید داشت. برای دریافت ویزای کوتاه‌مدت چک باید به نزدیک‌ترین سفارت جمهوری چک مراجعه نمایید و مدارک خود را که از قبل آماده کرده‌اید، به سفارت چک تحویل دهید تا ویزای کوتاه‌مدت شما صادر شود. با مراجعه به سایت سفارت‌خانه از مدارک لازم که باید تهیه نمایید مطلع خواهید شد.

مدارک موردنیاز برای ویزای تحصیلی چک

برای دریافت ویزای تحصیلی چک حتماً باید مدارکی را آماده کنید تا بعد از موفقیت در آزمون دانشگاه‌های این کشور بتوانید اقدام به دریافت ویزای تحصیلی چک کنید. یکی از مدارک موردنیاز برای دریافت ویزای تحصیلی چک تکمیل کردن فرم درخواست دریافت ویزای تحصیلی می‌باشد، بعد از پر کردن این فرم باید ۲ قطعه عکس، یک پاسپورت معتبر که دارای اعتباری ۱۲ ماهه باشد، سند اقامت، سند وضعیت اقتصادی برای اثبات اینکه تمکن مالی لازم برای زندگی و تحصیل در جمهوری چک را داشته باشید، مدرک ثبت‌نام دریکی از دانشگاه‌های جمهوری چک، مدرک گواهی پزشکی و عدم سوء پیشینه که این مدرک باید به امضای دادگستری و وزارت خارجه درآمده باشد و در پایان نیز بیمه پزشکی مسافرتی خود را نیز تحویل سفارت جمهوری چک دهید.

ویزای تحصیلی چک

ویزای تحصیلی چک

 

هزینه زندگی در جمهوری چک

برای اینکه ویزای تحصیلی چک را دریافت کنید باید با هزینه زندگی در این کشور آشنایی پیدا کنید و با آمادگی به این کشور سفر کنید. هزینه زندگی در جمهور چک شامل هزینه‌هایی است که برای خرید مواد غذایی، اجاره خانه، حمل‌ونقل در داخل کشور و بیمه هزینه می‌کنید. البته درصورتی‌که موفق به دریافت ویزای تحصیلی چک شوید می‌توانید به‌صورت پاره‌وقت در این کشور کارکنید و تا حد خوبی می‌توانید از پس هزینه‌های خود بربیایید، درواقع جمهوری چک این امکان را برای دانشجویانی که موفق به دریافت ویزای تحصیلی چک می‌شوند فراهم کرده است، به‌صورتی که دانشجویانی که ویزای تحصیلی چک را دریافت کرده‌اند می‌توانند ۲۰ ساعت در هفته در این کشور به‌کار پاره‌وقت بپردازند.

هزینه تحصیل در جمهوری چک

هزینه تحصیل در این کشور نیز به این صورت است که شما باید شهریه دانشگاه را خودتان بپردازید. هزینه تحصیل شما بستگی به زبانی که انتخاب می‌کنید تا در زمان تحصیل از آن استفاده کنید دارد. زبانی که با آن در این کشور به تحصیل می‌پردازید به ۲ دسته تقسیم می‌شود، دسته اول کسانی هستند که زبان چک را برای زبان تحصیلی خود انتخاب می‌کنند و این افراد می‌توانند بدون دادن شهریه در دانشگاه‌های این کشور به تحصیل بپردازند.  دسته دوم کسانی هستند که قصد دارند به زبان انگلیسی در این کشور به تحصیل بپردازند که این دسته از افراد باید شهریه خود را به‌صورت سالانه به دانشگاه‌های این کشور پرداخت نمایند، البته میزان این هزینه زیاد خواهد بود و برای پرداخت آن نیاز به پشتوانه مالی قوی دارید.

ویزای تحصیلی چک

ویزای تحصیلی چک

 

مزایای دریافت ویزای تحصیلی چک

یکی از مزایای دریافت ویزای تحصیلی چک باسابقه بودن دانشگاه‌های جمهوری چک ازلحاظ علمی می‌باشد، دانشگاه‌های جمهوری چک ازلحاظ سابقه علمی در رتبه بسیار بالایی در قاره اروپا و حتی در کل جهان قرار دارند و شما می‌توانید با دریافت ویزای تحصیلی چک به‌راحتی از امکانات علمی این دانشگاه‌ها استفاده کنید. 

دانشگاه‌های جمهوری چک بیشتر در علوم، مهندسی و پزشکی معروف هستند و شما در این رشته‌ها می‌توانید از سابقه علمی بسیار بالای اساتید استفاده کنید. داشتن برنامه‌های متنوع آموزشی یکی دیگر از مزیت‌های دریافت ویزای تحصیلی چک است، در این دانشگاه‌ها می‌توانید برنامه‌های آموزشی بسیار زیادی را در برنامه خود بگنجانید و از آن‌ها استفاده کنید. با دریافت ویزای تحصیلی چک می‌توانید به‌ راحتی از برنامه‌های آموزشی سایر کشورهای اروپایی نیز استفاده کنید و در همایش‌های علمی این کشورها شرکت کنید و از آن‌ها برای ارتقای سطح علمی خود استفاده نمایید.

معایب دریافت ویزای تحصیلی چک

آخرین بحث درباره معایب دریافت ویزای تحصیلی چک است، از معایب دریافت ویزای تحصیلی چک می‌توان به ۲ مورد کلی اشاره کرد:

اولین عیب ویزای تحصیلی چک، هزینه بسیار زیاد تحصیل وزندگی در این کشور می‌باشد که اگر پشتوانه قوی مالی نداشته باشید ممکن است سختی‌های بسیار زیادی را برای تحصیل در این کشور متحمل شوید. این مشکل باعث شود کمتر به درس و تحصیل در این کشور فکر کنید، چراکه زمان زیادی را باید صرف کار پاره‌وقت کنید و ممکن است مجبور شوید که صرفه‌جویی زیادی کنید و همین امر باعث می‌شود تمرکز شما کمی از درس خواندن دور شود. دومین عیب بزرگ دریافت ویزای تحصیلی چک، دور بودن طولانی از خانواده می‌باشد که ممکن است این امر شمارا بسیار اذیت کند. چراکه ممکن است برای مدت زیادی نتوانید به ایران سفر کنید و یا مجبور شوید بافاصله زمانی زیاد به ایران سفر کنید، بنابراین قبل از دریافت ویزای تحصیلی جمهوری چک باید درباره این مورد نیز خوب فکر کنید.

در صورت نیاز به مشاوره و راهنمایی برای سفر به اروپا با شماره همراه ۰۹۱۰۷۶۳۶۳۲۷ تماس بگیرید.

آژانس سفری دیگرمجری مستقیم و بی واسطه وقت سفارت چک ، ویزای چک ، تور چک و تور اروپا ۸۸۸۵۱۰۸۰-۰۲۱

مطالب مرتبط

۰۵ دی ۱۳۹۷ 0 179
۲۰ شهریور ۱۳۹۷ 0 251
۲۴ تیر ۱۳۹۷ 0 883

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

نظر دهید