لطفا تایپ کنید و سپس دکمه اینتر را بزنید

021-88851080-09107636327

ویزای لیتوانی

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (5 votes, average: 4,60 out of 5)
Loading...

ویزای لیتوانی

ویزای لیتوانی

ویزای لیتوانی مجوزی برای سفر به این کشور است. که به شکل های گوناگونی برای افراد واجد شرایط سفر به این کشور صادر می شود.  ویزا هم می تواند بر اساس درخواست فرد باشد و هم این که از طریق دریافت دعوت نامه صورت گیرد. اما در هر صورت فردی که متقاضی دریافت ویزا می باشد، باید شرایط لازم برای اخذ این ویزا را داشته باشد. هم چنین مدارک لازم را جمع آوری کرده و مراحل دریافت ویزا را طی کند. اما اگر فرد متقاضی ویزا، دعوت نامه داشته باشد روند دریافت ویزا بسیار تسریع می یابد.

ویزای لیتوانی

ویزای لیتوانی

در این متن قصد داریم به بررسی چگونگی اخذ ویزای لیتوانی بپردازیم. در واقع برای اخذ ویزای لیتوانی به جمع آوری مدارک و گذراندن مراحلی نیاز داریم. هم چنین برای سفر به این کشور باید یک نوع ویزا برای فرد صادر شود. در این متن همه این موارد بررسی خواهد شد. در صورتی که قصد سفر به این کشور و اخذ ویزای لیتوانی را دارید، تا انتهای متن با ما همراه باشید.

لیتوانی

لیتوانی یکی از کشور های اروپایی می باشد که عضو اتحادیه اروپا است. این کشور مساحتی ۶۵۲۰۰ کیلومتر مربع و حدود ۳۵۷۵۴۳۹ نفر جمعیت دارد. تقریبا همه مردم کشور لیتوانی با سواد و مسلط به زبان خارجی هستند. دین اغلب مردم این کشور کاتولیک می باشد. آب و هوا در قسمت های مختلف این کشور متفاوت است. آب و هوای نواحی غربی متعادل و مساعد و آب و هوای نواحی شرقی در قسمت های مختلف متفاوت است. واحد پول این کشور لیتاس می باشد و حکومت حاکم بر این کشور از نوع جمهوری است. کشور لیتوانی ۱۰ استان دارد که پایتخت آن ویلنیوس می باشد. طبیعت بسیار زیبا و جاذبه های گرشگری بسیار در این کشور سبب شده اند که افراد زیادی به دنبال سفر به این کشور و گرفتن ویزای لیتوانی هستند. تصویر ۱

لیتوانی

لیتوانی

انواع ویزای لیتوانی

افراد برای سفر به لیتوانی قادر به دیافت دو نوع ویزای لیتوانی که شامل ویزای شینگن و ویزای ملی لیتوانی است، می باشند. اما موضوع حائز اهمیت در دریافت این دو ویزای لیتوانی این می باشد که اگر کسی ویزای شینگن دریافت نماید، با این ویزا می تواند به همه کشور های اتحادیه اروپا سفر کند. ولی اگرکسی ویزای ملی لیتوانی دریافت نماید، دیگر قادر نمی باشد که به همه کشور های اتحادیه اروپا سفر کند. بلکه فقط مجوز سفر به کشور لیتوانی را دارد. اما به صورت کلی ویزای لیتوانی شامل  ویزای توریستی لیتوانی ، ویزای تجاری لیتوانی ، ویزای دیداری لیتوانی ، ویزای پزشکی لیتوانی ، ویزای کنفرانس لیتوانی ، ویزای ورزشی لیتوانی و ویزای هنری لیتوانی می باشد. که افراد با داشتن هر کدام از این ویزای لیتوانی می توانند به این کشور سفر کنند. اما باید دقت داشته باشند که فقط تا تاریخی که روی ویزای لیتوانی درج شده می توانند در خاک این کشور اقامت داشته باشند و بعد از اتمام این تاریخ، ماندن در خاک این کشورتخلف محسوب شده و جریمه خواهد داشت.

انواع ویزای لیتوانی

انواع ویزای لیتوانی

انواع ویزای لیتوانی از نظر دفعات اجازه ورود به لیتوانی

ویزای لیتوانی از نظر دفعات اجازه ورود به کشور به ۴ دسته تقسیم می شود. که شامل ویزای لیتوانی یک بار ورود( فرد فقط یک بار اجازه ورود و خروج از کشور را دارد) ، ویزای لیتوانی دو بار ورود( فرد اجازه دو بار ورود و خروج از کشور را دارد) ، ویزای لیتوانی چند بار ورود( تا زمانی که تاریخ ویزا معتبر می باشد فرد می تواند ورود و خروج داشته باشد) و ویزای لیتوانی ترانزیت فرودگاهی( افرادی که این ویزا را دریافت می کنند فقط می توانند در فرودگاه های این کشور هواپیمای خود را تعویض کنند ولی به هیچ عنوان مجوز خارج شدن از فرودگاه را ندارند) می باشد.

انواع ویزای لیتوانی از نظر دفعات اجازه ورود به لیتوانی

انواع ویزای لیتوانی از نظر دفعات اجازه ورود به لیتوانی

ویزای تفریحی لیتوانی

این ویزا که از نوع ویزای کوتاه مدت می باشد، برای کسانی صادر می شود که قصد سفر و تفریح در کشور لیتوانی را داشته باشند. این افراد باید بدانند که مدت زمان ویزای لیتوانی آن ها محدود می باشد و پس از اتمام زمان درج شده روی ویزا باید به خاک کشور خود بازگردند.

ویزای تفریحی لیتوانی

ویزای تفریحی لیتوانی

ویزای کاری لیتوانی

این ویزا توسط وزارت کار و امور اجتماعی برای افراد متقاضی صادر می شود. برای اخذ این ویزا فرد باید ثابت کند که توانایی های لازم برای کار در کشور لیتوانی را دارد و برای اثبات این توانایی ها از مدارک لازم استفاده نماید. هم چنین در رابطه با تجربیات خود مستندات لازم را ارائه دهد. در صورتی که فرد سوء پیشینه داشته باشد، با دریافت ویزای لیتوانی وی مخالفت خواهد شد. در نتیجه افراد باید گواهی عدم سوء پیشینه خود را ارائه دهند. هم چنین ارائه رزومه کاری و تحصیلی نیز برای اخذ ویزای کاری لازم می باشد.

ویزای کاری لیتوانی

ویزای کاری لیتوانی

ویزای ازدواج لیتوانی

ویزای ازدواج لیتوانی برای کسی صادر می شود که با فردی که در این کشور اقامت دارد، ازدواج کند. یکی از مقرراتی که در این ویزا وجود دارد این است که هر دو نفر باید سنی بالا ۱۸ سال داشته باشند. در غیر این صورت ویزای ازدواج برای آن ها صادر نمی شود. هم چنین این افراد باید با هم آشنا باشند و یکی از آن دو نفر از تمکن مالی برخوردار باشد. هم چنین هر دو طرف باید با مدارک معتبر محل سکونت خود را مشخص نمایند. برای صدور این ویزا الزاما موارد گفته شده باید رعایت شود. در غیر این صورت برای آن ها ویزای ازدواج لیتوانی صادر نمی شود.

ویزای ازدواج لیتوانی

ویزای ازدواج لیتوانی

ویزای پزشکی لیتوانی

این ویزا برای افرادی صادر می شود که باید برای ادامه درمان به این کشور مهاجرت نمایند. البته بهتر است بدانید که برای صدور این ویزا برای فرد متقاضی ویزای لیتوانی، پزشک باید گواهی نامه ای مبنی بر این که فرد بیمار است و برای درمان نیاز به مهاجرت به کشور لیتوانی و استفاده از خدمات پزشکی این کشور دارد، باید صادر کند. هم چنین اگر از کشور لیتوانی پزشک یا بیمارستان دعوت نامه ای برای فرد بیمار ارسال شود روند دریافت ویزا سریع تر انجام می گیرد.

ویزای پزشکی لیتوانی

ویزای پزشکی لیتوانی

مدارک لازم برای اخذ ویزای لیتوانی

اصل و کپی رزرو پرواز و هتل

 اصل بیمه مسافرتی به همراه کپی آن

 اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی و ترجمه رسمی

اصل و کپی پاسبورت

دو قطعه عکس ۴ × ۶ که مربوط به ۶ ماه اخیر باشد(عکس  پشت سفید)

اصل گواهی اشتغال به کار یا تحصیل  به زبان فارسی و ترجمه رسمی آن

مشخصات کامل شامل نام، نام خانوادگی، محل کار و زندگی فرد متقاضی ویزای لیتوانی

گواهی موجودی حساب بانکی و اثبات تمکن مالی صادر شده به زبان انگلیسی

فرم تکمیل شده روادید

اصل و کپی تائیدیه آژانس مسافرتی

 اصل و کپی دعوت نامه رسمی

فرم درخواست ویزا تکمیل شده

رزرو هتل برای مدت زمان اقامت در این کشور

مراحل لازم برای اخذ ویزای لیتوانی

افراد برای اخذ ویزای لیتوانی باید مراحلی را طی کنند که این مراحل نیازمند دقت زیاد می باشد. بهترین کار اقدام از طریق آژانس های مجری مستقیم است که کارشناسان زبده برای انجام امور مربوط به اخذ ویزا گمارده اند. بعد از انجام این کار باید اقدام به رزرو وقت سفارت لیتوانی از طریق آژانس ها کنند. سپس در روز تعیین شده وقت سفارت لیتوانی جهت مصاحبه و انگشت نگاری در سفارت حاضر شود. فرد متقاضی ویزای لیتوانی باید دقت داشته باشد که به همه سوالات پلیس مهاجرت با دقت، صداقت و بدون ابهام پاسخگو باشد. در غیر این صورت شانس وی برای تایید صلاحیت کاهش می یابد و ممکن است فرد نتواند ویزای لیتوانی را دریافت نماید. در صورتی که فرد در انجام مصاحبه تایید صلاحیت شود، پاسپورت وی برای الصاق ویزای لیتوانی به سفارت این کشور پیکاپ شده و پس از چند روز ویزای الصاق شده به پاسپورت برای فرد صادر و ارسال می گردد.

افرادی که موفق به دریافت دعوت نامه از این کشور باشند، این روند گفته شده را می توانند بسیار سریع تر از سایر افراد طی نمایند.

مراحل لازم برای اخذ ویزای لیتوانی

مراحل لازم برای اخذ ویزای لیتوانی

قیمت ویزای لیتوانی

قیمت انواع ویزای لیتوانی با یکدیگر متفاوت می باشد. عوامل مختلفی در میزان هزینه لازم برای اخذ ویزای لیتوانی تاثیر گذار هستند. مثلا این که فرد ویزای یک بار ورود یا چند بار ورود تقاضا نماید. هم چنین نوع ویزای لیتوانی که شامل کاری، پزشکی و… باشد می تواند در هزینه لازم برای دریافت ویزای لیتوانی موثر باشد. اما همیشه باید در نظر داشت که نرخ ارز یکی از مهم ترین عوامل تاثیر گذار بر هزینه اخذ ویزا است. با این وجود افراد برای آگاهی از آخرین قیمت و هزینه لازم برای اخذ ویزای لیتوانی می توانند از طریق آژانس ها مطلع شوید. یا با شماره تلفن های سفارت این کشور تماس بگیرند. در هنگام اخذ ویزا افراد باید با اطمینان کامل اقدام نمایند. زیرا هزینه های پرداخت شده به هیچ عنوان بازگردانده نمی شوند.

قیمت ویزای لیتوانی

قیمت ویزای لیتوانی

محل سفارت لیتوانی

کشور لیتوانی در ایران سفارت ندارد. بنابراین افراد برای اخذ ویزای لیتوانی باید یا به سفارت اوکراین در ایران مراجعه کنند و یا این که به یکی از نزدیک ترین سفارت ها مثل سفارت آنکارا مراجعه نمایند.

آدرس سفارت اوکراین در ایران: تهران، میدان ونک، خیابان ونک، پلاک ۱۲۰ می باشد. ساعت مراجعه حضوری به سفارت به شرح زیر می باشد.

از دوشنبه تا پنجشنبه از ساعت ۰۹:۰۰ الی ۱۳:۰۰ و از ساعت ۱۴:۰۰ الی ۱۸:۰۰

روز یکشنبه از ساعت ۰۹:۰۰ الی ۱۳:۰۰

محل سفارت لیتوانی

محل سفارت لیتوانی

مدت زمان لازم برای اخذ ویزای لیتوانی

افرادی که قصد اخذ ویزای لیتوانی را دارند، باید پس از جمع آوری و تکمیل مدارک مورد نیاز و ارسال آن به همراه پرداخت هزینه های لازم برای اخذ ویزای لیتوانی، مدت زمانی منتظر باشند تا ویزا برای آن ها صادر شود. بنابراین بهتر است چند روز قبل از  زمانی که فرد باید در لیتوانی حاضر شود، برای اخذ ویزای لیتوانی اقدام نماید. مدت زمان لازم برای اخذ هر نوع  ویزای لیتوانی متفاوت می باشد. اما معمولا برای اخذ ویزای لیتوانی حدود ۴۵ روز کاری فرصت لازم است. منظور از زمان کاری، روز های کاری در سفارت لیتوانی می باشد.  روز های جمعه، شنبه و تعطیلات رسمی که جز تعطیلی سفارت لیتوانی به حساب می آیند، روز کاری نمی باشند.

مدت زمان لازم برای اخذ ویزای لیتوانی

مدت زمان لازم برای اخذ ویزای لیتوانی

نکات لازم برای ویزای لیتوانی

افراد متقاضی ویزای لیتوانی باید دقت داشته باشند که پس از پرداخت هزینه لازم برای اخذ ویزا، در صورت انصراف هزینه پرداخت شده به هیچ عنوان بازگردانده نمی شود.

هم چنین مسافران این کشور باید مراقب باشند که به محض به پایان رسیدن تاریخ درج شده روی ویزا، خاک کشور لیتوانی را باید ترک کنند. در غیر این صورت مجرم شناخته شده و جریمه خواهند شد.

در هنگام مصاحبه با پلیس مهاجرت، کاملا صادق و بدون ابهام باشند. زیرا این کار شانس موفقیت فرد را در اخذ ویزای لیتوانی افزایش می دهد.

افراد متقاضی باید تاریخ دقیق شمسی و میلادی سفر خود، هدف سفر، تاریخ خروج از کشور، مقصد، نام هتل و آدرس آن و … بدانند.

قبل از سفر با مقررات و نکات لازم برای سفر به این کشور آشنا شوند. تا در حین سفر با مشکلات کمتری برخورد داشته باشند.

افراد خوش شانسی که موفق به دریافت دعوت نامه از کشور لیتوانی شوند، می توانند روند اخذ ویزای لیتوانی را سریع تر از سایر افراد طی نمایند.

هم چنین افرادی که دعوت نامه از کشور لیتوانی دریافت می کنند یا این که هزینه لازم برای اخذ ویزا را پرداخت کرده اند باید توجه کنند که پرداخت هزینه یا دریافت دعوت نامه تضمین کننده تایید صلاحیت شدن و موفق شدن برای اخذ ویزا نمی باشد.

هزینه ویزای لیتوانی باید نقدا حساب شود.

نکات لازم برای ویزای لیتوانی

نکات لازم برای ویزای لیتوانی

امیدواریم که مطالب مفیدی در رابطه با چگونگی اخذ ویزای لیتوانی در اختیار شما قرار داده باشیم. از همراهی شما بسیار سپاس گذاریم.

آژانس سفری دیگر مجری مستقیم در خصوص بلیط لیتوانی، ویزای لیتوانی، وقت سفارت لیتوانی، تور لیتوانی و تور اروپا ۸۸۸۵۱۰۸۰-۰۲۱

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

نظر دهید