لطفا تایپ کنید و سپس دکمه اینتر را بزنید

021-88851080-09107636327

ویزای سوئیس

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (11 votes, average: 4,64 out of 5)
Loading...

ویزای سوئیس

ویزای سوئیس

سوئیس یکی از کشورهایی است که افراد زیادی با مقاصد کاری، تجاری و یا تفریحی به آن سفر می کنند. برای اینکه بتوانید به کشور سوئیس سفر کنید، باید ویزای سوئیس تهیه کنید. راه های زیادی برای دریافت ویزای سوئیس وجود دارد که در ادامه به بررسی آن ها می پردازیم. سوئیس از جمله کشورهایی است که جزو اتحادیه شینگن می باشد، از اینرو شما می توانید با اخذ ویزای سوئیس، به تردد در کشورهای عضو اتحادیه شینگن بپردازید.

سوئیس
کشور زیبا و چشم نواز سوئیس، با داشتن رشته کوه های آلپ، جاذبه های گردشگری زیاد، دریاچه ژنو و بسیاری جاهای دیگر، باعث شده است افراد در تلاش باشند تا برای حداقل یک بار در طول عمر خود به این کشور سفر کنند. برن پایتخت رسمی کشور سوئیس بوده و با داشتن مساحتی نزدیک به ۴۱ هزار کیلومتر، یکی از کانون های جذب مسافر می باشد. آب و هوای عالی، امکان کار و سرمایه گذاری و امکان تحصیل در این کشور، باعث شده است افراد زیادی به فکر دریافت ویزای سوئیس باشند.

ویزای سوئیس

ویزای سوئیس

سفارت سوئیس
برای اینکه بتوانید کارهای مربوط به درخواست ویزای خود را انجام دهید، می توانید از طریق آژانس های مسافرتی معتبر اقدام نمایید. این سفارت در خیابان شریفی منش، کوچه یاسمن قرار دارد. ساعات بازگشایی سفارت از ساعت ۸ صبح الی ۱۱ و نیم است. پس از تکمیل فرم درخواست ویزا، توسط آژانس مربوطه باید منتظر دریافت نوبت بمانید.

ویزای سوئیس
اگر می خواهید به منظور کار، تحصیل، تفریح، سرمایه گذاری و یا گردش، سفری به کشور سوئیس داشته باشید، باید ابتدا به فکر تهیه ویزای سوئیس خود باشید. شما میتوانید از طریق آژانس های مسافرتی معتبر اقدام به رزرو وقت سفارت سوئیس نمایید. با کمی بررسی و پرس و جو، می توانید مدارک خود را به سفارت تحویل دهید. با داشتن تمکن مالی، می توانید برای اخذ ویزای سوئیس اقدام کنید. در صورتی که مدارک شما به درستی تکمیل شده باشد و هیچ گونه ایرادی در آن ها وجود نداشته باشد، روند اخذ ویزای سوئیس شما نیز سریع تر انجام می شود. بعد از دریافت ویزای سوئیس، شما حق این را دارید تا ۹۰ روز یا به عبارتی ۳ ماه در کشور سوئیس اقامت داشته باشید و به گردش و تفریح بپردازید. تور سوئیس از پرطرفدارترین های تور اروپا بشمار میاید.

مدارک مورد نیاز برای ویزای سوئیس
برای اینکه بتوانید ویزای سوئیس را دریافت کنید، ابتدا باید مدارک مورد نیاز را تهیه کنید و آن ها را تکمیل کنید. بعد از اینکه مدارک را تهیه کردید، می توانید برای دریافت ویزای سوئیس اقدام کنید. ابتدا دقت کنید که پاسپورت شما دارای حداقل اعتبار ۶ ماهه باشد، به طوری که این محدودیت زمانی با توجه به تاریخ ویزای مورد نظر شما تعیین می شود. باید از طریق آژانس های مسافرتی معتبر وقت سفارت سوئیس را رزرو نمایید، تا آزانس مربوطه برای شما فرم درخواست وقت را تکمیل نماید. فراموش نکنید همراه داشتن کارت ملی، شناسنامه و ۴ قطعه عکس رنگی با پشت زمینه سفید ضروری می باشد. اگر در گذشته به یکی از کشورهای عضو شینگن سفر کرده اید و یا ویزای یک کشور دیگر در پاسپورت شما وجود دارد، یک کپی از آن ها نیز تهیه کنید. داشتن بیمه مسافرتی و همچنین گواهی رزرو هتل و بلیط هواپیما شما نیز می تواند روند دریافت ویزای توریستی سوئیس شما را تسریع بخشد.

ویزای سوئیس

ویزای سوئیس

مدارک بانکی و شغلی مورد نیاز برای دریافت ویزای سوئیس
یکی از شرایط دریافت ویزای سوئیس برخورداری از تمکن مالی است. بنابراین شما باید گردش مالی ۶ ماه آخر حساب بانکی خود را نیز در کنار دیگر مدارک ارائه دهید. مدارک شغلی مورد نیاز برای دریافت ویزای سوئیس برای هر متفاوت است. در صورتی که دانشجو یا دانش آموز هستید، باید گواهی اشتغال به تحصیل خود را نیز ارائه دهید. در صورتی که دارای یک شرکت خصوصی هستید و در سمت مدیرعامل، رئیس و غیره قرار دارید، باید گواهی مبنی بر شغل ، سمت، تاریخ شروع به کار و میزان حقوق شما همراه با مهر و امضا رسمی را نیز ارائه دهید. اگر یکی از کارمندان بخش دولتی هستید، باید گواهی اشغال به کار خود را در کنار آخرین فیش حقوقی تایید شده تحویل دهید. هر فرد با توجه به شغلی که دارد باید یک گواهی تایید شده از آن نیز ارائه دهد. اگر دارای شغل آزاد هستید، می توانید مدارک مربوط به اجاره نامه و حساب سپرده بلند مدت خود را به عنوان منبع درآمد خود تحویل دهید.

انواع ویزای سوئیس
برای اینکه بتوانید قدم در خاک کشور سوئیس بگذارید، داشتن ویزای سوئیس یکی از الزامات می باشد. افرادی که قصد سفر به کشور سوئیس را دارند، می توانند با توجه به هدف خود برای دریافت نوعی خاصی از ویزای سوئیس اقدام کنند. به طور کلی ویزاها به چهار دسته تقسیم می شوند که شامل ویزای ترانزیتی، ویزای عبور، ویزای شینگن و ویزای ملی می باشد. هر یک از این ویزاها شرایط خاص خود را دارند و مسافران باید با آگاهی از آن ها، تمام اصول و قوانین ویزای مربوطه خود را رعایت کنند. بنابراین پیش از انجام هر کاری بهتر است راجع به آن ویزای سوئیس، اطلاعاتی کسب کنید تا در آینده با هیچ گونه مشکلی رو به رو نشویم.

ویزای سوئیس

ویزای سوئیس

ویزای ترانزیت و ویزای عبور
ویزای ترانزیتی سوئیس، ویزایی است که برای ورود افراد به کشورهای عضو شینگن اخذ می شود. با اخذ این ویزا مسافران فقط می توانند پرواز خود را از داخل فرودگاه تغییر دهند و به مقصد فرودگاه کشور دیگری حرکت کنند. در این نوع ویزا مسافران به هیچ عنوان حق خروج از فرودگاه را ندارند. این نوع ویزای سوئیس که با نام ویزای نوع A نیز شناخته می شود، به عنوان نوعی رابط بین کشورهای عضو شینگن عمل می کند.
ویزای عبوری سوئیس به ویزایی گفته می شود که مسافران می توانند از فرودگاه خارج شوند. در این نوع ویزا مسافران بدون اینکه سوار هواپیما شوند، می توانند از طریق راه های زمینی تردد کنند. ویزای عبوری سوئیس، با نام ویزای نوع B نیز شناخته می شود و محدودیت کمتری نسبت به ویزای ترانزیت دارد. در این نوع ویزا این امکان وجود دارد که مسافران به راحتی از راه زمینی به کشورهای خارج از محدود شینگن مسافرت کنند.

ویزای شینگن و ویزای ملی
ویزای شینگن و ویزای ملی دو نوع دیگری از ویزای سوئیس هستند که هر کدام با داشتن شرایط خاص خود، مورد استفاده افراد خاصی قرار می گیرند. ویزای شینگن یکی از ویزاهایی است که بسیار مورد استفاده گردشگران قرار می گیرد. این ویزا دارای اعتباری معادل ۹۰ روز می باشد، بنابراین جزو ویزاهایی به شمار می رود که کوتاه مدت هستند. ویزای توریستی در دسته این نوع ویزای سوئیس قرار می گیرد. بنابراین افرادی که قصد سفر و یا بازدید از بستگان خود را دارند، می تواند برای دریافت ویزای شینگن اقدام کنند. این ویزای سوئیس با نام ویزای نوع C نیز شناخته می شود.
در صورتی که می خواهید بیش از سه ماه در سوئیس اقامت داشته باشید، باید برای دریافت ویزای سوئیس ملی و یا به عبارتی ویزای نوع D اقدام کنید. این ویزا بسیار مناسب افرادی است که به قصد تجارت و یا بازرگانی به کشور سوئیس سفر می کنند. ویزای ملی این امکان را فراهم می کند تا بتوانید بارها در طی سال وارد منطقه شینگن شوید. افرادی که قصد تهیه ویزای سوئیس را دارند، باید از پیش روند اداری هر یک از آن ها را طی کنید و درباره شرایط آن ها اطلاعاتی داشته باشید.

ویزای تحصیلی
کشور سوئیس یکی از کشورهایی است که افراد زیادی آن را به عنوان یکی از مقاصد تحصیلی خود انتخاب می کنند. وجود دانشگاه های معتبر باعث شده است افراد زیادی به فکر دریافت ویزای تحصیلی سوئیس باشند. سوئیس یکی از کشورهایی است که برای دانشجویان امکان اخذ ویزای تحصیلی را فراهم کرده است. دریافت ویزای تحصیلی سوئیس نزدیک به ۲ ماه طول می کشد؛ چرا که این درخواست به اداره مهاجرت فرستاده می شود. یکی از مزیت هایی که این ویزای تحصیلی برای دانشجویان دارد این است که دانشجویان می توانند نزدیک به ۱۵ ساعت در طی هفته کار کنند. در صورتی که قصد دریافت ویزای سوئیس برای تحصیل دارید، حتما باید گواهی اشتغال به تحصیل داشته باشید. مدارک خود را از پیش برای دانشگاه مورد نظر در سوئیس ارسال کنید تا کارهای اقامت و اخذ ویزای سوئیس شما سریع تر انجام شود.

ویزای سوئیس

ویزای سوئیس

ویزای توریستی سوئیس
سوئیس یکی از کشورهایی است که سالانه شاهد مسافران زیادی در خود می باشد. توریستی بودن کشور سوئیس و همچنین جاذبه های گردشگری زیادی که دارد، باعث شده است افراد زیادی به فکر اخذ ویزای توریستی سوئیس باشند. این ویزای توریستی زیر مجموعه ویزای شینگن می باشد. برای اینکه بتوانید ویزای توریستی سوئیس را دریافت کنید، ابتدا فرم درخواست ویزای سوئیس را به دقت پر نمایید که پیشنهاد میگردد اینکار را به آژانس های مسافرتی معتبر بسپارید. بعد از پرداخت هزینه ها، تمامی مدارک خود را به همراه ترجمه رسمی به آژانس مربوطه تحویل دهید تا پیگیری امور وقت سفارت را انجام دهند. سپس منتظر بمانید تا سفارت سوئیس برای مصاحبه شما تعیین وقت کند. به طور کلی می توان گفت روند اخذ ویزای توریستی سوئیس، ۱۰ روز طول می کشد و حضور شما برای دریافت این ویزا الزامی است. این نوع ویزای سوئیس، یکی از ویزاهایی است که متقاضیان زیادی دارد و سالانه افراد با اخذ این ویزا، سفر ایمن خود را انجام می دهند. تور سوئیس از بهترین های تور اروپا محسوب میشود.

ویزای سوئیس

ویزای سوئیس

ویزای کاری سوئیس
ویزای کاری سوئیس یکی دیگر از راه هایی است که افرادی که قصد کار و سرمایه گذاری در کشور سوئیس را دارند می توانند برای دریافت آن اقدام کنند. برای اینکه بتوانید ویزای کاری سوئیس را اخذ کنید، ابتدا باید از شرکت و یا کارفرمایی که قصد کار برای آن در کشور سوئیس را دارید، دعوت نامه دریافت کنید. این دعوت نامه باید مورد تایید قرار گرفته باشد و همچنین دارای اعتبار باشد. با تحویل دعوت نامه در کنار دیگر مدارک مورد نیاز، مدتی طول می کشد تا کارهای مربوط به ویزای سوئیس شما انجام شود. با دریافت ویزای کاری سوئیس، شما این اجازه را دارید تا مدت ۱ سال در کشور سوئیس اقامت داشته باشید و سپس بعد از گذشت این بازه زمانی ۱ ساله، ویزای شما تمدید می شود. این تمدید می تواند تا ۳ سال و یا ۵ سال باشد. در صورتی که فعالیت کاری شما مدت دار باشد، بعد از گذشت ۱۰ سال می توانید برای دریافت اقامت دائم کشور سوئیس اقدام کنید.

ویزای سوئیس

ویزای سوئیس

هزینه ویزای سوئیس
بدیهی است برای اینکه بتوانید ویزای سوئیس را دریافت کنید باید بهایی بپردازید. اما این هزینه ها برای هر فرد با توجه به محدوده سنی آن ها متفاوت می باشد. از آنجایی که بیشتر مردم متقاضی دریافت ویزای نوع C هستند، هزینه آن برای سنین مختلف، متغیر می باشد. هزینه صدور ویزا برای کودکان زیر ۶ سال رایگان می باشد. گردشگران بالای ۱۲ سال باید ۶۰ یورو و کمتر از ۱۲ سال (۶ تا ۱۲ سال) باید ۳۵ یورو برای هر فرد پرداخت کنند.

ارسال دعوتنامه برای دریافت ویزای سوئیس
دعوتنامه یکی از راه هایی است که روند دریافت ویزای شما را تسریع می بخشد. دعوتنامه ها انواع مختلفی دارند که شما در زمینه های مختلف آن را دریافت کنید. شما می توانید دعوتنامه تحصیلی، دعوتنامه کاری، دعوتنامه تجاری، دعوتنامه نمایشگاهی و غیره دریافت کنید. فراموش نکنید دعوتنامه کارهای اقامت و ویزای شما را تضمین نمی کند، اما می تواند نقش مهمی در انجام کارها داشته باشد.

ویزای سوئیس

ویزای سوئیس

دقت داشته باشید که تمام مدارک مورد نیاز سفارت را به درستی و با دقت تکمیل کنید و آن ها را تحویل دهید. هر گونه ایرادی در مدارک باعث می شود روند اخذ ویزای شما به تعویق افتد و در بعضی از موارد ویزای شما رد شود. شما با داشتن ویزای سوئیس، می توانید به کشورهای عضو اتحادیه شینگن نیز سفر کنید. فراموش نکنید در صورتی که هر گونه کنسلی در ویزای شما ایجاد شود، هزینه های پرداختی شما عودت داده نخواهد شد. اگر هر چه زودتر باید خود را کشور سوئیس برسانید، از ۱ ماه قبل برای دریافت اقدام کنید؛ چرا که صدور روادید بیش از ۱۰ روز به طول می انجامد.

آژانس سفری دیگرمجری مستقیم و بی واسطه وقت سفارت سوئیس، ویزای سوئیس، تور سوئیس و تور اروپا ۸۸۸۵۱۰۸۰-۰۲۱.

مطالب مرتبط

20 آگوست 2018 0 1438
28 ژانویه 2019 0 1490
08 دسامبر 2018 0 1134

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

نظر دهید