لطفا تایپ کنید و سپس دکمه اینتر را بزنید

021-88851080-09107636327

ویزای فرانسه

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (4 votes, average: 4,75 out of 5)
Loading...

ویزای فرانسه

ویزای فرانسه

شاید شما هم فکر کنید که دریافت ویزای فرانسه برای بازدید از این کشور بسیار سخت باشد. این کشور به دلیل جاذبه‌های طبیعی و گردشگری بسیاری که دارد هر ساله میزبان تعداد بسیار زیادی از توریستان و گردشگران با استفاده از تور فرانسه و تور اروپا است و شما نیز می‌توانید در زمره این گردشگران قرار بگیرید و از این کشور اروپایی دیدن کنید و خاطره‌ای به یاد ماندنی را هم برای خود و هم برای عزیزانتان رقم بزنید. در این مقاله با ما همراه باشید تا تمام اطلاعاتی را که در زمینه سفر به فرانسه نیاز دارید کسب کنید و بتوانید برای دریافت ویزای فرانسه آماده شوید و همه چیزهایی را که نیاز دارید در زمینه دریافت ویزای فرانسه را بدانید. پس در ادامه همراه ما باشید که سفری بدون دغدغه را به بزرگترین کشور اتحادیه اروپا داشته باشید.

فرانسه کجاست؟

اولین کشور بزرگ در اروپا فرانسه است. این کشور جمعیتی بالغ بر هفتاد میلیون نفر دارد و در کنار اقیانوس اطلس و دریای مدیترانه واقع شده است. این کشور همواره و در طول تمامی دوران‌ها آرزوی بسیاری از افراد بوده است. هنرمندان، نویسندگان، مهندسان و عشاق همواره آرزوی سفر به فرانسه یا کسب اقامت فرانسه را دارند. چرا که همان طور که از نام این کشور معلوم است این کشور مخالف برده داری بوده و همواره به آزادی افراد احترام می‌گذارد. این کشور تاریخ و پیشینه‌ای قوی دارد و از زمانی که فرانک‌ها در آن ساکن شدند به نام فرانسه مشهور شد.

فرانسه کجاست؟

فرانسه کجاست؟

آب و هوای فرانسه

وقتی که شما قصد تهیه ویزای فرانسه را دارید باید به این نکته دقت کنید که برای مدت زمانی که قرار است در فرانسه اقامت کنید باید چه لباس‌هایی را به همراه ببرید. نگران نباشید که چمدانتان با لباس‌های پر حجم و گرم پر می‌شود چرا که این کشور آب و هوای اقیانوسی دارد و اینکه چه لباس‌هایی را باید به همراه ببرید به میزان زیادی به این مسئله که قصد دارید به کدام قسمت فرانسه سفر کنید بستگی دارد. اینکه بخواهید در بخش شمالی آن که دارای آب و هوای معتدل است ساکن شوید، شما را از حمل لباس‌های زیاد بی نیاز می‌کند و اگر بخواهید در تهیه ویزای فرانسه برای خود در بخش‌های جنوبی ساکن شوید باید لباس‌هایی متناسب با نواحی نیمه گرمسیری یعنی مدیترانه‌ای با خود به همراه داشته باشید. بخش غربی هم دارای آب و هوای کوهستانی است و در فصل‌های سرد سال بارندگی‌های زیاد و شدیدی دارد و باید لباس‌های گرمتان را در چمدان قرار دهید تا پس از تهیه ویزای فرانسه بتوانید سفر خوشی را به این کشور پر طرفدار داشته باشید.

آب و هوای فرانسه

آب و هوای فرانسه

مراحل دریافت ویزای فرانسه

برای این که بتوانید ویزای فرانسه را دریافت کنید بهترین راه اقدام از طریق آژانس های مجری مستقیم می باشد که مراحل لازم برای دریافت ویزای فرانسه را کملا می دانند بنابراین همیشه آخرین تغییرات مربوط به مدارک لازم و پروسه دریافت ویزای فرانسه را می توانید از طریق آژانس ها مطلع شوید. شما برای دریافت ویزای فرانسه باید از طریق آژانس ها اقدام کنید تا بتوانید وقت سفارت فرانسه دریافت کنید. بهتر آن است که تمام کارهای مربوط به دریافت ویزای فرانسه را به کازشناسان آژانس ها بسپارید. بعد از دریافت وقت سفارت فرانسه و انجام مصاحبه در صورت موافقت با سفر شما ویزا برای شما صادر شده و می‌توانید نسبت به جمع کردن چمدان‌های خود برای سفر به فرانسه اقدام کنید. در ادامه هر یک از مراحل دریافت ویزای فرانسه را به صورت مفصل به شما توضیح خواهیم داد.

مراحل دریافت ویزای فرانسه

مراحل دریافت ویزای فرانسه

دریافت وقت سفارت فرانسه

برای دریافت وقت ویزای فرانسه بهتر است از طریق آژانس ها اقدام کنید! چرا که این سفارت تلفن‌ها را جواب نمی‌دهد و متقاضیان مراجعه حضوری را به سختی می‌پذیرد. شما با اقدام از طریق آژانس ها بسیار سریع و راحت می توانید وقت سفارت فرانسه را دریافت کنید. اگر بنا به هر دلیلی تقاضای شما رد شد باید که بعد از مدتی که به شما گفته می‌شود دوباره نسبت به ایمیل زدن به این سفارت اقدام کند.

دریافت وقت سفارت فرانسه

دریافت وقت سفارت فرانسه

انواع راه‌های دریافت ویزای فرانسه

۱) ویزا شینگن توریستی

که در ادامه به طور مفصل در موردش توضیح می دهیم

ویزای پزشکی و تحصیلی و مقامات رسمی و نخبگان

این نوع ویزاها نسبت به ویزای شینگن طرفداران کمتری دارند.

ویزای پزشکی و تحصیلی و مقامات رسمی و نخبگان

ویزای پزشکی و تحصیلی و مقامات رسمی و نخبگان

ویزای فرانسه از طریق ازدواج

شما می توانید بافردی که دارای تابعیت فرانسه است ازدواج کنید و پس از ۶ ماه، اقامت این کشور را دریافت کنید پس از مدت ۳ سال نیز می توانید شهروند این کشور محسوب شوید.

 ویزای فرانسه از طریق ازدواج

ویزای فرانسه از طریق ازدواج

ویزای شینگن برای رفتن به فرانسه

شما در ابتدا برای دریافت ویزای فرانسه باید ویزای شینگن را به نام این کشور تهیه کنید. چرا که این کشور نیز یکی از کشورهاییست که به معاهده شینگن اضافه شده و این معاهده را امضا کرده است. این ویزا در زمینه‌های متفاوتی صادر می‌شود. ممکن است این ویزا را برای مسائل پزشکی یا تحصیلی یا حتی توریستی دریافت کنید. شما می‌توانید ویزای شینگن فرانسه را تهیه کرده و به کمک این ویزا به صورت زمینی به سایر کشورهایی که معاهده شینگن را امضا کرده‌اند نیز سفر کنید برای اطلاع دقیق از نحوه تهیه ویزای شینگن به سایر مطالب ما در این زمینه مراجعه کنید. فقط لازم است بدانید که باید ویزای شینگن خود را به مقصد فرانسه تهیه کنید. چرا که قصد دارید مدت زمان طولانی را در فرانسه اقامت داشته باشید و سازمان شینگن باید از این ماجرا اطلاع داشته باشد.

ویزای شینگن برای رفتن به فرانسه

ویزای شینگن برای رفتن به فرانسه

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای فرانسه

 • فرم درخواست ویزای فرانسه که حتماً باید آن را به زبان انگلیسی یا فرانسوی پر شود و ایمیل شود و برای اطمینان از صحیح بودن این اطلاعات بهتر است که از طریق آژانس ها اقدام کنید.
 • ۶ قطعه عکس رنگی و دو قطعه عکس رنگی زمینه سفید
 • اصل گذرنامه متقاضی به همراه کپی آن. که این مورد حتماً باید دارای دو صفحه مهر نخورده و ۶ ماه تاریخ انقضا باشد.
 • اگر قبلاً نسبت به دریافت ویزای شینگن اقدام کرده‌اید، باید کپی آن را بفرستید و اگر با درخواست شما موافقت نشده نیز باید همه مدارک مربوط به آن را برای دریافت ویزای فرانسه به سفارت فرانسه ارسال کنید.
 • همچنین شما باید اصل شناسنامه خودتان و کپی تمام صفحات آن را برای خودتان و تمامی همسفرانتان به سفارت تحویل دهید
 • اسناد وضع اجتماعی حرفه‌ای و اثبات اینکه از تمکن مالی برای سفر به فرانسه برخوردارید.
 • کارمندان و تجار و بازنشستگان و تمامی شاغلین باید مدارک مربوط به حقوق و شغل و پروانه‌های کاری و تجاری خود را به سفارت ارائه کنند و در ارائه همه این‌ها صداقت به خرج بدهند.
 • برای کودکان و دانشجویان باید گواهی اشتغال به تحصیل و تمامی گواهی‌های اینچنینی را به سفارت ارائه کنید این گواهی‌ها باید ۶ ماه اعتبار داشته باشند و مهر محیط آموزشی را دارا باشند.
 • شما حتماً باید بلیط هواپیما را رزرو قطعی کرده و هزینه آن را به صورت تمام و کمال پرداخت کرده باشید. علاوه بر این حتماً باید هتل خود را نیز برای یک تاریخ مشخص رزرو کرده باشید و تمامی مدارک مربوط به این دو مورد مهم را برای تهیه ویزای فرانسه به سفارت فرانسه ارائه دهید.
 • بیمه پزشکی و بازگشت به کشور ایران که برای پوشش هزینه‌های احتمالی بازگشت به کشور مبدأ به دلایلی مانند پزشکی، درمان پزشکی اورژانس یا هزینه‌های بستری اورژانس یا خدایی ناکرده هزینه‌های مربوط به فوت و انتقال جسد به کشورتان در سرتاسر کشورهایی که معاهده شینگن را امضا کرده‌اند، بوده و باید تا سقف تضمین شده حداقل ۳۰۰۰۰ یورو را برای تمام مدت اقامت گواهی کند. این هزینه را اگر در تهیه ویزا شینگن پرداخته باشید و ویزای شینگن شما دارای اعتبار باشد، کشور فرانسه دیگر این مبلغ را بابت بیمه از شما دریافت نمی‌کند.
 • علاوه بر اینکه در مصاحبه به شرح دلایل خود برای سفر به فرانسه می‌پردازید باید در یک نامه نیز دلیل خود را برای تهیه ویزای فرانسه به زبان انگلیسی یا فرانسوی بنویسید.
مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای فرانسه

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای فرانسه

هزینه‌ای که باید برای ویزای فرانسه پرداخت

ویزای فرانسه برای مدت اقامت کوتاه مثلاً توریستی یا پزشکی، ۶۰ یورو می‌باشد.

ویزای فرانسه بلند مدت برای اقامت در کشور زیبای فرانسه در حدود ۹۹ یورو می‌باشد.

ویزای بلند مدت دانشجویی ۵۰ یورو می‌باشد.

هزینه‌ای که باید برای ویزای فرانسه پرداخت

هزینه‌ای که باید برای ویزای فرانسه پرداخت

سفارت فرانسه در کجا واقع شده است؟

 در زمان مصاحبه شما باید به خیابان نوفل‌لوشاتو شماره ۶۶-۶۴ مراجعه کنید و پس از مدتی که در صف انتظار می‌ایستید دعوت به مصاحبه خواهید شد. لازم است بدانید که در سفارت فرانسه برای دریافت ویزای فرانسه کارکنان آنجا با شما رفتار مناسب و محترمانه‌ای دارند.

ساعت کاری سفارت فرانسه هم در ایام عادی یکشنبه تا پنج‌شنبه از ساعت ۱۶-۹ می‌باشد. فقط توجه کنید که بدون وقت قبلی نمی‌توانید به این سفارت مراجعه کنید.

سفارت فرانسه در کجا واقع شده است؟

سفارت فرانسه در کجا واقع شده است؟

نکات نهایی در رابطه با تهیه ویزای فرانسه

در حالی که ویزای شینگن فرانسه را تهیه کرده‌اید و منتظر صدور ویزای فرانسه هستید، باید بدانید که به تعداد تمامی افرادی که همراه شما قصد سفر دارند، باید فرم پر کنید. اگر قرار است کسی به جای شما کارهای دریافت ویزا را برای شما انجام دهد، باید در سفارت فرانسه به او وکالت تام بدهید تا به مشکلی برنخورید. اگر در شهرستان‌ها ساکن هستید برای دریافت وقت سفارت فرانسه برای مصاحبه حتماً تاریخی را ذکر کنید که می توانید به تهران مراجعه کنید. هزینه‌های شما که برای دریافت ویزای فرانسه پرداخته‌اید عودت داده نمی‌شوند.

نکات نهایی در رابطه با تهیه ویزای فرانسه

نکات نهایی در رابطه با تهیه ویزای فرانسه

نکات نهایی در رابطه با تهیه ویزای فرانسه

نکات نهایی در رابطه با تهیه ویزای فرانسه

اماکن دیدنی در سفر به فرانسه

بعد از تهیه و دریافت ویزای فرانسه خوب است که اطلاعاتی در مورد مکان‌های دیدنی و جاذبه های گردشگری این کشور داشته باشید تا در سفر به این کشور و بازدید از آن دچار مشکل نشوید.

 • بدون شک با شنیدن نام فرانسه شما هم به یاد برج ایفل می افتید و این نماد زیبای فرانسه برای شما تداعی خواهد شد. برج ایفل به مناسبت صدمین سالگرد انقلاب فرانسه ساخته شده است. نور پردازی زیبا و بی نظیز این برج در شب، بسیار دیدنی و تماشایی است و چشم هر بیننده‌ای را خیره می‌کند.
 • جزیره سنت میشل: این جزیره در نرماندی فرانسه واقع شده است و یکی از جاذبه‌های گردشگری معروف کشور فرانسه است. و ساختمانی که در بالای صومعه در این جزیره قرار دارد، این جزیره را خاص کرده و قدمتی تاریخی به آن بخشیده است. این جزیره در فهرست جهانی ثبت شده است. لازم به یاد آوری است که این جزیره تحت تأثیر جریان جذر و مد قرار دارد.
 • جزیره کرس: جزیره کرس به عنوان چهارمین جزیره مدیترانه معروف است و از اماکن دیدنی این کشور بوده و به واسطه آب و هوای معتدلی که دارد، مکانی جذاب و دیدنی برای توریست ها و مسافران است.
اماکن دیدنی در سفر به فرانسه

اماکن دیدنی در سفر به فرانسه

آژانس سفری دیگر مجری مستقیم در خصوص وقت سفارت فرانسه، ویزای فرانسه ، تور فرانسه و تور اروپا ۸۸۸۵۱۰۸۰-۰۲۱

مطالب مرتبط

17 نوامبر 2018 0 1261
20 آگوست 2018 0 1778
03 ژانویه 2019 0 1140

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

نظر دهید