لطفا تایپ کنید و سپس دکمه اینتر را بزنید

021-88851080-09107636327

ویزای توریستی پرتغال

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 4٫00 out of 5)
Loading...

ویزای توریستی پرتغال

ویزای توریستی پرتغال

پرتغال یکی از غربی ترین کشورهای اروپا بوده و کشوری مناسب برای ماجراجویانی است که به دنبال کشف نحوه ی زندگی بشر در روزگاران گذشته و یافتن عجایب دیرینه در کره ی زمین هستند. با گرفتن ویزای توریستی پرتغال و رزرو تور پرتغال و تور اروپا می توانید به این کشور پر رمز و راز سفر کنید.

آشنایی با کشور پرتغال 

کشور پرتغال در جنوب غربی اروپا قرار دارد و از سمت غرب به اقیانوس اطلس ختم می‌شود. اقیانوس اطلس دارای تعداد زیادی جزیره است و پرتغال را به عنوان برخی از این جزایر می‌شناسند. این کشور دارای قدمت تاریخی بسیار بالایی است و از جمله کشورهای عضو اتحادیه‌ی شینگن می‌باشد. این کشور مهد دریانوردی است. کشور پرتغال دارای آب و هوای مدیترانه‌ای است که علت آن به خاطر نزدیکی به اقیانوس اطلس و دریای مدیترانه است. لیبسون پایتخت این کشور است که دارای مناطق دیدنی و زیبای بسیاری است و موزه‌هایی در این شهر قرار دارد که فوق العاده هستند و دلایل بسیار خوبی برای سفر گردشگران با تور پرتغال و یا تور اروپا به این کشور زیبا هستند. مردم کشور پرتغال از سطح بالای زندگی برخوردارند و امید به زندگی در آن‌ها بالاست. این کشور در سازمان ملل متحد و اتحادیه ی اروپا عضویت دارد.

آشنایی با کشور پرتغال

آشنایی با کشور پرتغال

چگونگی دریافت ویزای توریستی پرتغال

کشور پرتغال به دلیل آب و هوای مدیترانه ای و داشتن زمینه برای دریانوردی و همچنین وجود سرزمین های تاریخی، به کشوری توریستی تبدیل شده است و سالانه توریست های زیادی به همراه تور پرتغال و یا تور اروپا به این کشور سفر می کنند. کشور پرتغال به دلیل آن که جزء کشورهای اروپایی است، نیازمند دریافت ویزای توریستی پرتغال بوده و عضو پیمان شینگن است.

چگونگی دریافت ویزای توریستی پرتغال

چگونگی دریافت ویزای توریستی پرتغال

انواع ویزای پرتغال

ویزای پرتغال را در دو حالت می توان دریافت کرد؛ یکی ویزای نوع a و دیگری ویزای نوع  cاست. ویزای نوع a  یا نوع اول، تنها یک ویزای فرودگاهی است یعنی اینکه فرد فقط می تواند برای استفاده از فرودگاه وارد این کشور شده و قصد سفر به کشور دیگری را دارد. ویزای نوع c یا نوع دوم ویزای اقامتی است که اکثر توریست هایی که به این کشور سفر می کنند ویزای نوع دوم را تهیه می کنند. برای دریافت ویزای پرتغال از نوع دوم ابتدا باید دعوت نامه ی توریستی پرتغال دریافت شود.

این ویزاها شامل ویزای تجاری، توریستی، پزشکی، مقام های  رسمی، تحصیلی، تحقیقاتی، شرکت در رویدادهای فرهنگی و ویزای کودکان زیر سن قانونی و ورزشی می باشد.

انواع ویزای پرتغال

انواع ویزای پرتغال

مدارک لازم برای گرفتن ویزای توریستی پرتغال

 • دریافت و تکمیل فرم درخواست ویزا
 • یک قطعه عکس رنگی با زمینه ی سفید
 • داشتن پاسپورت با حداقل سه ماه تاریخ اعتبار
 • داشتن کپی ویزاهای قدیمی
 • تحویل دادن پاسپورت های باطل شده قدیمی
 • گذاشتن مبلغی در حساب جاری و تضمین آن برای وجود تمکن مالی
 • رزرو کردن هتل و ارائه ی سند آن
 • رضایت نامه ی کتبی ترجمه شده از والدین برای افراد زیر سن قانونی
 • رزرو بلیط هواپیما
 • ارائه ی دعوت نامه توریستی پرتغال در صورت وجود

اهمیت داشتن دعوت نامه توریستی پرتغال برای اخذ ویزای توریستی پرتغال

دعوت نامه توریستی پرتغال سندی است که در کشور مبدأ توسط یک شخص یا شرکت برای شما صادر می‌شود و از شما می‌خواهد که به این کشور سفر کنید. با گرفتن دعوت نامه توریستی پرتغال اولین سد برای گرفتن ویزای توریستی پرتغال از جلوی راه شما برداشته می‌شود. با ارائه ی دعوت نامه توریستی پرتغال، مراحل اخذ ویزای توریستی پرتغال با سرعت بیشتری انجام می‌شود و شما شانس بیشتری برای گرفتن ویزای توریستی پرتغال دارید. علت این امر آن است که با داشتن این دعوت‌نامه، شما می‌توانید به افسران سفارت ثابت کنید که کسی در پرتغال منتظر شماست و شما را حمایت مالی می‌کند و همچنین این شخص ضامن شما برای برگشتن به کشور مبدأ می‌باشد.

شما می توانید پس از دریافت این دعوت نامه، به سفارت پرتغال مراجعه کرده و مراحل گرفتن ویزای توریستی پرتغال را آغاز کنید. فقط توجه داشته باشید که دعوت نامه حتماً به زبان ملی پرتغال نوشته شده باشد.

اهمیت داشتن دعوت نامه توریستی پرتغال برای اخذ ویزای توریستی پرتغال

اهمیت داشتن دعوت نامه توریستی پرتغال برای اخذ ویزای توریستی پرتغال

ویژگی های یک دعوت نامه توریستی برای پرتغال

همان طور که گفته شد برای دریافت راحت تر ویزای توریستی پرتغال، دریافت دعوت نامه توریستی می تواند کمک بزرگی باشد اما این دعوت نامه باید دارای ویژگی هایی باشد که شامل موارد زیر است:

 1. مشخص شدن نسبت شما با شخص ارسال کننده ی دعوت نامه
 2. ذکر کامل مشخصات شخص ارسال کننده ی دعوت نامه
 3. ذکر تاریخ ارسال و تنظیم دعوت نامه
 4. مشخص شدن محل سکونت و چگونگی سفر شخص میزبان
 5. تأیید و امضای دعوت نامه توسط میزبان
ویژگی های یک دعوت نامه توریستی برای پرتغال

ویژگی های یک دعوت نامه توریستی برای پرتغال

هزینه دریافت ویزای توریستی پرتغال

گرفتن ویزای توریستی پرتغال هزینه‌هایی در بر دارد. پس از گرفتن دعوت نامه و رفتن به سفارت باید هزینه مورد نیاز برای دریافت ویزای توریستی پرتغال پرداخت شود. مقدار هزینه ویزای توریستی پرتغال برای افراد بالای ۱۲ سال حدود شصت یورو و برای افراد بین ۶ تا ۱۲ سال حدود سی و پنج یورو می‌باشد. برای افراد زیر ۶ سال هزینه‌ای دریافت نمی‌شود. همچنین اگر شخصی برای تحصیل به این کشور سفر کند، نیازی نیست برای دریافت ویزای توریستی پرتغال هزینه‌ای پرداخت کند.

نکات مهم برای دریافت ویزای توریستی پرتغال

 • در صورت امکان دعوت نامه توریستی پرتغال را برای خود تهیه کنید تا شانس گرفتن ویزا برای شما افزایش یابد. زیرا هزینه ای که برای ویزا به سفارت پرداخت می کنید قابل برگشت نیست.
 • اگر می خواهید اعضای خانواده را همراه خود ببرید، بهتر است برای دریافت ویزا هر شخص به صورت جداگانه مدارکش را ارائه دهد و در مصاحبه ی سفارت شرکت کند.
 • سفارت می تواند هر مدرکی را که بخواهد از شما دریافت کند.
 • تحویل کپی مدارک لازم و دعوت نامه ی توریستی برای دریافت ویزا ضروری است.
نکات مهم برای دریافت ویزای توریستی پرتغال

نکات مهم برای دریافت ویزای توریستی پرتغال

مدارک مشترک برای اخذ ویزای شینگن پرتغال

 • کارت ملی و شناسنامه
 • پاسپورت معتبر
 • یک قطعه عکس تمام رخ
 • همراه داشتن پاسپورت قبلی
 • معرفی نامه ی ترجمه شده به زبان انگلیسی از محل کار
 • دعوت نامه ی امضا شده با تمام جزییات
 • در صورت نماینده بودن شرکت، اصل و کپی قرارداد نمایندگی
 • اثبات در صورت وجود همکاری های گذشته با شرکت ها یا همکاری های بین المللی
 • رضایت نامه ی ترجمه شده والدین در صورت همراه داشتن فرزندان زیر سن قانونی
 • رزرو کردن هتل و بلیط و تأیید کردن آن ها
 • همراه داشتن بیمه ی پزشکی معتبر برای سفر به کشورهای عضو شینگن

چگونه برای سفارت پرتغال وقت بگیریم؟

مانند همه ی سفارت های دیگر، برای دریافت ویزا ابتدا باید به سایت سفارت کشور مربوطه مراجعه کنید و فرم هایی را به صورت آنلاین تکمیل کنید.

نتیجه گیری: قبل از این که اقدام به نام نویسی برای ویزای توریستی پرتغال کنید، بهتر است که ابتدا پرس و جو کنید که برای کدام نوع ویزا اقدام می کنید. سپس طبق انتخاب خود مراحل ثبت نام برای گرفتن ویزا را طی کنید. امید‌واریم که به راحتی ویزای توریستی پرتغال را گرفته و سفر خوبی را همراه با خانواده در زمان اقامتتان در پرتغال داشته باشید و از مناظر زیبا و جاهای دیدنی و زیبای پرتغال دیدن کنید.

چگونه برای سفارت پرتغال وقت بگیریم؟

چگونه برای سفارت پرتغال وقت بگیریم؟

در صورت نیاز به مشاوره و راهنمایی برای سفر به اروپا با شماره همراه ۰۹۱۰۷۶۳۶۳۲۷ تماس بگیرید.

آژانس سفری دیگر مجری مستقیم و بی واسطه وقت سفارت پرتغال ، ویزای پرتغال ، تور پرتغال و تور اروپا ۸۸۸۵۱۰۸۰-۰۲۱

مطالب مرتبط

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

نظر دهید