لطفا تایپ کنید و سپس دکمه اینتر را بزنید

021-88851080-09107636327

ویزای توریستی اسلواکی

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5٫00 out of 5)
Loading...

ویزای توریستی اسلواکی

ویزای توریستی اسلواکی

برای دیدن جاذبه ها و سفر به کشور اسلواکی باید ویزای توریستی اسلواکی را تهیه نمایید. در این متن به نحوه اخذ ویزای توریستی اسلواکی و همچنین جاذبه های توریستی این کشور خواهیم پرداخت و آن را بررسی می کنیم.

کشور اسلواکی و مکان های توریستی

موقعیت مکانی این کشور در اروپای مرکزی واقع شده است و پایتخت آن براتیسلاوا نام دارد. شهرت این کشور به چشمه های آب گرم های معدنی اش می باشد که استفاده از آن ها برای عموم آزاد می باشد و گردشگران نیز می توانند از آن بهره ببرند. یکی از جاذبه های این شهر قلعه براتیسلاوا در بالای شهر است  که متعلق به قرن ۱۰ ام می باشد. برای کسانی که به ورزش های زمستانی مانند اسکی علاقه دارند منطقه ی لیپتوف و پیست برفی جاسنا در کشور اسلواکی یکی از مکان های مورد علاقه محسوب می شود. همچنین غارنوردان و علاقه مندان به این کار می توانند از ۲۵۰۰ غار موجود در این کشور بهره مند شده و دیدن نمایند… اگر جرات زیادی دارد و در پی کسب هیجان می باشید غار دومیکا را انتخاب کنید. در افسانه های یونان گفته شده است که این غار به دنیای مردگان می رسد. میتوانید جهت سفر به کشور اسلواکی از تور اروپا بهره مند گردید.

حتماً به شما پیشنهاد می شود که در سفر به کشور اسلواکی از پارک آبی تاترالاندیا استفاده نمایید آب های این پارک آبی که یکی از بزرگ ترین پارک های آبی در اروپا می باشد از چشمه های آب گرم تهیه می شود که خاصیت درمانی نیز دارد و شما با رفتن به این پارک آبی علاوه بر تفریح کردن و کسب خاطرات به یاد ماندنی از خواص درمانی آن نیز برخوردار می شوید.

ویزای توریستی اسلواکی

ویزای توریستی اسلواکی

 

ویزای توریستی اسلواکی

ویزای توریستی اسلواکی

ویزای توریستی اسلواکی

ویزای توریستی اسلواکی برای افرادی که می خواهند به مدت کوتاهی در این کشور اقامت داشته باشند مناسب است. برای استفاده از ویزای توریستی اسلواکی باید در یک تاریخ مشخص به این کشور سفر کرده و در تاریخ معین شده در ویزای توریستی اسلواکی این کشور را ترک نمایید. شما می توانید برای گرفتن ویزای اسلواکی از ویزای شینگن استفاده نمایید. در ادامه به این ویزا خواهیم پرداخت. جهت اخذ ویزای اسلواکی باید ابتدا وقت سفارت اسلواکی از طریق آژانس های مسافرتی معتبر رزرو گردد.

ویزای توریستی اسلواکی

ویزای توریستی اسلواکی

مدارک لازم برای اخذ ویزای توریستی اسلواکی

برای گرفتن ویزای توریستی اسلواکی باید مدارکی از جمله کارت شناسایی مانند شناسنامه و کارت ملی فرد متقاضی و همچنین تکمیل فرم درخواست ویزای توریستی اسلواکی به سفارت ارائه شود. همچنین داشتن بیمه مسافرتی برای اتفاق های ناگهانی در سفر نیز الزامی ست. تکمیل کردن این فرم درخواست ویزای توریستی اسلواکی با اطلاعاتی دقیق و صحیح بسیار ضروری ست. ارائه ی عکس از متقاضی به صورت پرسنلی اجباری است. این عکس باید در حال حاضر به شخص شبیه باشد تا برای احراز هویت به مشکل برنخورید. رزرو کردن بلیط هواپیما و هتل نیز از دیگر مدارک مورد نیاز برای گرفتن ویزای توریستی اسلواکی می باشد زیرا باید سفارت از توانایی شما برای اقامت در کشور اسلواکی اطمینان حاصل کند و مکان دقیق اقامت شما را در زمان سفر بداند.

ویزای توریستی اسلواکی

ویزای توریستی اسلواکی

همچنین ارائه کردن دلایلی برای اخذ ویزای توریستی اسلواکی و همچنین دلایلتان برای بازگشت به کشور خود، نیز به سفارت اسلواکی الزامی می باشد.

ویزای توریستی اسلواکی

ویزای توریستی اسلواکی

ویزای شینگن

کشور اسلواکی و ۲۵ کشور اروپایی دیگر جز کشور هایی هستند که برای سفر به آن ها باید ویزای شینگن را دریافت نمود. مجموعه ای از کشور های اروپایی قوانینی را بین خود وضع کرده اند و فردی با تابعیتی خارج از این کشور ها برای ورود به این مناطق باید ویزای شینگن را دریافت نماید.

انواع ویزای شینگن

ویزای شینگن به ۳ دسته تقسیم می شود:

ویزای نوع A:

این ویزا که به آن ویزای ترانزیت می گویند فقط برای مسافرانی است که می خواهند در فرودگاهی که عضو شینگن هستند فرود آمده و هواپیمایی با مقصد دیگری را سوار شوند و حق خروج از فرودگاه را ندارند؛ یعنی فقط برای تعویض پرواز برای مسافرت های غیر مستقیم مناسب است.

عکس۵

ویزای نوع B:

با این ویزا بر خلاف نوع قبلی فرد می تواند از فرودگاه خارج شود اما حق ماندن در این کشور را ندارد و می تواند از طریق راه های زمینی از کشور اسلواکی خارج شود.برای بازدید از این کشور باید ویزای توریستی اسلواکی را دریافت نمایید.

ویزای نوع C:

این ویزای توریستی اسلواکی به حساب می آید و با داشتن این ویزا می توانید حداکثر ۵ روز در این کشور عضو شینگن اقامت کنید و پس از آن این کشور را به مقصد کشوری دیگر ترک کنید؛ یعنی حداکثر اعتبار این ویزای شینگن ۵ روزه بوده و برای بازدید از مکان های دیدنی این کشور کفایت می کند.

ویزای نوع D:

این ویزا با توجه به شرایطی که دارید انتخاب می کنید که چند بار ورود باشد که در صورت داشتن ویزای چندبار ورود شما می توانید ۹۰ روز در هر ۶ ماه از سال در این کشور های عضو شینگن اقامت نمایید.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای شینگن

دریافت و تکمیل فرم تقاضا برای ویزای شینگن اولین گام برای اخذ این ویزا می باشد. عکس تمام رخ به صورت واضح و رنگی، سند مسافرتی معتبر که سه ماه بیشتر از اعتبار درخواستی باشد و در ۱۰ سال اخیر صادر شده باشد از دیگر مدارک مورد نیاز می باشد. بیمه درمانی، داشتن تمکن مالی مناسب، رزرو هتل و همچنین مشخص کردن هدف از سفر از جمله مواردی است که برای اخذ ویزای اسلواکی باید داشته باشید. شایان ذکر است که مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزا را باید به زبان فارسی و همچنین زبان انگلیسی تهیه نمایید.

ویزای توریستی اسلواکی

ویزای توریستی اسلواکی

مدارک مورد نیاز برای اثبات تمکن مالی

برای اخذ ویزای توریستی اسلواکی باید ثابت نمایید که از وضعیت مالی خوبی برخوردار می باشید. از جمله سند هایی که می توانید در این باره ارائه دهید پول نقد که بتوانید از طریق صرافی به دیگر ارزها تبدیل نمایید، چک سفر، تاییدیه از بانک برای داشتن حقوق ثابت و منظم شما در ۶ ماه گذشته می باشد. مقدار پول و هزینه ی مشخصی برای ارائه در نظر گرفته نشده است اما باید مبلغی که دارید برای مدت زمانی که در سفر هستید کفایت کند. این هزینه ها شامل هزینه اقامت، رفت و آمد و تغذیه می باشد. جهت رزرو وقت سفارت اسلواکی با مشاورین آژانس های مسافرتی در ارتباط باشید.

تعیین وقت سفارت اسلواکی

اقدام برای گرفتن ویزای توریستی اسلواکی مستلزم رفتن به سفارت این کشور می باشد. باید ابتدا وقت سفارت اسلواکی رزرو گردد. سپس در روز تعیین شده توسط سفارت، با مدارک کامل به سفارت بروید. در بعضی موارد مانند ازدحام مسافر و دستور دولت و… سفارت کشور اسلواکی به هیچ کس وقت نمی دهد. بهتر است از ۶ هفته قبل از تاریخ سفرتان برای رزرو وقت اقدام نمایید.

آدرس سفارت اسلواکی در تهران:

خیابان ولیعصر ،خیابان مقدس اردبیلی پلاک ۹۴

ساعت کاری سفارت اسلواکی در روزهای یکشنبه تا سه شنبه از ساعت ۹ صبح تا ۴ بعد از ظهر می باشد.

مصاحبه برای گرفتن ویزای توریستی اسلواکی

در روز تعیین شده برای مصاحبه، حتما با تمامی مدارک در جلسه حاضر شوید. توجه داشته باشید دیرتر از زمان گفته شده به سفارت نرسید زیرا با گذشتن زمان از وقت مصاحبه، نوبت شما از بین می رود و باید مجددا وقت سفارت اسلواکی رزرو نمایید، که این مورد زمان بر میباشد. در هنگام مراجعه به سفارت باید نوع ویزای درخواستی یعنی ویزای توریستی اسلواکی را مشخص نمایید. اگر مدارک و توضیحات شما در زمان مصاحبه کامل و قانع کننده باشد می توانید ویزای توریستی اسلواکی را دریافت نمایید.

ویزای توریستی اسلواکی

ویزای توریستی اسلواکی

نکات مهم در زمان مصاحبه

مصاحبه مهم ترین بخش در گرفتن ویزای اسلواکی می باشد. با ارائه ی مدارک کامل و داشتن یک مصاحبه مناسب می توانید ویزا را کسب نمایید. قانع کردن مامور سفارت برای هدف تان از سفر مهم ترین کارهایی است که باید انجام بدهید. حضور به موقع شما در وقت تعیین شده و ارائه ی کامل مدارک به همراه کپی از آن ها می تواند تاثیر مثبتی در گرفتن ویزای توریستی اسلواکی برای شما داشته باشد. باید در زمان مصاحبه به طور صادقانه صحبت کنید و دلایل تان را برای سفر بیان نمایید. همچنین دلایلی برای برگشتن به کشور تان نیز ارائه دهید تا مامور سفارت اطمینان حاصل کند که شما به کشور خود تان باز می گردید. داشتن ظاهری معقول برای مصاحبه، می تواند نتیجه ای مثبت به همراه داشته باشد. بهتر است لباسی رسمی و آرایش کمی داشته باشید.

باید بدانید که ماموران سفارت به خوبی از زبان بدن آگاه هستند. استرس نداشتن شما و همچنین داشتن یک ظاهر مناسب می تواند تاثیر مناسبی در گرفتن ویزای اسلواکی داشته باشد.

در صورت نیاز به مشاوره و راهنمایی برای سفر به اروپا با شماره همراه ۰۹۱۰۷۶۳۶۳۲۷ تماس بگیرید.

آژانس سفری دیگرمجری مستقیم و بی واسطه وقت سفارت اسلواکی ، ویزای اسلواکی ، تور اسلواکی و تور اروپا ۸۸۸۵۱۰۸۰-۰۲۱

مطالب مرتبط

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

نظر دهید