لطفا تایپ کنید و سپس دکمه اینتر را بزنید

021-88851080-09107636327

ویزای توریستی سوئیس

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

ویزای توریستی سوئیس

ویزای توریستی سوئیس

گردشگران تور سوئیس و تور اروپا  قبل از سفر به سوئیس و بازدید از جاذبه های گردشگری و تاریخی این کشور، مانند سفر به سایر کشورها باید برای اخذ ویزای توریستی سوئیس اقدام کنند. ما در ادامه این متن قصد داریم که شما عزیزان را بیشتر با کشور سوئیس، فرایند و شرایط لازم برای اخذ ویزای توریستی سوئیس آشنا کنیم؛ با ما همراه باشید.

آشنایی با کشور سوئیس

یکی از زیباترین کشورهای واقع در قاره اروپا ( یکی از ۲۶ کشور اتحادیه شینگن ) که مقصد گردشگری مسافران تور سوئیس و تور اروپا می باشد که مملو از جاذبه های گردشگری همچون طبیعت های بکر و مکان های تاریخی است؛ سوئیس نام دارد. این کشور با مساحتی معادل ۴۱٬۲۹۰ کیلومتر مربع از سمت شمال با آلمان، از سمت شرق با اتریش و از جنوب و غرب به ترتیب با ایتالیا و فرانسه همسایه و هم مرزاست.

آشنایی با کشور سوئیس

آشنایی با کشور سوئیس

کشور سوئیس همچنین با چهار زبان رسمی انگلیسی، رومانیایی، آلمانی و ایتالیایی، جمعیتی در حدود هفت و نیم میلیون نفر داشته که به این دلیل یکی از ثرتمندترین کشورهای جهان به حساب می آید. پایتخت سوئیس شهر برن نام دارد و این شهر به همراه ۲ شهر ژنو و زوریخ از جمله قطب‌های اقتصادی این کشور در جهان به شمار می روند.

انواع ویزاهای کشور سوئیس

گاه افراد به دلایل مختلف قصد سفر به یک کشور همچون سوئیس را دارند که این دلایل می تواند از جمله تفریحی، کاری، تحصیلی و … باشد؛ بنابراین قبل از سفر به سوئیس و ورود به خاک این کشور، افراد باید برای صدور ویزای مرتبط با هدف سفر خود اقدام کنند. سالانه گردشگران بسیاری با اخذ ویزای توریستی سوئیس برای بازدید از این زیبایی‌ها و جاذبه‌های بی‌نظیر و مکان های تاریخی باشکوه، سوئیس را به عنوان مقصد سفر خود انتخاب می کنند. همانطور که در بالا نیز اشاره شد به دلیل قرار گرفتن سوئیس در جزو کشورهای اتحادیه و پیمان شینگن اروپا، گردشگران باید قبل از سفر و ورود به خاک این کشور برای دریافت ویزای سوئیس اتحادیه اروپا خود اقدام کنند؛به طور کلی ویزای ورود به کشور سوئیس را می توان در چهار دسته کلی تقسیم بندی کرد:

انواع ویزاهای کشور سوئیس

انواع ویزاهای کشور سوئیس

دسته اول: ویزای نوع A ( ترانزیت )

این نوع ویزا که به منظور تعویض پرواز در یکی از فرودگاه های شینگن  کشور سوئیس و سفر به کشورهای خارج منطقه شینگن صادر می شود؛ مسافران و گردشگران حق خروج از فرودگاه و گشت و گذار درشهرهای این کشور را ندارند.

دسته دوم : ویزای نوع B ( ویزای عبور )

در این نوع ویزا مسافر حق خروج از فرودگاه های این کشور را داشته و می تواند به منظور ادامه مسیر و سفر خود به یکی از کشور های خارج از منطقه شینگن صورت زمینی اقدام کند.

دسته سوم : ویزای نوع C ( ویزای شینگن )

این نوع ویزا که از جمله ویزاهای کوتاه مدت با اعتباری ۹۰ روزه در طول شش ماه است به منظور ملاقات بستگان، درمان یا انجام ماموریت‌های کاری در کشور سوئیس برای افراد صادر می شود. 

دسته چهارم : ویزای نوع D ( ویزای ملی )

اغلب تجار و بازرگانانی که قصد اقامت بیش از ۹۰ روز در  کشور سوئیس باید برای دریافت ویزای خود به اداره مرکزی کانتون درخواست دهند. افراد با داشتن این نوع ویزا  می‌توانند به راحتی بارها به منطقه شینگن در طول سال ورود و خروج کنند.

ویزای شینگن سوئیس

منظور از ویزای شینگن سوئیس یعنی رفت و آمد و سفر آزادانه و بدون هیچگونه محدودیتی از این کشور به هر یک از ۲۶ کشور عضو اتحادیه شینگن اروپا از جمله اتریش، اسلواکی، اسلوونی، اسپانیا و سوئد ، بلژیک، جمهوری یونان، مجارستان، ایسلند، ایتالیا، لتونی، لیتوانی، چک، دانمارک، استونی، فنلاند، فرانسه، آلمان، لوکزامبورگ، مالت، هلند، نروژ، لهستان، پرتغال است.

ویزای شینگن سوئیس

ویزای شینگن سوئیس

مدارک مورد نیاز ویزای توریستی سوئیس

برای اخذ ویزای توریستی سوئیس قبل از انجام هر کاری باید تمام مداک مورد نیاز را در وقت سفارت سوئیس به سفارت این کشور تحویل داده و برای ویزای مورد نظر درخواست دهیم؛ این مدارک شامل :

 ویزای شینگن سوئیس مدارک مورد نیاز ویزای توریستی سوئیس

ویزای شینگن سوئیس مدارک مورد نیاز ویزای توریستی سوئیس

 • اصل و کپی گذرنامه با اعتبار حداقل ۶ ماه به همراه ۲ سری کپی از صفحه آن
 • پاسپورت و یا ویزای شینگن قبلی
 • اصل و کپی کارت ملی و شناسنامه
 •  دو قطعه عکس رنگی ۶*۴ با پشت زمینه سفید
 • نامه تمکن مالی و گردش ۶ ماه آخر سپرده بانکی
 • گواهی اشتغال به کار به همراه فیش حقوقی ( کارمندان و کارگران )
 • جواز کسب و یا ثبت شرکت ( صاحبان مشاغل) 
 • گواهی بازنشستگی ( افراد بازنشسته) 
 • مدارک و گواهی اشتغال به تحصیل (دانشجویان)
 • بیمه مسافرتی (حداقل ۳۰,۰۰۰ یورو )
 • سند مالکیت ملک یا زمین
 • بلیط هواپیما و مدرکی دال بر رزرو هتل
 • دعوتنامه از طرف بستگان یا کارفرما

مراحل اقدام اخذ ویزای توریستی سوئیس

افراد بعد از مراجعه به سفارت کشور سوئیس برای ثبت درخواست صدور  

، مراحل زیر را باید به ترتیب طی کنند :

مرحله ۱ : تعیین وقت مصاحبه از طریق آژانس ها، حداقل ۴۵ روز قبل از خروج از کشور 

مرحله ۲ : دانلود و تکمیل کردن فرم درخواست صدور ویزای توریستی سوئیس

مرحله ۳: ارائه کامل مدارک لازم و ترجمه  شده آن‌ها به یکی از زبان‌های انگلیسی، فرانسوی، آلمانی یا ایتالیایی

مرحله ۴ : مراجعه حضوری فرد متقاضی به سفارت برای انجام مصاحبه در وقت سفارت سوئیس، تحویل مدارک و انگشت‌نگاری در زمان تعیین شده

مرحله ۵ : فرایند بررسی مدارک و درخواست فرد توسط سفارت و صدور ویزا برای او در صورت عدم مشکلات

هزینه های مربوط به صدور ویزای توریستی سوئیس

از آنجایی که برای سفر به سوئیس اخذ ویزای توریستی سوئیس به منزله دریافت ویزای شینگن در این کشور است، هزینه صدور و دریافت این نوع ویزای سوئیس برای گروه های سنی مختلف به صورت تقریبی با توجه به نوسانات بازار ارز به صورت است؛ بهتر است که برای اطمینان از نرخ روز با سفارت این کشور در تهران تماس بگیرید.

هزینه های مربوط به صدور ویزای توریستی سوئیس

هزینه های مربوط به صدور ویزای توریستی سوئیس

 • افراد بالای ۱۲ سال : تقریبا معادل ۶۰ یورو
 • کودکان ۶ تا ۱۲ سال : تقریبا معادل ۳۵ یورو
 • کودکان زیر ۶ سال: به صورت رایگان

نکته : این مبلغ باید در هنگام ثبت درخواست واریز شده و جز در شرایط معافیت از پرداخت هزینه ویزای درخواستی، قابل استرداد و عودت نخواهد بود.

شانس اخذ ویزای توریستی سوئیس

به طور کلی می توان گفت اقدام برای صدور ویزای توریستی سوئیس به پارامترهای گوناگونی بستگی داشته که ما سعی کرده ایم در متن زیر ۲ مورد را به صورت نمونه برای شما خوانندگان محترم بیان کنیم :

شانس اخذ ویزای توریستی سوئیس

شانس اخذ ویزای توریستی سوئیس

 • شانس بیشتر صدور ویزای توریستی سوئیس از طریق ثبت درخواست به صورت انفرادی نه به همراه خانواده
 • شانس بیشتر با ارائه دعوتنامه از سمت یکی از اقوام درجه اول فرد متقاضی ( نظیر پدر، مادر، برادر، خواهر و….)درکشور سوئیس برای اخذ ویزای توریستی

نکته :

کشور سوئیس از جمله کشورهای عضو اتحادیه شینگن،ویزای توریستی خود را بصورت ویزاهای چند وروده برای گردشگران صادر می کند؛ لذا افراد با همراه داشتن ویزای توریستی سوئیس بدون هیچگونه محدودیت قانونی مجوز ورود و خروج به تمام کشورهای حوزه این پیمان را نیز کسب می کنند.

شرایط اقامت در سوئیس با اخذ ویزای توریستی

افراد بعد از ورود به خاک کشور سوئیس به وسیله ویزای توریستی سوئیس می توانند در چندحالت برای اقامت در این کشور درخواست خود را ثبت کنند:

حالت اول:

فراهم کردن یک فرصت شغلی و یا یک زمینه کارآفرینی در مدت حضور  در سوئیس به وسیله ویزای توریستی سوئیس و در نهایت اقدام برای ویزای کاری خود بعد از بازگشت به منظور اقامت با زمینه کارآفرینی.

 • حالت دوم :

اقدام جهت اخذ اقامت از طریق انواع پناهندگی، پس از ورود به کشور سوئیس با ویزای توریستی سوئیس.

حالت سوم :

آشنایی و ازدواج با یک فرد تبعه سوئیسی در مدت حضور در این کشور.

در صورت نیاز به مشاوره و راهنمایی برای سفر به اروپا با شماره همراه ۰۹۱۰۷۶۳۶۳۲۷ تماس بگیرید.

آژانس سفری دیگر مجری مستقیم در خصوص  وقت سفارت سوئیس ، ویزای سوئیس ، تور سوئیس و تور اروپا ۸۸۸۵۱۰۸۰-۰۲۱

مطالب مرتبط

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

نظر دهید